Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія та організація промислового та цивільного будівництва


937. Шаленний Василь Тимофійович. Організаційно-технологічні основи формування енергозбереження на визначальних етапах життєвого циклу цивільних будинків: дис... д-ра техн. наук: 05.23.08 / Придніпровська держ. академія будівництва та архітектури. - Д., 2004.



Анотація до роботи:

Шаленний В.Т. Організаційно-технологічні основи формування енергозбереження на визначальних етапах життєвого циклу цивільних будинків. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.23.08 - технологія та організація промислового та цивільного будівництва, Придніпровська державна академія будівництва і архітектури. Дніпропетровськ, 2004.

Розглядається науково-прикладна проблема створення організаційно-технологічних основ формування показників комплексного енергозбереження на визначальних етапах життєвого циклу цивільних будинків. Такими етапами визнано виробництво конструкцій та термореабілітація раніше побудованих з таких конструкцій будинків.

У дисертації розроблена власна концепція організаційно-технологічної системи цивільних будівель як складної, цілісної, відкритої, організованої та гнучкої структури із неоднорідних складових; встановлені закономірності змін енергоспоживання в життєвому циклі цивільних будинків при можливих зовнішніх впливах з врахуванням внутрішнього стану цієї системи; розкрито взаємозв’язок позитивно та негативно спрямованих фінансових потоків і споживання енергоресурсів з розробкою загальної моделі питомого ресурсоспоживання та її деталізацією для окремих визначальних етапів життєвого циклу; встановлені взаємозв’язки й залежності між технологічними параметрами виробництва конструкцій та реконструкції розповсюджених конструктивно-технологічних систем цивільних будівель з прогнозними показниками їх ресурсоспоживання для попередньо визначених пріоритетних етапів життєвого циклу.

Обґрунтовуються напрямки та розробляються конкретні вирішення, які спрямовані на комплесне покращення показників енергоспоживання в життєвому циклі цивільних будинків. Наводяться дані, які підтверджують ефективність науково-обгрунтованих пропозицій автора на прикладах здійсненої модернізації ряду виробництв та будівельних об’єктів України і Росії.

На підставі виконаних досліджень, викладених у дисертації, сформульовані і обґрунтовані наукові та організаційно-технологічні пропозиції, сукупність яких можна кваліфікувати як теоретичне узагальнення та нове вирішення актуальної науково-прикладної проблеми економії енергетичних ресурсів при проектуванні, спорудженні та експлуатації з відновленням цивільних об’єктів житлово-комунального сектору економіки України шляхом створення та реалізації власної концепції його комплексного енергозберігаючого організаційно-конструктивно-технологічного удосконалення на визначальних етапах життєвого циклу вказаних об’єктів, що знайшло відображення у наступному:

1.Аналіз літературних даних, вітчизняного та зарубіжного досвіду показав, що сучасний стан технології і організації формування та протікання життєвого циклу цивільних будівель на Україні характеризується невідповідністю світовому рівню за основними організаційними, технологічними, технічними та соціальними компонентами цивільного будівництва. Це стосується показників ресурсоспоживання і, перш за все, енергоспоживання в життєвому циклі вказаних будинків, яке у декілька разів перевищує досягнутий світовий рівень. Недостатніми є обсяги наукових досліджень та розроблень, відповідність запропонованих моделей соціально-економічній ситуації в Україні та можливості теоретично забезпечити перехід до світових показників технологічності з оцінкою соціальних і економічних наслідків організаційно-технологічних інновацій у цивільному будівництві. Разом з тим існує велика кількість напрацювань, критично проаналізувавши і використовуючи котрі, можно створити апарат, який в комплексі зможе розглянути та ефективно вирішити актуальну науково-прикладну проблему ресурсозбереження в технології та організації протікания життєвого циклу будівельних об’єктів.

2.З позицій загальної теорії систем вперше обгрунтована концепція організаційно-технологічної енергоспоживаючої системи життєвого циклу цивільних будинків як цілісної, відкритої, організованої та адаптованої структури із неоднорідних складових. Це дозволило поширити дослідження на прогнозування та оцінку комплексного енергоспоживання таких систем для призначення ефективних заходів з їх удосконалення в залежності від фактичного стану на досягнутому етапі життєвого циклу.

3.Розроблена та впроваджена узагальнена модель енергозберігаючого критерію протікання життєвого циклу цивільних будинків на основах комплексного розгляду його питомих складових. Виявлено елементи системи, які на теперішньому рівні реабілітації та розвитку домобудівного виробництва вносять визначальний внесок у результуюче його енергоспоживання. Ними виявилися етапи виготовлення будівельних матеріалів і конструкцій, а також наступна експлуатація раніше зведених будівель із них. Для цих визначальних етапів розроблено деталізовані моделі енергоспоживання, які дозволяють здійснити пошук організаційно-технологічних заходів з їх енергозберігаючого удосконалення.

4.Отримано аналітичні вирази та встановлено взаємозв’язки між технологічними параметрами виробництва конструкцій та реконструкції поширених конструктивних систем цивільних будинків з прогнозними техніко-економічними, включаючи і енергетичні, показниками їх функціонування. Такі залежності отримано для наступних найбільш енергоємних етапів життєвого циклу:

4.1.Виробництво дрібних стінових блоків за поточно-агрегатною, стендовою технологіями та на рухомому бетоноформуючому обладнанні. Теоретично доведено і підтверджено на практиці доцільність дворазового збільшення кількості одночасно бетонуємих блоків (до п’яти-шести), що дає можливість зменшити енергоємність на 40-48% та трудоємність приблизно на третину. Для ніздрюватих дрібноблочних виробів запропоновано і впроваджено технологію їх виробництва у частково розопалублюваному оснащенні, яка дозволяє економити 11-14% тепла на теплову обробку.

