Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія та організація промислового та цивільного будівництва


883. Федоренко Станіслав Валентинович. Організація використання та оновлення парку будівельних машин на засадах експлуатаційної надійності: дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Київський національний ун-т будівництва і архітектури. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Федоренко С.В. Організація використання та оновлення парку будівельних машин на засадах експлуатаційної надійності . Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.08 – “Технологія та організація промислового та цивільного

будівництва”.-Київський національний університет будівництва і архітектури. -Київ, 2004.

Дисертація присвячена актуальним науково-практичним проблемам приведення рівня та структури механізації будівельних організацій у раціональну відповідність з їх потребами та вимогами ринку. Розроблено проекти інноваційних структур управління будівельними та дорожніми машинами, які забезпечують будівельним організаціям раціональний склад парку будівельних та дорожніх машин у відповідності з обсягами і номенклатурою виконуваних робіт.

На основі теорії експлуатаційної надійності машин розроблено методику підвищення їх працездатності з врахуванням організаційно - технологічних факторів. Це забезпечує виконання обсягів робіт у встановлений термін, комплексну механізацію робіт, високі техніко-економічні показники та безаварійну роботу будівельних машин. Показники експлуатаційної надійності будівельних машин підпорядковано етапам їх життєвого циклу. З цією метою розроблено класифікаційну модель, яка пропонує оцінювати експлуатаційну надійність по 4 групам : показники безвідмовності, довговічності, ремонто-придатності, збереження. Це дозволило на новій методичній основі оцінювати вплив факторів на потребу в ремонті будівельної техніки.

Розроблено модель вияву впливу організаційно-технологічних факторів на показники експлуатаційної надійності будівельних машин, методики організації раціонального оборотного фонду та відновлення продуктивності будівельних машин при невипадковому зношенні.

  1. Існує потреба реорганізації підсистем та елементів будівельних організацій по управлінню парком будівельних машин. Для цього необхідно функціональні елементи структур підпорядкувати функціональним галузям управління механізацією, виділити підрозділи технічного контролю, комплектації, фінансового забезпечення процесам експлуатації парку машин, при цьому доцільно використати матричні структури. Такий інноваційний підхід до організації управління парком будівельних машин використано в процесі реорганізації ДП “Чернігівський облавтодор”. Впровадження в практику діяльності будівельних організації та експлуатації парку машин довело їх переваги. Проекти забезпечують в єдиній структурі виконання цілісного комплексу задач з управління механізацією. Поряд з задачами підготовки та оперативного контролю техніки здійснюється фінансовий контроль, маркетинг ринку машин та механізованих обсягів робіт, аналіз привабливості вкладень в оновлення та модернізацію техніки, технічна, фінансова та правова підготовка лізингових та орендних операцій.

  2. На основі теорії експлуатаційної надійності машин розроблено методику підвищення їх працездатності будівельних машин з врахуванням організаційно - технологічних факторів. Це забезпечує виконання обсягів робіт у встановлений термін, комплексну механізацію робіт, високі техніко-економічні показники та безаварійну роботу будівельних машин.

  3. Для визначення показників експлуатаційної надійності будівельних машин слід підпорядкувати ці показники етапам їх життєвого циклу. З цією метою розроблено класифікаційну модель, яка пропонує оцінювати експлуатаційну надійність по 4 групам: показники безвідмовності, довговічності, ремонтно-придатності, збереження. Це дозволило на новій методичній основі оцінювати вплив факторів на потребу в ремонті будівельної техніки. Методика забезпечує високий рівень управління і контролю організації проведення ремонтних процесів.

  1. Для визначення необхідності проведення капітального ремонту будівельної машини є доцільним врахувати терміну її експлуатації від попереднього ремонту та відроблених маш.-годин. Розроблена методика за допомогою спеціальних номограм встановлює область, обмежену: прямою міжремонтного періоду для даного виду машину, часом відпрацьованим машиною після останнього ремонту та відпрацьованим ресурсом за даний період. Вихід цих параметрів машини за межі зазначеної області свідчить про необхідність проведення наступного ремонту.

  2. Для створення в будівельних організаціях раціонального за обсягом фонду запасних частин доцільним є визначення зазначеного обсягу шляхом мінімізації експлуатаційних витрат. При цьому слід врахувати період поповнення, дефіциту відповідних запасних частин через ймовірність відмов будівельної техніки.

  3. Формування в будівельних організаціях фонду вузлів та агрегатів будівельних машин слід повязати з простоєм будівельних машин в очікуванні оборотних агрегатів , а також витрат на створення і збереження оборотного фонду. Оптимальний обсяг оборотного фонду встановлюється шляхом розрахунку мінімуму сумарних витрат на створення і збереження фонду оборотних агрегатів.

