Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія та організація промислового та цивільного будівництва


Мулхім Мургаф. Організація роботи будівельної фірми з урахуванням впливу зовнішніх чинників і внутрішніх параметрів (для умов Сирії). : Дис... канд. наук: 05.23.08 - 2004.



Анотація до роботи:

Мулхим Мургаф. Організація роботи будівельної фірми з урахуванням впливу зовнішніх чинників і внутрішніх параметрів (для умов Сирії). - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.08 – технологія та організація промислового та цивільного будівництва. – Київський національний університет будівництва і архітектури, Київ, 2004.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню задач по удосконаленню системи формування організаційно-технологічних рішень при організації роботи будівельних фірм з урахуванням особливостей їх діяльності в Сірії під впливом зовнішнього середовища і внутрішніх параметрів, що забезпечує підвищення результативності їх функціонування.

Процес організації роботи будівельних фірм, при їх орієнтованості на конкретний будівельний проект, визначає удосконалення методів реалізації цих проектів, при заданих часових і ресурсних обмеженнях, розробку методів визначення раціональної тривалості виконання робіт на основі імітаційного моделювання.

Обґрунтовано доцільність розгляду як категорію, що відображає успіх функціонування будівельної фірми в умовах ринку, результативність її діяльності. Під результативністю розуміється сукупний результат діяльності будівельної фірми і накопичений потенціал його подальшого розвитку. На основі логічного узагальнення і порівняння досвіду роботи сірійських, українських і закордонних будівельних фірм, що досягли певного успіху в умовах пріоритету ринкових відносин, запропоновано як складові результативності їх діяльності розглядати показники: економічності, продуктивності, прибутковості, якості виконуваних робіт, інновативності, положення на ринку і дієвості. Постійний контроль за ними дозволяє керівництву будівельних фірм мати чітке уявлення про характер розвитку фірм, хід виконання поставлених цілей, визначати положення на ринку будівельної продукції. Для забезпечення вимірюваності вказаних вище показників встановлено їх призначення, спосіб визначення і економічний сенс кожного з них. Виходячи із взаємозв'язку критеріїв результативності, як складового елементу останнього, виділено організаційно-технічна результативність, що уявляє собою сукупність критеріїв дієвості, прибутковості, продуктивності і положення на ринку.

Запропоновано метод формалізації опису технологічних і часових взаємозв'язків будівельних процесів для відображення в імітаційних моделях.

Результати практичного використання запропонованих методів дослідження по підвищенню ефективності організації роботи будівельних фірм, на основі підвищення результативності, показали їх достовірність і обґрунтованість.

1. На основі аналізу літературних джерел, сирійського, українського і світового досвіду доведено, що сучасний стан організації роботи будівельних фірм в Сирії, з урахуванням впливу факторів зовнішнього середовища і внутрішніх параметрів фірми, не відповідає світовому рівню по основних технологічних, технічних, соціальних і організаційних компонентах.

2. За оцінками рівня адаптованості до умов зовнішнього середовища будівельні фірми кваліфіковані по таких групах: ризикові, надійні та успішні. Узагальнення результатів дослідження вибору пріоритетного напрямку діяльності будівельної фірми, з урахуванням запропонованої класифікації, дозволяє виявити сукупний вплив факторів зовнішнього середовища на успішність реалізації потенційного напрямку діяльності будівельної фірми.

3. Виконані дослідження довели, що розроблена методика комплексного аналізу підвищеної результативності, яка ґрунтується на застосуванні матричної моделі та забезпечує повносистемну характеристику п'яти її критеріїв за допомогою трьох матриць, дозволяє сформувати інформаційну базу виміру результативності будівельної фірми.

4. Аналіз досвіду роботи будівельних організацій в умовах централізованого планування й в умовах ринку, в країнах зі змішаними економічними відносинами, свідчить про залежність тривалості будівництва від конкретних умов, у яких діють визначені фактори, та які можна класифікувати по відношенню до етапів інвестиційного процесу і за характером ймовірності його реального прояву.

Загальна сукупність факторів включає дві групи: детерміновані і випадкові. У них формуються підгрупи за ознаками, що зв'язані з характером плинністю процесів і постановкою задач.

Така класифікація факторів дозволяє формувати моделі, алгоритми і програми розрахунків прогнозних оцінок термінів будівництва.

5. Сформована інформаційна база оцінки результативності діяльності будівельної фірми та її критеріїв, шляхом виділення в полі результативності показників, що характеризуються спільністю змісту, дозволить керівництву будівельної фірми визначати характер її розвитку та розвитку фірм конкурентів.

6. Застосування удосконаленого методичного підходу до оцінки рівня виконання поставлених цілей, шляхом вирішення задачі багатокритеріальної оптимізації, дозволить будівельній фірмі об'єктивно, оперативно і регулярно мати детальну інформацію про досягнення поставлених цілей.

