Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія та організація промислового та цивільного будівництва


Ісаєнко Юлія Василівна. Організаційні підходи до скорочення непродуктивних витрат в будівництві. : Дис... канд. наук: 05.23.08 - 2008.



Анотація до роботи:

Ісаєнко Ю.В. Організаційні підходи до скорочення непродуктивних витрат в будівництві. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.08 – технологія і організація промислового і цивільного будівництва. – Київський національний університет будівництва і архітектури, Київ, 2008.

Дисертація присвячена створенню нового організаційного підходу, націленого на виявлення та подолання непродуктивних витрат в будівництві під час виконання БМР, за рахунок об’єднання розрізнених заходів з раціоналізації організаційно-технологічних рішень в комплексну програму безперервної дії, де основною рушійною силою виступає інтелектуальний потенціал персоналу технічного рівня. Дисертація забезпечує створення теоретичних основ щодо визначення та класифікації непродуктивних витрат та витрат часу, які ґрунтуються на аналізі фактичного стану трудових процесів та участі елементів фактичного трудового процесу у створенні будівельної продукції. На базі запропонованих теоретичних обґрунтувань та розробок запропоновано відповідне методико - алгоритмічне та програмне забезпечення, що формує основний інструментарій для реалізації запропонованого організаційного підходу на практиці.

1. Доведено, що для розвитку організаційно-технологічної бази будівельних підприємств та підвищення рівня їх конкурентоспроможності, необхідна розробка теоретичної бази та методичних інструментів, націлених на оперативне виявлення та подолання непродуктивних витрат часу та інших видів ресурсів під час виконання БМР.

2. Запропонована концепція безперервного вдосконалення виробничих систем дозволяє будівельним підприємствам створити цілісний механізм, спрямований на виявлення силами персоналу технічного рівня резервів виробничих систем, шляхом об’єднання розрізнених заходів з раціоналізації організаційно-технологічних рішень, надання їм сталого ітеративного характеру, та спрямування їх на виявлення і скорочення непродуктивних витрат всіх видів ресурсів під час виконання БМР.

Рис. 5. Фрагмент програмного комплексу „Резерви робочого часу”. Проведення реєстрації.

3. Класифікація елементів трудового процесу та витрат часу, а також розроблена на їх основі облікова система, дають змогу зібрати, класифікувати й представити кількісні оцінки такого найважливішого й дефіцитного ресурсу, яким є робочий час; створюють основи для побудови систем автоматизованого обліку й контролю використаного робочого часу, а також аналізу втрат робочого часу з використанням сучасних методів обробки інформації, баз даних, дозволяють формувати керуючі впливи, спрямовані на усунення втрат робочого часу та оперативне вирішення виникаючих проблем. Особлива перевага запропонованих класифікації та системи обліку втрат часу полягає в тому що вони дозволяють поєднати та систематизувати існуючи розрізнені заходи, націлені на зниження втрат фонду робочого часу, в єдину дієву систему.

4. Методика пошуку непродуктивних витрат трудових процесів дозволяє встановлювати безпосередньо силами персоналу технічного рівня наявність непродуктивних витрат в трудових процесах та виявляти причини їх виникнення в он-лайн режимі при виконанні БМР завдяки чіткому та наочному алгоритму її реалізації.

5. Методика розрахунку резервів робочого часу та обчислення планової непродуктивної частини витрат часу дає змогу визначити безпосередньо під час виконання робіт, фактичну структуру робочого часу кожного робітника та бригади в цілому, питому вагу продуктивних та непродуктивних діяльностей та перерв, а також обчислити планову непродуктивну частину витрат часу (регульований час). Розрахунок регульованого часу дозволяє будівельному підприємству, відповідно до фактичних даних, включити до планових витрат часу її непланову частину, яка завдяки врахуванню реальної варіативності фактичного трудового процесу (після проведення заходів з раціоналізації організаційно-технологічних рішень) дозволяє оперативно управляти як чисельністю персоналу так і строками виконання робіт.

6. Для поширення використання запропонованих методик було здійснено їх алгоритмізацію та розроблено програмний комплекс „Резерви робочого часу”. Програмний комплекс створено в середовищі Delphi (Pascal). Використання такого програмного засобу значно спрощує необхідний збір та аналіз даних, оскільки всі необхідні групування, обчислення, пов’язані з виконанням статистичних передумов та розрахунків питомої ваги зареєстрованих операцій та перерв, а також довірчого інтервалу, і залежної від нього кількості загальних спостережень, проводяться в рамках виконання даної програми, одночасно з реєстрацією фактичних подій під час виконання БМР.

7. Переваги застосування запропонованого комплексного підходу, спрямованого на виявлення та скорочення непродуктивних витрат під час виконання БМР, доведені позитивними результатами їх впровадження в практику діяльності підприємств МВКПП «СОВІ», ЗАТ «Фундамент» та БІК «Прима терм».

Публікації автора:

Статті у фахових виданнях, перелік яких затверджено ВАК України :

  1. Ісаєнко Ю.В. Нові методичні підходи до вияву резервів використання робочого часу в будівництві//Зб. наук. праць „Містобудування та територіальне планування”. – Вип.20. –К.: КНУБА, 2005.–С.106-113.

  2. Ісаєнко Ю.В. Алгоритм оцінки резервів робочого часу в будівництві та його використання// Зб. наук. праць „Містобудування та територіальне планування”. – Вип.21. –К.: КНУБА, 2005. -- С.120-131.

  3. Ісаєнко Ю.В. Порівняльна характеристика методів оцінки витрат часу та їх застосування// Зб. наук. праць „Містобудування та територіальне планування”. – Вип.22. – К.: КНУБА, 2005. -- С.118-127.

  4. Тугай О.А., Ісаєнко Ю.В. Організаційні аспекти оновлення виробничих систем в будівництві// Зб. наук. праць „Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносин” – Вип.17. – К.: КНУБА, 2007. -- С.202-206. (В роботі здобувачці належить формування основних принципів та елементів концепції вдосконалення виробничих систем).

  5. Ісаєнко Ю.В. Методика оцінки резервів зростання продуктивності праці в будівництві// Зб. наук. праць „Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання”. –Вип.8. – К.: КНУБА, 2005. -- С.99-108.

  6. Ісаєнко Ю.В. Система обліку витрат робочого часу в будівництві// Науково-технічний журнал „Техніка будівництва”. – Вип. 20.-- К.: Академія будівництва України, КНУБА, 2007. – С.109-112.

Додаткові публікації:

7. Исаенко Ю.В. Бригадная работа эпохи капитализма// HR Department/Отдел Кадров. – Вип.18.-- К.: HRD, 2003. – С.29-31.

8. Исаенко Ю.В. Считайте время и снижайте затраты// Научно-практический журнал „Персонал Микс”.– Вып.1-2.-- М.: Издательский дом „Литерра Скрипта”, 2006. – С.68-70.