4.2.Приготування бетону та виготовлення арматурних конструкцій. Рекомендується більш широке використання горизонтальної схеми організації приготування і транспортування бетонних сумішей, що дозволяє економити до 20% технологічно необхідних витрат електроенергії. Для арматурного переділу запропоновано та впроваджено технологію виробництва просторових каркасів на багатоточкових зварювальних машинах з відмовою від енерго- та трудомісткого поста збирання з ручним електродуговим зварюванням.

4.3.Вертикальне виготовлення великорозмірних плоских та об’ємних залізобетонних елементів на стендових і конвейєрних лініях. Показано можливість суттєвого покращення комплексної енергоефективності за рахунок обгрунтовано запропонованих засобів передачі вібрації на верхню незатиснуту частину опалубки з використанням знімного віброобладнання, а також узгодження потужностей підготовчого, формувального і пропарювального переділів касетно-конвейєрних ліній переважно тверського напрямку.

4.4.Технології будмайданчикового і промислового виробництва дрібнорозмірних і лінійно протяжних елементів широкої номенклатури в оригінальних багатомістних опалубочних конструкціях. Ефект досягається за рахунок скорочення питомої металоємності опалубки і автоматизації збирально-розопалублювальних робіт з використанням сил тяжіння.

4.5.Технології і організації робіт з модернізації раніше побудованих будівель для підвищення їх енергоефективності та інвестиційної привабливості. В залежності від місцерозташування об’єкта реконструкції, його технічного стану, необхідних ресурсів на її проведення та дисконтної ставки на залучені кошти для цих робіт, отримано вираз для оцінки термінів окупності інвестицій, що дозволяє обґрунтовано рекомендувати енергозберігаючі напрямки подальшого здійснення життєвого циклу будівель, які розглядаються.

5.Запропонована система взаємопов’язаних заходів, що спрямовані на комплексне ресурсозберігаюче удосконалення організаційно-технологічних і конструктивних вирішень, які складають найбільш суттєві, з точки зору споживання ресурсів, елементи або етапи протікання життєвого циклу цивільних будинків. Ця система заходів склала основу розроблених, запатентованих і частково упроваджених автором організаційно-конструктивно-технологічних рішень, які сприяють суттєвому скороченню витрат ресурсів на ці виділені заходи. Новизна пропозицій дисертанта підтверджується більш ніж 40 охоронними документами колишнього СРСР, України і Російської Федерації.

6.За рахунок впровадження комплексу енергозберігаючих заходів на визначальних етапах життєвого циклу ряду об’єктів та технологічних ліній сумарний, документально підтверджений економічний ефект склав на частку автора більше мільйона гривень (в перерахунках в ціни 2003р. і валюту держави). Це сприяло також вирішенню важливої соціальної задачі забезпечення населення житлом та об’єктами обслуговування у відповідності з реальними потребами.

7.Перспективними напрямками досліджень являються прогнозування інноваційних організаційно-конструктивно-технологічних рішень з енергозберігаючої модернізації існуючихих цивільних будівель та споруд, особливо технологій і систем їх зовнішнього утеплення, підсилення і опорядження з використанням матеріалів вітчизняного виробництва; узагальнення отриманих результатів та розвиток нормативної бази енергозберігаючого подовження життєвого циклу цивільних будинків перших масових серій. Прогнозуєме багатьма вітчизняними і закордонними вченими відродження індустріальної бази сучасного будівельного комплексу ставить вимогу подальшого розвитку теорії і практики модернізації технологій цієї бази на основі ресурсозберігаючих інноваційних рішень.

Опубліковані роботи автора за темою дисертації

монографії

1.Шаленный В.Т. Организационно-технологические аспекты энергосбережения при модернизации производства конструкций и зданий из бетона: - Днепропетровск: Наука и образование, 2002. - 200с.

2.Реконструкция жилого дома с надстройкой этажей на улице Батумской, 10 г. Днепропетровска: Учебное пособие /В.И. Большаков, О.В. Разумова, В.А. Мартыненко, В.Ю. Клименко, В.В. Бабич, В.Т. Шаленный, Р.Б. Папирнык, Л.Г. Чесанов, В.О. Петренко, В.И. Крадожен, В.А. Стебловцев, Е.Г. Галич; Под общей редакцией В.И. Большакова. - Днепропетровск. - 2003.- 188с.

брошури

3.Временные рекомендации по расчету производственной мощности кассетно-конвейерных линий: Утв. Главстройиндустрией Госстроя СССР 03.10.90г. /Цыро В.В., Бойко В.Е., Шастун В.Н., Шаленный В.Т., Муха Ю.М. и Соколов В.А. - Тверь, 1990. - 18с.

4.Методические рекомендации по выбору рациональных проектно-технологических решений ресурсосберегающей модернизации гражданских зданий первых массовых серий /Уваров Е.П., Уваров П.Е., Березюк А.Н., Тян Р.Б., Шаленный В.Т., Папирнык Р.Б. и Понизов С.Е. - Днепропетровск: Наука и образование, 2003. - 32с.

5.Рекомендации по производству панелей внутренних стен и перекрытий на кассетно-конвейерных линиях конструкции СКТБ “Стройиндустрия” Минсевзапстроя СССР /Цыро В.В., Барехов А.И., Дубаев К.И., Ткаченко Л.Ю., Соколов В.А, Терещенко Н.М., Анучный А.С., Винарский Ю.П., Бойко В.Е., Шастун В.Н., Шаленный В.Т. и Муха Ю.М. - М.: Минстройматериалов СССР, 1989. - 53с.

статті в наукових фахових виданнях

одноосібні

6.Шаленний В.Т. Вибiр технологiї виробництва дрiбних стiнових блокiв //Будiвництво України.- 1994.-№2.- С.26-27.

7.Шаленный В.Т. Жизненный цикл гражданских зданий: предпосылки, обоснование и совершенствование ключевых звеньев для сокращения энергозатрат //Экономика, менеджмент, маркетинг. Управление проектами, организация: Сб. научн. трудов ПГАСА. - Днепропетровск: Наука и образование, 2003. - Вып.3. - С.221 - 226.