7. Встановлено, що існуючі методики і підходи до оцінки термінів будівництва базуються, як правило, на використанні детермінованих факторів. Їх враховують при формуванні та коригуванні організаційних рішень щодо будівництва об'єктів і комплексів.

8. Виконані дослідження ступеня впливу випадкових факторів на терміни виконання будівельних процесів, з використанням методу експертних оцінок, дозволили виявити основні домінуючі фактори, які забезпечують можливість постійного контролю процесу досягнення поставленої мети за рахунок визначення відхилень та причин, які призводять до їх виникнення.

9. Доведено, що розроблена імітаційна модель вибору пріоритетного напрямку діяльності будівельної фірми, що включає блоки розробки календарного графіка проведення робіт, імітації погодних умов, спільного впливу інших факторів, генерування розподілу ймовірностей термінів виконання окремих видів робіт та робочий блок, дозволяє враховувати сукупний вплив різних факторів на хід будівництва.

10. Впровадження методики вибору пріоритетних напрямків діяльності будівельної фірми, її застосування дозволять будівельним фірмам Сирії вчасно розробити заходи по адаптації до змін зовнішнього середовища шляхом використання виникаючих можливостей і запобігання погроз, генерованих нею.

11. Практична реалізація розроблених методичних рекомендацій дозволить забезпечити управлінський персонал будівельних фірм детальною інформацією, що необхідна для прийняття обґрунтованих рішень, і є запорукою успіху будь-якого підприємства в нових умовах господарювання.

Основні положення дисертації опубліковані у наступних роботах:

Статті у фахових виданнях, які входять до переліку,

затвердженого ВАК України

  1. Мулхим Мургаф. Імітаційні моделі сумісного впливу чинників на процеси будівництва // Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах ринкових відносин: Зб. наук. праць. – Вип.5. – К.: КНУБА, 1999. – С.118-119.

  2. Мулхим Мургаф. Класифікація факторів, що впливають на термін будівництва // Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах ринкових відносин: Зб. наук. праць. – Вип.6. – К.: КНУБА, 1999. – С.27-31.

  3. Мулхим Мургаф. Будівельна база // Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах ринкових відносин: Зб. наук. праць. – Вип.7. – К.: КНУБА, 2000. – С.53-55.

  4. Мулхим Мургаф. Влияние уровня ресурсовооруженности на ход реализации плана строительства // Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах ринкових відносин: Зб. наук. праць. – Вип.9. – К.: КНУБА, 2001. – С.70-74.

  5. Мулхим Мургаф Имитационная модель принятия решений при календарном планировании строительно-монтажных работ с учетом влияния случайных факторов // Науковий вісник будівництва. Вип.14. – Харків: ХДТУБА ХОТВ АБУ, 2001. – С.23-29.

  6. Мулхим Мургаф. Сбор и анализ оперативной информации о ходе выполнения строительно-монтажных работ в процессе реализации проекта // Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах ринкових відносин: Зб. наук. праць. – Вип.10. – К.: КНУБА, 2002. – С.49-53.

  7. Пан Н.П., Мулхим Мургаф, Марюхин А.В. Принципы построения модели строительного производства по созданию строительной продукции и представление исходной информации // Науковий вісник будівництва. Вип.20. – Харків: ХДТУБА ХОТВ АБУ, 2002. – С.257-263.

Додаткові публікації, матеріали конференцій:

  1. Програма 61-ї науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу, аспірантів і студентів Київського національного університету будівництва і архітектури. – К.: КНУБА, 2000.- С.50.- Секція “Удосконалення технології, організації, економіки та управління будівництвом нових і реконструйованих об’єктів”. – Доповідь: аспірант Мулхим Мургаф. Планування робіт будівельних фірм з урахуванням впливу зовнішніх факторів і внутрішніх параметрів (для умов Сирії).

  2. Програма 62-ї науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу, аспірантів і студентів Київського національного університету будівництва і архітектури. – К.: КНУБА, 2001.- С.51.- Секція “Удосконалення технології, організації, економіки та управління будівництвом нових і реконструйованих об’єктів”. – Доповідь: Мулхим Мургаф. Вдосконалення управління будівництвом та основи застосування економіко-математичних моделей.

  3. Програма 63-ї науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу, аспірантів і студентів Київського національного університету будівництва і архітектури. – К.: КНУБА, 2002.- С.54.- Секція “Удосконалення технології, організації, економіки та управління будівництвом нових і реконструйованих об’єктів”. – Доповідь: Мулхим Мургаф. Визначення послідовності розгляду будівельно-монтажних робіт (БМР) при прийнятті оперативних рішень.

  4. Програма 64-ї науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу, аспірантів і студентів Київського національного університету будівництва і архітектури. – К.: КНУБА, 2003.- С.54.- Секція “Удосконалення технології, організації, економіки та управління будівництвом нових і реконструйованих об’єктів”. – Доповідь: Мулхим Мургаф. Планування робіт будівельних фірм з урахуванням впливу зовнішніх факторів.