Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Ярошенко Наталія Володимирівна. Особливості клінічного перебігу ювенільного ревматоїдного артриту у дітей, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору в питній воді : Дис... канд. наук: 14.01.10 - 2009.



Анотація до роботи:

Ярошенко Н.В. “Особливості клінічного перебігу ювенільного ревматоїдного артриту у дітей, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору в питній воді” – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.10. – педіатрія. ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України”, Київ, 2008.

В роботі визначено особливості клінічного перебігу ЮРА та розроблено комплекс лікувально-профілактично-реабілітаційних заходів для хворих дітей, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору в питній воді. Проаналізовано патогенетичний вплив факторів ризику на розвиток та клінічний перебіг ювенільного ревматоїдного артриту у дітей, мешканців ендемічних за фтором регіонів. У дисертаційній роботі викладено результати клінічного, лабораторного, інструментального та імунологічного обстеження хворих на ювенільний ревматоїдний артрит при підвищеному надходження фтору із питною водою в організм. Вcтановлено позитивний вплив на метаболізм кісткової тканини лікувально-профілактично-реабілітаційного комплексу з включенням комбінованого препарату кальцію “вітрум-остеомаг”.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової задачі, яке полягає у виявлення факторів ризику розвитку ювенільних ревматоїдних артритів, визначенні особливостей клінічного перебігу та патогенетичному обґрунтуванні програм лікувально-профілактично-реабілітаційних заходів для дітей Полтавської області з ендемічних за фтором регіонів.

  1. Поширеність ЮРА серед дітей Полтавської області має тенденцію до підвищення в порівнянні із національними показниками, а поширеність в регіонах ендемічних за фтором, перевищує показники в регіонах з нормальним вмістом фтору у питній воді.

  2. Пік захворюваності на ЮРА у дітей, які проживають, як в регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді, так і в регіонах з нормальною кількістю фтору, припадає на вік 10-15 років.

  1. Розвитку ювенільного ревматоїдного артриту у дітей, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді сприяють:

хронічні запальні урогенетальні захворювання у матері під час вагітності, наявність запальних захворювань бронхо – легеневої системи у дітей в період раннього дитинства, наявність хронічних запальних захворювань з боку ЛОР – органів;

порушення метаболізму кісткової тканини: гестози у вагітних, захворювання шлунково-кишкового тракту у матері під час вагітності, наявність рахіту, захворювання шлунково-кишкового тракту у самої дитини, захворювання ендокринної системи.

4. Особливостями клінічного перебігу ювенільного ревматоїдного артриту у

дітей, мешканців фтористих регіонів є:

висока частота залучення до патологічного процесу великої кількості суглобів;

тривала ранкова скутість;

превалювання у хворих деструктивних змін у суглобах;

виражене обмеження рухів у вражених суглобах;

наявність ускладнень у вигляді контрактур, укорочення кінцівок та анкілозів;

частота вираженого інтоксикаційного синдрому;

наявність майже у половини хворих гепатомегалії та порушень серцевого ритму.

  1. У дітей, хворих на ЮРА, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді, відмічено більш виражені порушення метаболізму кісткової тканини, які проявлялися у збільшенні рівня остеокальцину в сироватці крові в 2 – 2,5 рази проти норми (p<0,05) та підвищення активності лужної фосфатази в 3 - 4 рази проти норми (p<0,05), на тлі зменшення концентрації кальцію.

  2. Включення комбінованого препарату кальцію на фоні протизапальної, базисної терапії сприяє нормалізації рівня остеокальцину в крові хворих.

  3. Патогенетично обґрунтована програма профілактично – реабілітаційних заходів, щодо попередження розвитку ювенільного ревматоїдного артриту у дітей, які проживають у регіонах з підвищеним вмістом фтору та зменшення ступеня уражень кісткової системи і суглобів у них.

Публікації автора:

  1. Стан здоров’я та фізичний розвиток дітей, що проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді //Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії. - 2005.-Т.5, №4(12). - С. 28-30. ( співавтор Коленко І.О.) Автор здійснив підбір літератури та зробив висновки відносно одержаних результатів.

  2. Виявлення факторів ризику розвитку патології опорно-рухового апарату та аналіз поширеності захворювань суглобів у дітей, що проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді //Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії. - 2007.- Т.7, №3(19). - С.152-155. (співавтор Шпехт Т.В.) Автором здійснювався підбір літератури та її узагальнення, проводився аналіз отриманих результатів, сформульовані наукові висновки.

  3. Динаміка показників поширеності та фактори ризику розвитку ювенільного ревматоїдного артриту, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді //Перинатология и педиатрия, - 2008. -№2(34). - С.103-105. (співавтор Крючко Т.О.) Автором особисто проведені дослідження та розроблені висновки відносно одержаних результатів.

  4. Стан ремоделювання кісткової тканини у дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді //Здоровье ребенка. - 2008. - №1(10). -С. 39-42. (співавтор Крючко Т.О.) Автор здійснив клініко-лабораторне обстеження хворих, призначив та аналізував ефективність лікувально-реабілітаційного комплексу у дітей, хворих ЮРА, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору в питній воді.

  5. Стан вегетативного гомеостазу у дітей, що проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді. //Актуальні проблеми сучасної медицини. Вісник Української медичної стоматологічної академії.- Полтава, 2005.- Т.5. – №4(12). – С.72. ( співавтор Коленко І.О.) Автор здійснив клінічне обстеження хворих та контроль вивчених показників у динаміці, провів обробку та аналіз матеріалу.

  6. Фізичний розвиток дітей, що проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді // матеріали ІХ міжнар. конгресу студентів та молодих учених (Тернопіль, 21-22 квіт. 2005 р.). – С.90. (співавтор Коленко І.О.) Автором проводилася статистична обробка отриманих результатів.

  7. Особливості діагностики та клінічного перебігу інфекційно-алергічного артриту у дітей з хронічними гепатитами вірусної етіології //Таврический медико-биологический вестник, -2006.- Т.9, №2. – С.114. (співавтори Крочко Т.О., Несіна І.М., Ткаченко О.Я., Абд Елаал Мохаммед Махмуд) Автором зроблені висновки відносно одержаних результатів.

  8. Фактори ризику остеопенічного синдрому у дітей, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді //Таврический медико-биологический вестник, - 2008. -Т.11, №2. - С.87. (співавтори Крючко Т.О., Коленко І.О.) Автор проводив клінічне та лабораторне обстеження, здійснював систематизацію та аналіз результатів.

  9. Пат. 30185 UA, МПК А 61 В 5/00. Спосіб діагностики остеопенічного синдрому у дітей хворих на ювенільний ревматоїдний артрит, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фтору у питній воді / Ярошенко Н.В., Крючко Т.О., Шпехт Т.В., Ткаченко О.Я.; заявники та патентовласники ВДНЗУ “Українська медична стоматологічна академія”. - № u 200712821; заявл. 19.11. 2007 ; опубл. 11.02.2008, Бюл. №3. Автор здійснив контроль вивчених показників у динаміці, провів обробку та аналіз матеріалу.