8.Шаленный В.Т. Концепция обоснования энергосберегающих организационно-конструктивно-технологических решений в жизненном цикле гражданских зданий //Вісник Придніпровської державної академії будiвництва та архiтектури, - Днiпропетровськ: - 2003.- №12. - С.56 - 64.

9.Шаленный В.Т. Новые технологии и средства механизации для реконструкции домов первых массовых серий //Строительство, материаловедение, машиностроение //Cб. научн. трудов. - Днепропетровск, ПГАСА, 2004.- Вып. 26. - С.184 - 189.

10.Шаленный В.Т. Методика поэтапного отбора эффективных вариантов продления жизненного цикла гражданских зданий //Коммунальное хозяйство городов. - Киев: Техника. - 2003. - Вып.53. - С.309 - 316.

11.Шаленний В.Т. Проектування бетонозмiшувальних вузлiв та заводiв з урахуванням енергоємностi виробництва //Будiвництво України.- 1999.- № 3.- С.23-24.

12.Шаленний В.Т. Реконструкция гражданских зданий с повышением этажности и теплозащитных свойств //Вестник Донбасской государственной академии строительства и архитектуры. - Макеевка. - 1998. - Вып. 98-6(14). - С.10-12.

13.Шаленний В.Т. Удосконалення органiзацiйно-технологiчних схем виробництва плитних залiзобетонних конструкцiй //Будiвництво України.- 2000.- №1.- С.19-21.

14.Шаленный В.Т. Учет окупаемости инвестиций при выборе проекта реконструкции с утеплением гражданских зданий //Коммунальное хозяйство городов. - Киев: Техника. - 2002. - Вып.39. - С.374-378.

15.Шаленный В.Т. Формирование ресурсосберегающих технологий при реконструкции строительных объектов //Науковий вісник будівництва. – Харьков: ХТУБА ХОТВ АБУ. – 2004. – Вип.27. – С.55-59.

16.Шаленный В.Т. Энергосберегающий подход к выбору проекта продления жизненного цикла гражданских зданий //Перспективные задачи инженерной науки: Cб. научн. трудов. – Днепропетровск.- 2001. – С.315-318.

у співавторстві

17.Березюк А.Н., Бережная О.А., Огданский И.Ф., Папирнык Р.Б., Шаленный В.Т. Реконструкция гражданских зданий путем усиления их несущих конструкций и устройства внешнего утепления на основе заливного пенополиуретана //Вісник Придніпровської державної академії будiвництва та архiтектури, - Днiпропетровськ: - 2004.- №3. – С.9 - 14.

18.Березюк А.Н., Вечеров В.Т., Шаленный В.Т., Кучугурный Ю.М., Сагайдак С.В. Ресурсосберегающие технологии гражданского строительства из мелких стеновых блоков //Вісник Придніпровської державної академії будiвництва та архiтектури, - Днiпропетровськ: - 1999.- №10. – С.14-18.

19.Березюк А.Н., Есиков О.Г., Шаленный В.Т. Расширение технологических возможностей модернизацией арматурных сварочных машин //Строительство, материаловедение, машиностроение //Cб. научн. трудов. - Днепропетровск. - 2000.- Вып.10. - С.234 -237.

20.Березюк А.Н., Шаленный В.Т., Дикарев К.Б., Понизов С.Е., Заика А.П. Возможные направления модернизации производства и использования ячеистого бетона //Вісник Придніпровської державної академії будiвництва та архiтектури, - Днiпропетровськ: - 2003.- № 3-4-5. - С. 33-38.

21.Березюк А.Н., Шаленный В.Т., Дикарев К.Б., Понизов С.Е. Совмещение усиления, утепления, надстройки и (или) пристройки при реконструкции домов первых массовых серий как путь привлечения инвестиций //Строительство, материаловедение, машиностроение //Cб. научн. трудов. - Днепропетровск, ПГАСиА, 2002.- Вып.15, Ч.2. - С.4.

22.Березюк А.Н., Шаленный В.Т., Никитина И.И. Моделирование энергоэффективности производства изделий на передвижных бетоноформующих агрегатах //Вісник Придніпровської державної академії будiвництва та архiтектури, - Днiпропетровськ.- 2000.- №11. - С.8-16.

23.Березюк А.Н., Шаленный В.Т., Никитина И.И. Развитие производства мелких блоков на основе прогнозирования его ТЭП //Строительство, материаловедение, машиностроение //Cб. научн. трудов. - Днепропетровск, ПГАСА, 2001.- Вып.12, - С.212 -215.

24.Бойко В.Е., Шаленный В.Т. Виброоборудование для производства малых стеновых блоков //Строительные материалы и конструкции. - 1994. - №4. - С.29.

25.Большаков В.И., Березюк А.Н., Савицкий Н.В., Шаленный В.Т., Головатый С.В. Способ реконструкции гражданских зданий с наращиванием этажей //Строительство, материаловедение, машиностроение //Cб. научн. трудов. - Днепропетровск, ПГАСА, 1998.- Вып.7. - С.157-158.

26.Дикарев К.Б., Шаленный В.Т., Березюк А.Н., Нижниковский Г.С. Анализ существующих и предложение новых технологий наружного утепления и отделки зданий //Строительство, материаловедение, машиностроение //Cб. научн. трудов. Днепропетровск, ПГАСА, 2003. - Вип.22, Ч.2. - С.179-180.

27.Есиков О.Г., Бойко В.Е., Шаленный В.Т. Выбор направлений совершенствования технологии и механизации домостроительного производства на основе анализа структуры трудозатрат //Механизация и автоматизация строительства /Сб. науч. тр. - К.: УМК ВО, 1991. - С.87-92.

28.Козлюк Е.I., Березюк А.Н., Шаленний В.Т. Новi технології при використанні способу “стіна у грунті” для реконструкції міської забудови //Вісник Придніпровської державної академії будiвництва та архiтектури, - Днiпропетровськ: ПДАБтаА.- 2003.- №2. - С.27-29.

