Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Урологія


Лучицький Віталій Євгенович. Особливості андрологічного статусу при псевдокрипторхізмі та обгрунтування диференційованих підходів до терапії виявлених порушень : Дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / АМН України; Інститут урології. — К., 2006. — 165арк. — Бібліогр.: арк. 146-165.



Анотація до роботи:

Лучицький Віталій Євгенович. Особливості андрологічного статусу при псевдокрипторхізмі та обгрунтування диференційованих підходів до терапії виявлених порушень. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.06 – урологія – Інститут урології АМН України, Київ, 2006.

Робота присвячена вивченню особливостей андрологічного статусу та функціонального стану гіпофізарно-статевої системи у підлітків з псевдокрпиторхізмом в динаміці пубертатного розвитку, а також дослідженню впливу псевдокрипторхізму на стан генеративної функції у юнаків та дорослих чоловіків.

Обстежено 148 осіб чоловічої статі у віці від 11 до 27 років з псевдокрипторхізмом, 20 осіб у віці 16 – 26 років з первинним гіпогонадизмом, 17 осіб у віці 16 – 30 років з вторинним гіпогонадизмом, а також 99 практично здорових осіб 11 – 27 років, які склали контрольну групу.

Результатами проведених досліджень виявлено превалювання у пацієнтів з псевдокрипторхізмом та порушеннями статевого розвитку нормогонадотропного гіпогонадизму, який супроводжувався абсолютною та відносною андрогенною недостатністю. Встановлено, що в патогенезі розвитку порушень генеративної функції при псевдокрипторхізмі суттєва роль належить гіпореалізації дії ЛГ на периферичну ланку гіпофізарно-статевої системи.

Обгрунтовано, апробовано та доказано необхідність диференційованої терапії (гормонредукована терапія, препарати хоріонічного гонадотропіну, комбінована терапія) диспубертатогенезу у хворих з псевдокрипторхізмом на основі дослідження функціонального стану гіпофізарно-статевої системи, аналізу вмісту гормонів, їх співвідношення та проведення функціональних проб. Розроблено алгоритм лікування псевдокрипторхізму в залежності від віку. Встановлено, що найбільший терапевтичний ефект 66,7% досягається при ранньому (до 11- 12 років) початку проведення лікування.

У дисертації наведено теоретичне обгрунтування та представлені нові дані про гормональні механізми розвитку порушень пубертатогенезу, репродуктивної та сексуальної фунункцій при псевдокрипторхізмі, а також запропоновано патогенетично обгрунтовані та диференційовані підходи до корекції диспубертатогекнезу.

  1. У 53,4 % підлітків та юнаків з псевдокрипторхізмом на усіх стадіях пубертатного розвитку виявлені порушення статевого розвитку, котрі проявляються зниженням рівня маскулінізації (ІМ) та інфантильно-євнухоїдними пропорціями будови тіла.

  2. Характерною особливістю процесів пубертату при псевдокрипторхізмі є гіпореалізація дії ЛГ на периферичну ланку гіпофізарно-статевої системи, про що свідчать пониження коефіцієнту Т/ЛГ порівняно з фізіологічним пубертатом в 1,9 разів та в 2,2 рази слабше, ніж у здорових підлітків підвищення рівня Т у відповідь на хоріогонінову пробу .

  3. У 100% чоловіків репродуктивного віку з псевдокрипторхізмом та диспубертатогенезом спостерігаються порушення генеративної функції – оліго-, астено-, азооспермія, а також зниження в спермальній плазмі в 2,1 та 1,5 рази абсолютної та відносної (до загального білка) активності лізосомального ферменту N-ацетил--D-глюкозамінідази (НАГ) відповідно і ферменту нейтральної -глюкозидази (білкового маркера придатків яєчок) – в 2,2 та 1,34 рази, що може трактуватися як один з механізмів зниження запліднюючої здатності сперми.

  4. У 88,9 % юнаків та чоловіків з псевдокрипторхізмом спостерігається послаблення спонтанних та адекватних ерекцій, зниження лібідо, зумовлені недостатністю нейрогуморальної складової статевого циклу на тлі абсолютної та відносної гіпоандрогенізації.

  5. Радіонуклідними ангіосцинтіграфічними дослідженнями встановлено, що у юнаків та дорослих чоловіків з нелікованим псевдокрипторхізмом спостерігається зменшення об”єму яєчок, сумарного та відносного накопичення радіонукліду в яєчках, сповільнення кровотоку в артеріях крупного та середнього діаметру, що засвідчує розвиток гіпогонадного стану.

  6. Обгрунтовано, апробовано та доказано необхідність диференційованої терапії (гормонредукована терапія, препарати хоріонічниого гонадотропіну, комбінована терапія) диспубертатогенезу у хворих з псевдокрипторхізмом на основі дослідження функціонального стану гіпофізарно-статевої системи, аналізу вмісту гормонів, їх співвідношення та проведення функціональних проб.

Публікації автора:

  1. Лучицкий В.Е. Крипторхизм и бесплодие (обзор литературы) // Здоровье мужчины. – 2003. - № 2. (5)- С. 105 – 107.

  2. Имшинецкая Л.П., Лучицкий В.Е. Клиническая характеристика ложного крипторхизма // Здоровье мужчины. – 2003. - № 3 (6).- С. 65 – 69. (Здійснив набір 100% матеріалу, провів статистичну обробку та приймав участь в узагальненні отриманих даних).

  3. Лучицький В.Є. Порушення розвитку пубертату та становлення репродуктивної функції при псевдокрипторхізмі // Здоровье мужчины. – 2004. - № 4 (11).- С. 50 – 51.

  4. Имшинецкая Л.П., Лучицкий В.Е., Никулина Г.Г., Мигаль Л.А., Сербина И.Е. Исследование некоторых энзимологических показателей в сперме при псевдокрипторхизме // Здоровье мужчины. – 2005. - № 3. (14).- С. 103 – 106. (Здійснив набір 80 % матеріалу, провів статистичну обробку та приймав участь в узагальненні отриманих даних).

  5. Лучицький В.Є. Ендокринні чинники в патогенезі псевдокрипторхізму // Клін. та експеримент. патол. – 2004 – Т 3.- № 2– С. 146 – 148.

  6. Лучицький Є.В., Коб‘яков С.К., Лучицький В.Є., Зубкова Г.А. Радіонуклідна ангіосцинтіграфія яєчок при псевдокрипторхізмі // Український Радіологічний Журнал. – 2005.- Т. 13.( вип. 3). – С. 471 – 473. (Здійснив набір 100 % матеріалу, провів статистичну обробку та приймав участь в узагальненні отриманих даних).

  7. Лучицький В.Є. Статевий розвиток підлітків з псевдокрипторхізмом // Сучасні проблеми ендокринологічної допомоги дітям: Матеріали науково-практичної конференції, Харків, 2003 р. - Харків, 2003. – С. 85 – 86.

  8. Лучицький В.Є. Показники фізичного та статевого розвитку у хлопців в динаміці пубертатного розвитку // Фундаментальні питання експериментальної та клінічної ендокринології: Матеріали науково-практичної конференції, Харків, 2005 р. – Харків, 2005. – С. 128 – 130.

  9. Лучицький В.Є. Терапія недостатності пубертату у пацієнтів з псевдокрипторхізмом. // Особливості ендокринної патології в різних вікових періодах – проблеми та шляхи вирішення: Матеріали науково - практичної конференції, Харків, 2005 р. – Харків, 2005. –

С. 66 – 68.