  4. Для визначення оптимального терміну експлуатації будівельно-дорожньої техніки слід співвіднести витрат на придбання нової машини з витратами не ремонти та заміну устаткування. Розроблена з цією метою методика встановлює оптимальний термін експлуатації будівельної машини як часову координату, при якій акумульовані на даний час загальні ремонтно-експлуатаційні витрати, визначені з врахуванням показника нарощування вартості, дорівнюватимуть залишковій вартості будівельної машини ,встановленій з врахуванням початкової вартості, проведених ремонтів та амортизації.

Публікації автора:

Монографії, публікації у виданнях, що входять до переліку фахових видань ВАК України :

    1. Шляхи підвищення інвестиційної діяльності в Україні. Монографія. -Ніжин,2003,724стр. (В монографії особисто автору належить розділ 16 “Інвестиційний менеджмент та системність”(стор.645-682), пункт 1.4 розділу 1 “Організація управління механізацією в ринкових умовах як фактор поліпшення інвестиційної діяльності “(стор.37-52), п.2.3. в розділі 2 “Організація оборотного фонду оборотного фонду для ремонту парку машни в будівельних організаціях” (стор.172-183)).

    2. Федоренко С.В. Новітні організаційні форми управління в будівельному комплексі України.//Зб. наук. праць “Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносин”.-Вип.11.-К.: КНУБА,2002.-С.27-32.

    3. Федоренко С.В. Визначення потреби у засобах механізації у практиці будівельного виробництва. //"Будівництво України",№6.-2002.-С.43-47.

    4. Федоренко С.В. Логістика економіки і інвестиційні процеси при шляховому будівництві. //Збірник наукових статей Міжнародної науково-практичної конференції “Знання України” .-Вип.2.-К.: Вид-во ТОВ “Знання України”, 2002., -С 11-14.

    5. Федоренко С.В. Соціальні проблеми і будівництво в Україні. //Зб. наук. праць “Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносин".-Вип.8. -С.241-242.

    Додаткові публікації, матеріали конференцій та семінарів, де здійснювалась апробація роботи :

      1. Федоренко С.В., В.Г.Федоренко, Безух А.В., Поколенко В.О., Шпаков А.В. Інвестиційний менеджмент у будівельній корпорації //”Фондовый рынок” №37, (2003.-С.38-42. - В роботі викладено належний здобувачу проект організаційних структур підрозділів механізації будівельного виробництва та управління ремонтно-відновлювальною діяльністю будівельної техніки.

      2. Федоренко С.В., Безух А.В., Поколенко В.О., Шпаков А.В. “Методика комплексної діагностики привабливості галузі капітальних вкладень як методологічний інструмент раціоналізації інвестиційних процесів”. // Доповіді міжнародної науково-практичної конференції “Інноваційно-інвестиційні моделі трансформації перехідних суспільств. Регіональні аспекти”. – Вид-во Держбуду та Мінекономіки України.-Вип.2.- Біла Церква,2003.-С.156-164. (В роботі здобувачем опрацьовано проблеми інвестування організацій в дорожньо-будівельному комплексі ).

      3. Федоренко С.В., Безух А.В., Поколенко В.О., Шпаков А.В. “Вдосконалення інвестиційних процесів в корпорації "Укрбудматеріали" з метою створення нових робочих місць”. //Доповіді міжнародної науково-практичної конференції “Інноваційно-інвестиційний розвиток економіки та зайнятості населення в Україні" .-К.: Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості України, 2003.-С. 101-103.

      4. Федоренко С.В., Безух А.В., Поколенко В.О., Шпаков А.В. “Розробка нових організаційних інструментів інвестиційного менеджменту в структурі інвестиційно-будівельної корпорації.”// Доповіді міжнародної науково-практичної конференції “Інноваційно-інвестиційні моделі трансформації перехідних суспільств.”-Вип.3.-К.: Вид-во Держбуду та Мінекономіки України, 2003, -С.194-203.

      5. Федоренко С.В. Капітальне будівництво та інвестиції в умовах ліквідації наслідків аварій //"Персонал", №1(55),2000.- Приложение №2(7). -C. 25-26.

      11. Федоренко С.В. “Організація парку будівельних і дорожніх машин на засадах теорії експлуатаційної надійності”. //Програма 65-ї науково-практичної конференції Київського національного університету будівництва і архітектури .-К.:КНУБА,2004.