29.Кучугурный Ю.М., Шаленный В.Т. Выбор организационно-технологических решений на основе моделирования энергоемкости производства //Современные проблемы строительства /Ежег. начн.-техн. сб. - Донецк: Донецкий ПромстройНИИпроект, ООО “Лебедь”. - 1997. - С.211-212.

30.Несевря П.I., Шаленний В.Т. Узагальнюючий показник для вибору технологiї виробництва //Iнтенсифiкацiя будiвництва, К.: IСДО, 1994. - С.183-186.

31.Тян Р.Б., Шаленный В.Т., Дикарев К.Б., Понизов С.Е. Оценка окупаемости инвестиций для выбора технологии термореновации конструкций с учетом местоположения и износа объектов реконструкции //Вісник Придніпровської державної академії будiвництва та архiтектури, - Днiпропетровськ: ПДАБтаА. - 2002.- №1. - С.45-52.

32.Тян Р.Б., Шаленний В.Т., Огданський I.Ф., Папiрник Р.Б. Подовження життєвого циклу цивiльних будинкiв пiдсиленням з надбудовою та термореабiлiтацiєю //Будiвельнi конструкцiї. - К.: НИИСК. - 2001. Вип. 54.- С.679-684.

33.Чернецький В.О., Шаленний В.Т., Локтiонов I.В. Вибiр технологiї виготовлення дрiбних стiнових блокiв на основi аналiзу енергетичних затрат //Науковi дослiдження для будiвництва //Зб. наук. праць. - К.: IСДО, 1994. - С.189-191.

34.Шаленный В.Т., Диденко Л.М., Папирнык Р.Б., Сагайдак С.В., Классен Д.В. Реконструкция жилых и общественных зданий с увеличением этажности //Проблеми реконструкцiї та експлуатацiї промислових та цивiльних об’єктiв //Зб. наук. праць. - Днiпропетровськ: ПДАБА. - 1999. - С.213-216.

35.Шаленный В.Т., Дикарев К.Б., Понизов С.Е. Повышение безопасности энергосберегающей реновации домов первых массовых серий //Строительство, материаловедение, машиностроение //Cб. научн. трудов. – Днепропетровск: ПГАСА, 2003.- Вып.24, - С.139-142.

36.Шаленный В.Т., Дмитренко И.С., Кучугурный Ю.М., Локтионов И.В. Энергоэффективность конструктивно-технологических решений //Машиноведение, машиностроение и механизация технологических процессов //Cб. научн. трудов ПГАСА. – Днепропетровск: ПГАСА. - 1997.- Вып.2, Ч.3.- С.94 - 96.

37.Шаленный В.Т., Есиков О.Г., Никитина И.И. Технико-экономическая эффективность проекта переработки отвальных шлаков ДМК в бетонные камни и сырье для металлургии //Строительство, материаловедение, машиностроение //Cб. научн. трудов. - Днепропетровск: ПГАСА. - 2001.- Вып.13, - С.62-65.

38.Шаленный В.Т., Есиков О.Г., Никитина И.И. Реализация технологии глубокой переработки шлаков Днепровского металлургического комбината //Строительство, материаловедение, машиностроение //Cб. научн. трудов. - Днепропетровск: ПГАСиА.-2002.- Вып.21, - С.137-138.

39.Шаленный В.Т., Есиков О.Г. Расширение приемного отделения склада цемента и золы-уноса //Строительные материалы и конструкции. - 1991. - №3.- С.36.

40.Шаленный В.Т., Кучугурный Ю.М., Локтионов И.В. Энергоэффективность группового изготовления мелкоразмерных бетонных блоков //Строительство, материаловедение, машиностроение //Cб. научн. трудов. - Днепропетровск: ПГАСА. - 1998.- Вып.7. - С.173-174.

41.Шаленный В.Т., Кучугурный Ю.М. Методика оценки энергоемкости производства железобетонных изделий //Строительство, материаловедение, машиностроение //Cб. научн. трудов. - Днепропетровск: ПГАСА. - 1999.- Вып.8, ч.2. - С.18-21.

42.Шаленний В.Т., Локтiонов I.В. Удосконалення технологiї виготовлення дрiбних стiнових блокiв //Будiвництво України.- 1995.- №2.- С.33-34.

43.Шаленний В.Т., Мартиш А.П., Дмитренко I.С., Папiрник Р.Б. Пропозицiї щодо надбудови iз створенням несучого каркасу зовнi багатоповерхових цивiльних будинкiв //Будiнформ. Спецвипуск “Управлiння проектами та розвиток виробництва”. - Днiпропетровськ: ПДАБтаА. - 2000. - С.51-55.

44.Шаленный В.Т., Мартыш А.П., Понизов С.Е. Влияние отобранных экспертами показателей местоположения на возможности реализации реконструируемых объектов в г. Днепродзержинске //Экономика, менеджмент, маркетинг. Управление проектами, организация: Сб. научн. трудов ПГАСА. - Днепропетровск: Наука и образование, 2003. - Вып.3. - С.226-229.

45.Шаленный В.Т., Никитина И.И. Совершенствование ресурсосберегающих технологии и оборудования для производства мелких стеновых блоков //Будiвельнi матерiали, вироби та санiтарна технiка. - К. - 2001. - Вип.16. - С.17-20.

46.Шаленный В.Т., Папирнык Р.Б. Использование мелких стеновых блоков для строительства и реконструкции //Вісник Придніпровської державної академії будiвництва та архiтектури, - Днiпропетровськ: - 2003.- №3-4-5. - С.145-148.

47.Шаленный В.Т., Понизов С.Е. Методический подход к учету износа и местоположения при оценке проекта реконструкции //Строительство и техногенная безопасность /Cб. научн. трудов. – Симферополь: КАПКС, 2002.- Вып. 6. - С.58-60.

48.Шаленный В.Т., Понизов С.Е. Оценка влияния местоположения и свойств реконструируемых гражданских объектов на стоимость их реализации //Економіка і регіон /Науковий вісник Полтавського національного університету ім. Ю. Кондратюка. - 2003.- №1(1). – С.94-96.

49.Шаленный В.Т., Понизов С.Е. Факторы местоположения при оценке проектов реновации жилищно-гражданских объектов //Строительство, материаловедение, машиностроение /Cб. научн. трудов. - Днепропетровск: ПГАСА. - 2002.- Вып. 20. - С.39-42.

50.Шаленний В.Т., Чернецький В.О., Локтiонов I.В. Вибiр технологii виготовлення дрiбних стiнових блокiв на основi аналiзу енергетичних затрат //Науковi дослiдження для будiвництва. - К.: IСДО. - 1994. - С.189-191.

51.Шастун В., Бойко В., Шаленный В., Яременко В. Есть гибкая технология //Строитель. -1989. -№2. - С.31.

52.Шастун В.Н., Бойко В.Е., Шаленный В.Т., Яременко В.Ф., Цыро В.В., Соколов В.А. Новые решения по гибкой технологии производства сборных железобетонных изделий //Новые технологические разработки в производстве сборного железобетона /Сб. научн. трудов ВНИИЖелезобетона. - М.: ВНИИЖелезобетона. - 1990. - Вып.2, - С.150 - 154.

авторські свідоцтва

53.Автоматическая линия для производства арматурных сеток: А.с..№1496885 СССР, МКИ4 В21F27/10. / В.Е Бойко, В.Ф. Яременко, В.Т. Шаленный, В.Н. Шастун, О.Г. Есиков, И.В. Локтионов (СССР). - №4335742/31-12; Заявлено 30.11.87; Опубл. 30.07.89. Бюл. №28, - 5с., ил.

54.Кассетная форма для изготовления изделий из бетонных смесей: А.c..№1608050 СССР, МКИ5 В28В7/24. /В.Ф. Яременко, В.Т. Шаленный, В.Н. Шастун, Ж.Н. Батаева (СССР). - № 4619760/31-33; Заявлено 13.12.88; Опубл. 23.11.90, Бюл. № 43. - 4с., ил.

55.Кассетная форма для изготовления железобетонных изделий: А.c. № 1608049 СССР, МКИ5 В28В7/24. /В.Е. Бойко, В.Ф. Яременко, В.Т. Шаленный, В.Н. Шастун, А.Г. Нечипоренко (СССР). - № 4619562/31-33; Заявлено 14.12.88; Опубл. 23.11.90, Бюл. № 43. - 5с., ил.

56.Кассетная форма для изготовления изделий из бетонных смесей: А.c. № 1719211 СССР, МКИ5 В28В7/24. / В.Е. Бойко, М.А. Замиховский, В.Ф. Яременко, В.Т. Шаленный, В.Н. Шастун, В.И. Злобин (СССР). - № 4794488/33; Заявлено 23.02.90; Опубл. 15.03.92, Бюл. № 10. - 5с., ил.

57.Устойство для изготовления замкнутых строповочных петель из мерного отрезка заготовки: А.с.№1655605 СССР, МКИ5 В21D11/12, 7/02. /В.Ф. Яременко, В.Н. Шастун, О.Г. Есиков, В.Т. Шаленный (СССР). - №4720190/27; Заявлено 18.07.89; Опубл. 15.06.91, Бюл. №22, - 8с., ил.

58.Линия для изготовления плоских железобетонных изделий: А.c.№1719207 СССР, МКИ5 В28В7/24. / В.Е. Бойко, В.Ф. Яременко, В.Т. Шаленный, В.Н. Шастун, Ю.М. Муха, В.В. Цыро (СССР). - №4754128/33; Заявлено 31.10.89; Опубл. 15.03.92, Бюл. №10. - 4с., ил.

59.Линия для изготовления пространственных арматурных каркасов: А.с.№1579614 СССР, МКИ5 В21F27/10. /В.Е.Бойко, В.Ф. Яременко, В.Т. Шаленный, В.Н. Шастун, О.Г. Есиков (СССР). - №4487537/31-12; Заявлено 28.09.88; Опубл. 23.07.90, Бюл. №27. - 5с., iл.

60.Многоместная форма для изготовления изделий из бетонной смесей: А.с.№1675097 СССР, МКИ5 В28В7/24. / В.Е. Бойко, В.Ф. Яременко, В.Т. Шаленный, В.Н. Шастун, О.Г. Есиков (СССР). - № 4695354/33; Заявлено 24.05.89; Опубл. 07.09.91, Бюл. №33. - 4с., ил.

61.Многоместная форма для изготовления изделий из бетонных смесей: А.c.№1576338 СССР, МКИ5 В28В7/24. /В.Е. Бойко, В.Ф. Яременко, В.Т. Шаленный, В.Н. Шастун, (СССР). №4478735/31-33; Заявлено 30.08.88; Опубл. 07.07.90. Бюл. №25. - 3с., ил.

62.Передаточное устройство в линии для изготовления железобетонных изделий: А.с.№1694377 СССР, МКИ5 В28В5/04. /В.Е. Бойко, В.Н. Шастун, В.Т. Шаленный, В.Ф. Яременко, Ю.М. Муха, В.В. Цыро (СССР). №4677818/33; Заявлено 14.04.83; Опубл. 30.11.91, Бюл. №44. - 5с., ил.

63.Скользящая опалубка для возведения стен: А.с.№1011833 СССР, МКИ3 E04G11/22. /Б.Ф. Рудинский, В.Н. Животов, В.Т. Шаленный (СССР). - №3366501/29-33; Заявлено 23.12.81; Опубл. 15.04.83. Бюл. №14. - 2с., ил.

64.Технологическая линия для изготовления строительных изделий: А.с.№1740172А1 СССР, МКИ5 В28В7/24. /В.Е. Бойко, Ю.М. Муха, В.Т. Шаленный, В.Н. Шастун, В.В. Цыро (СССР). - №4767497/33; Заявлено 11.12.89; Опубл. 15.06.92, Бюл. №22, - 2с., ил.

65.Установка для вертикального формования строительных изделий: А.с. №1477554 СССР, МКИ4 В28В7/24. / В.Е. Бойко, Ю.М. Муха, В.Т. Шаленный, В.Н. Шастун, В.Ф. Яременко, В.А. Соколов (СССР). - №4090790/29-33; Заявлено 26.05.86; Опубл. 07.05.89. Бюл. №17. - 3с., ил.

66.Установка для изготовления в вертикальном положении изделий из бетонных смесей: А.c. №1539062 СССР, МКИ5 В28В7/24. / В.Е. Бойко, Ю.М. Муха, В.Т. Шаленный, В.Н. Шастун, В.Ф. Яременко, В.В. Цыро, Ю.Г. Стратиенко (СССР). - №4337231/23-33; Заявлено 04.12.87; Опубл. 30.01.90. Бюл. №4. - 5с., ил.

67.Установка для изготовления в вертикальном положении изделий из бетонных смесей: А.с. №1671459, МКИ5 В28В7/22. / Ю.Г. Креймер, Ю.М. Муха, В.Т. Шаленный, В.Н. Шастун, В.Ф. Яременко, В.В. Цыро, Н.А. Птиченко (СССР). - №4717922/33; Заявлено 11.07.89; Опубл. 23.08.91. Бюл. №31. - 5с., ил.

68.Установка для изготовления многопустотных плит в вертикальном положении : А.c.№1673454 СССР, МКИ5 В28В7/24. /В.Е. Бойко, В.Н. Шастун, В.Ф. Яременко, В.Т. Шаленный, В.В. Цыро (СССР). - № 4467430/33; Заявлено 29.07.88; Опубл. 30.08.91. Бюл. №32. - 5с., ил.

69.Устройство для разгрузки материала с ленты конвейера: А.c.№1567469 СССР, МКИ5 В65G47/34. /А.И. Балясный, В.Н. Шастун, В.Ф. Яременко, В.Т. Шаленный, Ю.М. Муха (СССР). - №4471292/31-03; Заявлено 08.08.88; Опубл. 30.05.90, Бюл. №20. - 4с., ил.

70.Устойство для уплотнения бетонной смеси в кассетной форме с консолями и тепловыми щитами: А.c.№1678621 СССР, МКИ5 В28В1/08, 7/24. /В.Е. Бойко, В.Т. Шаленный, В.Ф. Яременко, В.Н. Шастун, О.Г. Есиков (СССР). №4741932/33; Заявлено 03.10.89; Опубл. 23.09.91, Бюл. №35. - 4с., ил.

71.Устойство для уплотнения бетонной смеси в форме с консолями: А.c.№1502310 СССР, МКИ4 В28В1/08, 7/24. /В.Е. Бойко, В.Т. Шаленный, В.Ф. Яременко, В.Н. Шастун, О.Г. Есиков, Ю.М. Муха, А.Д. Белый, Г.В. Митрофанов (СССР). - №4255620/31-33; Заявлено 04.06.87; Опубл. 23.08.89, Бюл. №31. - 4с., ил.

72.Форма для изготовления изделий из бетонных смесей: А.c.№1493484 СССР, МКИ4 В28В7/02. /В.Е. Бойко, В.Н. Шастун, В.Т. Шаленный, В.Ф. Яременко, А.В. Горобец (СССР). - №4328648/29-33; Заявлено 17.11.87; Опубл. 15.07.89. БИ №26. -2с., ил.

патенти та опублікована заявка

73.Багатомiсна касетна форма для виготовлення виробiв iз бетонних сумiшей: Пат. України № 35735А. МПК6 В28В7/24. /Шаленний В.Т., Замiховський М.А., Кучугурний Ю.М. - №98041694; Заявл. 06.04.98; Опубл. 16.04.01. Бюл. №3. - 3с., iл.

74.Багатомiсна касетна форма для виготовлення дрiбних блокiв iз бетонних сумiшей: Пат. України № 41201А. МПК7 В28В7/24. /Большаков В.I., Шаленний В.Т., Мартиненко В.О., Кучугурний Ю.М., Нiкiтiна I.I., Бурейко С.В. - №2001042122; Заявл. 02.04.01; Опубл. 15.08.01. Бюл. №7. - 4с., iл.

75.Багатоповерховий панельний будинок, що реконструюється: Пат. України №41049А. МПК6 Е04G23/00. /Шаленний В.Т., Дiденко Л.М., Березюк А.М., Папiрник Р.Б., Cавицький М.В., Белiк В.Т., Огданський I.Ф., Нiкiтiна I.I. - №2001010453; Заявл. 22.01.01; Опубл. 15.08.01. Бюл. №7.

76.Касетна форма для виготовлення виробiв iз бетонних сумiшей: Пат. України №51411А. МПК6 В28В7/24 /Шаленний В.Т., Мартиненко В.О., Дiкарев К.Б., Понiзов С.Є. - № 2002032086; Заявл. 15.03.02; Опубл. 15.11.02. Бюл. №11. - 3с., iл.

77.Машина для виготовлення бетонних блокiв: Пат. України №39665А. МПК6 В28В7/24. /Шаленний В.Т., Нiкiтiна I.I., Кучугурний Ю.М., Мартиненко В.О. - №2000127013: Заявл. 07.12.00; Опубл. 15.06.01. Бюл. №5.

78.Многоместная кассетная форма для изготовления изделий из бетонных смесей: Опубл. заявка РФ № 94009621/33, кл. В28В7/24. /Шаленный В.Т., Замиховский М.А., Несевря П.И. //Изобретения (заявки и патенты). - 1995.- № 36(1ч.) - с.107.

79.Опалублювальна система для реконструкцiї багатоповерхових будинкiв iз збiльшенням їх корисної площi: Пат. України №37023А, МПК6 Е04G23/00, Е04G13/02. /Шаленний В.Т., Дiденко Л.М., Березюк А.М., Папiрник Р.Б., Сагайдак С.В., Белiк В.Т., Огданський I.Ф. - №2000031388; Заявл. 10.03.00; Опубл. 16.04.01. Бюл. №3.

80.Пристрiй для виготовлення бетонних блокiв: Пат. України №866, МПК5 В28В13/02, Е01С19/50 /Шаленний В.Т., Бойко В.О., Єсиков О.Г. - №9323032; Заявл. 14.12.92; Опубл. 15.12.93, Бюл. №2. - 6с., iл.

81.Спосiб влаштування прибудови та надбудови при реконструкцiї будинкiв: Пат. України №64168А, МПК7 Е04G23/02. /Кулiченко I.I., Большаков В.I., Шаленний В.Т., Березюк А.М., Воробйов Г.М., Денисенко В.I., Денисенко О.В., Папiрник Р.Б., Заiка А.П., Мироненко I.Ю. - №2003031839; Заявл. 03.03.03; Опубл. 16.02.04. Бюл. №2, - 3с., іл..

82.Спосiб зовнішнього утеплення стінового огородження: Пат. України №62324А, МПК7 E04G23/00. /Березюк А.М., Шаленний В.Т., Дiкарев К.Б., Понiзов С.Є., Козак К.Г. - № 2003031934; Заявл. 04.03.03; Опубл. 15.12.03, Бюл. №12. – 2с., іл.

83.Спосіб переробки сталеплавильних шлаків у вторинну сировину: Пат. України №48732А. МПК6 F27B21/00. /Єсиков О.Г., Нікітіна І.І., Шаленний В.Т. - №2001118056; Заявл. 26.11.01; Опубл. 15.08.02, Бюл. №8. - 3с., iл.

84.Спосіб підготовки металургійної сировини для виплавки чавуну: Пат. України №38945А, МПК6 F27B21/00. /Несвіт В.В., Єсиков О.Г., Нікітіна І.І., Олифер В.П., Шаленний В.Т. - № Заявл. Опубл. 15.06.01. Бюл. №5.

85.Спосіб підготовки металургійної сировини для доменного виробництва: Пат. України №56626А, МПК7 F27B21/00. /Єсиков О.Г., Олифер В.П., Нiсанов В.У., Шаленний В.Т. - №20002086440; Заявл. 02.08.02; Опубл. 15.05.03.- Бюл. №5 – 3с., iл.

86.Спосіб підготовки сировини для металургійного виробництва: Пат. України №58053А, МПК7 F27B21/00, С22В1/00. /Єсиков О.Г., Нiсанов В.У., Шаленний В.Т. - №2002087017; Заявл. 28.08.02; Опубл. 15.07.03. Бюл. №7. -2с., iл

87.Cпосiб реконструкцiї багатоповерхових будинкiв: Пат. України №23799А, МПК6 Е04G11/00. /Березюк А.М., Большаков В.I., Cавицький М.В., Шаленний В.Т., Швець М.А. - № 97020478; Заявл. 05.02.97; Опубл. 10.08.98. Бюл. №4. - 7с., iл.

88.Cпосiб реконструкцiї багатоповерхових будинкiв: Пат. України №61315А, МПК7 Е04G23/00. /Шаленний В.Т., Березюк А.М., Гавриш В.О, Дiкарєв К.Б. - №20021210747; Заявл. 28.12.02; Опубл. 17.11.03. Бюл. №11. -3с., iл.

89.Cпосiб реконструкцiї багатоповерхових будинкiв: Пат. України №33188А, МПК6 Е04G11/00. /Шаленний В.Т., Дiденко Л.М., Березюк А.М., Cавицький М.В., Папiрник Р.Б. - №99010026; Заявл. 05.01.99; Опубл. 15.02.01. Бюл. №1.

90.Спосiб реконструкцiї багатоповерхових будинкiв: Пат. України №37843А, МПК6 Е04G23/00. /Шаленний В.Т., Дiденко Л.М., Березюк А.М., Папiрник Р.Б., Несевря П. I., Белiк В.Т., Огданський I.Ф. - №2000042319; Заявл. 24.04.00; Опубл. 15.05.01. Бюл. №4.

91.Спосiб реконструкцiї будинкiв: Пат. України №52204А, МПК6 E04G23/00. /Большаков В.I., Шаленний В.Т., Мартиненко В.О., Дiкарєв К.Б., Понiзов С. Є., Нiжнiковський Г.С., Несевря П.I. - №2002032086; Заявл. 15.03.02; Опубл. 16.12.02, Бюл. №12. -2с., iл.

92.Спосiб реконструкцiї будинкiв: Пат. України №61556А, МПК7 E04G23/00. /Шаленний В.Т., Березюк А.М., Папiрник Р.Б., Бережна О.О., Дiкарєв К.Б. - №2003031839; Заявл. 03.03.03; Опубл. 17.11.03, Бюл. №11. -3с., iл.

93.Спосiб улаштування та ремонту пiдлог по залiзобетоннiй основi: Пат. України №59305А, МПК7 E04F15/00. /Рудченко Ю.А., Шаленний В.Т., Дмитренко I.С. - №20021210598; Заявл. 26.12.02; Опубл. 15.08.03, Бюл. №8. – 2с., іл.

94.Установка для изготовления бетонных изделий: Пат. РФ №2080988, МКИ6 В28В1/08, В28В11/00. /Шаленный В.Т., Локтионов И.В., Несевря П.И. - №95100918; Заявл.19.01.95; Опубл. 10.06.97, Бюл. №16. - 4с., ил.

депоновані рукописи

95.Бойко В.Е., Винник В.Г., Шаленный В.Т. Резервы интенсификации производства на домостроительном комбинате /Днепропетр. инж.-строит. ин-т. - М., 1988. - 7с. - Рус. - Деп. во ВНИИИС Госстроя СССР, № 8662. - Библиогр. ук. № 12 за 1988г.

96.Шаленний В.Т., Локтiонов I.В., Кучугурний Ю.М. Розробка аналiтичної моделi енергомiсткостi виробництва дрiбних стiнових блокiв в рухомих бетоноформуючих агрегатах /Придн. держ. акад. буд-тва та арх-ри. - Дн-вськ, 1995. - 21с. - Деп. в ДНТБ України 11.05.95, № 1200 - Ук95. //Депонированные научные работы ВИНИТИ, №9/285, 1995.

додаткові публікації

97. Березюк А.Н., Шаленный В.Т., Кучугурный Ю.М., Локтионов И.В. Совершенствование технологии и оборудования для изготовления блоков //Тезисы докладов 1V междун. научн. конф. «Материалы для строительных конструкций» ICMB’96. – Днепропетровск, 1996. – С.117-118.

98.Бойко В.Е., Шаленный В.Т., Есиков О.Г. Совершенствование технологии производства изделий крупнопанельного домостроения //Материалы семинара “Отделочные материалы для внутренних и наружных отделочных работ”. - М.: ЦРДЗ. - 1991. - С.82-84.

99.Бойко В.Е., Шаленный В.Т., Шастун В.Н., Локтионов И.В., Яременко В.Ф. Сокращение номенклатуры и гибкая технология - резервы производства железобетонных изделий //Тез. докл. Х Всесоюзн. конф. "Бетон и железобетон - ресурсо- и энергосберегающие конструкции и технологии". - М.: Стройиздат. - 1989. - С.171-173.

100.Большаков В.И., Березюк А.Н., Савицкий Н.В., Шаленный В.Т. Реконструкция домов первых массовых серий ненагружающей надстройкой //Реконструкція житла. – К.: Нора-прінт. 2003. – С.133-137.

101.Есиков О.Г., Шаленный В.Т., Шастун В.Н., Яременко В.Ф. Модернизация установок вертикального формования с целью снижения энерго- и трудозатрат //Тез. докл. научн.-техн. семинара "Экономия топливно-энергетических ресурсов в промышленности сборного железобетона". – Челябинск. - 1989. - С.27-28.

102.Совершенствование технологии и организации производства материалов и конструкций на основе энергосбережения /Березюк А.Н., Шаленный В.Т., Кучугурный Ю.М., Головатый С.В. //Сб. трудов междун. конф. “Проблемы современного материаловедения”. - Днепропетровск. - 1997. - Ч.2. - С.192.

103.Шаленний В.Т., Дiденко Л.М., Папiрник Р.Б., Сагайдак С.В. Використання сталезалiзобетонних конструкцiй при реконструкцiї та капiтальному ремонтi багатоповерхових цивiльних будинкiв //Зб. наук. праць мiжн. наук.-техн. конф. “ Сталезалiзобетоннi конструкцiї: дослiдження, проектування, будiвництво, експлуатацiя”. Кривий Рiг: КТУ. - 2000. - Вип.4. - С.54-59.

104.Шаленный В.Т., Есиков О.Г. Интенсификация вибропроработки бетона в установках кассетного типа //Тез. докл. научн.-техн. семинара "Ресурсосберегающие технологии в производстве сборного железобетона". - Челябинск, - 1990. - С.79-80.

105.Шаленный В.Т., Кучугурный Ю.М. Комплексный подход к выбору энергосберегающих строительных конструкций //Тези допов. 1-ї Всеукраїн. конф. “Економiя теплоти та енергiї в проектуваннi та будiвництвi”. - Полтава. - 1996. - С.47.

106.Шаленний В.Т., Кучугурний Ю.М. Удосконалення конструктивно-технологiчних вирiшень будiвель на основi комплексного показника їх енергетичної ефективностi //Тези допов. наук.-техн. конф. “Iндивiдуальний житловий будинок”. - Вiнниця. - 1996. - С.84-85.

107.Шаленный В.Т., Локтионов И.В., Кучугурный Ю.М. Разработка энергосберегащей технологии и оборудования для изготовления мелких стеновых блоков на основе отходов производства //Збiрн. анотацiй науково-дослiдних робiт Придн. держ. акдемiї будiвн. та архiт. за 1994р. – Дніпропетровськ. - 1995. - С.29-30.

108.Шаленный В.Т., Никитина И.И. Энергосберегающее развитие производства и применения изделий из бетона и железобетона //Материалы ХХХI Всерос. научн.-техн. конф. “Актуальные проблемы современного строительства”. - Ч.1. – Пенза. - 2001. - С.93.

109.Шаленный В.Т., Огданский И.Ф., Дикарев К.Б., Понизов С.Е. Энергосбережение при модернизации производств конструкций и строительных объектов из них как путь устойчивого социального развития //Материалы Международного симпозиума “Безопасность жизнедеятельности в ХХI веке”. – Технополис. - 2002. - С.32.

110.Шаленный В.Т., Огданский И.Ф., Никитина И.И. Конкурентоспособность станков-”несушек” для производства мелких блоков из отходов //Материалы Международного симпозиума “Безопасность жизнедеятельности в ХХI веке”. – Технополис. - 2001. - С.57-58.

111.Шаленный В.Т. Разработка энергосберегающей технологии и оборудования для изготовления стеновых блоков //Сб. аннотаций научно-исследовательских работ Придн. госуд. акдемии строит. и архитектуры за 1995г. – Днепропетровск. - 1996. - С.55-56.

112.Шаленний В.Т. Удосконалення енергозберiгаючих технологiй та обладнання для виготовлення бетонних та залiзобетонних виробiв //Тези допов. мiжнар. наук.-техн. конф. “Ресурсоекономнi матерiали, конструкцiї будiвлi та споруди”. - Рiвне. - 1996. - С.44.