Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Пульмонологія


Асанов Ервін Османович. Особливості кисневого режиму організму у хворих похилого віку з хронічним обструктивним бронхітом та методи корекції його порушень: дисертація канд. мед. наук: 14.01.27 / Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Асанов Е.О. Особливості кисневого режиму організму у хворих похилого віку з хронічним обструктивним бронхітом та методи корекції його порушень. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.27 – пульмонологія. – Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України, Київ, 2003.

Метою дослідження являється з’ясування особливостей та внеску вікових і патологічних змін кисневого режиму організму у хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку та розробка методів корекції його порушень. Встановлено, що ефективність кисневого режиму організму з розвитком хронічного обструктивного бронхіту в похилому віці знижена. Компенсаторні реакції при хронічному обструктивному бронхіті в похилому віці недостатні для повної корекції порушень газообміну. Порушення кисневого режиму організму у хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку в значній мірі пов’язані з віковими змінами. Використання хронотерапії для корекції порушень бронхіальної прохідності підвищує ефективність лікування хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку, при цьому найбільш ефективним бронхолітиком є М-холінолітик іпратропіуму бромід. Використання метаболічного комплексу та препарату АТФ – ЛОНГ при лікуванні хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку покращує процеси тканинного дихання.

Показано, що у хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку значно знижена ефективність функціонування кисневого режиму організму. Компенсаторні реакції при хронічному обструктивному бронхіті в похилому віці проявляються незначним зростанням вентиляції легень, серцевого викиду та зниженням спорідненості гемоглобіну до кисню. Однак, цих реакцій недостатньо для повної корекції порушень газообміну. Встановлено, що використання хронотерапевтичного підходу для корекції порушень бронхіальної прохідності суттєво підвищує ефективність лікування хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку. Найбільш ефективним бронхолітиком у хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку є іпратропіуму бромід (атровент). Обґрунтована ефективність корекції порушень тканинного дихання у хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку. Показано, що курсове застосування препарату АТФ-ЛОНГ і метаболічного комплексу з метою корекції порушень тканинного дихання позитивно впливає на газообмін у тканинах у хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку, однак, за ступенем ефективності АТФ-ЛОНГ поступається метаболічному комплексу.

  1. Зміни вентиляції легень, газообміну в легенях, транспорту кисню кров'ю та обміну кисню в тканинах при старінні та з розвитком хронічного обструктивного бронхіту в похилому віці односпрямовані і проявляються зниженням ефективності цих процесів, що призводить до розвитку артеріальної гіпоксемії та тканинної гіпоксії.

  2. Вираженість порушень газообміну в легенях з розвитком хронічного обструктивного бронхіту у похилому віці, в основному, визначається ступенем бронхіальної обструкції.

  3. Компенсаторні реакції на гіпоксемію та гіперкапнію при хронічному обструктивному бронхіті в похилому віці полягають в зростанні вентиляції легень, серцевого викиду і зниженні спорідненості гемоглобіну до кисню. Однак, ступеня вираженості цих реакцій недостатньо для повної корекції порушень газообміну.

  4. Розвиток порушень кисневого режиму організму у хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку в значній мірі пов'язаний з віковими змінами системи транспорту кисню.

  5. Порушення кисневого режиму організму у хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку більш виражені, у порівнянні з хворими на хронічний обструктивний бронхіт зрілого віку, що пов'язане з віковими змінами системи транспорту кисню, на тлі яких розвивається патологія.

  6. У хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку відмічаються виражені коливання бронхіальної прохідності протягом доби. При цьому ці коливання в них менші, у порівнянні з хворими на хронічний обструктивний бронхіт зрілого віку, що зумовлене переважанням в них органічних змін бронхів над функціональними.

  7. Добові коливання бронхіальної прохідності у хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку, в основному, пов'язані з парасимпатичними впливами на бронхи.

  8. Найбільш ефективним бронхолітиком серед вивчених, які застосовували у хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку, є М-холінолітик іпратропіуму бромід. Застосування індивідуального хронотерапевтичного підходу для корекції порушень бронхіальної прохідності суттєво підвищує ефективність лікування хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку.

  9. Важливою особливістю порушення кисневого режиму організму у хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку є пригнічення тканинного дихання, що необхідно враховувати при проведенні патогенетичної терапії.

  10. Використання метаболічного комплексу та препарату АТФ – ЛОНГ при лікуванні хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку покращує процеси тканинного дихання. Це обґрунтовує доцільність їх використання для проведення корекції порушень тканинного дихання у хворих на хронічний обструктивний бронхіт похилого віку.

Публікації автора:

  1. Коркушко О.В., Асанов Э.О., Чеботарев Н.Д., Писарук А.В. Вентиляционная функция легких и газообмен у больных хроническим обструктивным бронхитом пожилого возраста. // Проблемы старения и долголетия. – 2000. – №3. – С. 262 –266.

Обстеження пацієнтів, визначення мети та завдання дослідження, аналіз наукової літератури, підготовка статті до друку.

  1. Коркушко О.В., Чеботарев Н.Д., Писарук А.В., Асанов Э.О. Возрастные и патологические изменения вентиляционной функции легких, газообмена и транспорта кислорода у больных хроническим обструктивным бронхитом пожилого возраста. // Український пульмонологічний журнал. – 2001. – №1. – С. 13 –17.

Обстеження пацієнтів, визначення актуальності, мети та завдання дослідження. Аналіз отриманих даних, формулювання висновків. Підготовка статті до друку.

  1. Асанов Э.О. Особенности тканевого дыхания у больных хроническим обструктивным бронхитом пожилого возраста. // Проблемы старения и долголетия. – 2001. – №2. – С. 175 –180.

  2. Писарук А.В., Чеботарев Н.Д., Асанов Э.О. Возрастные изменения циркадных ритмов системы внешнего дыхания. // Проблемы старения и долголетия. – 2001. – № 3. – С. 229 –235.

Відбір пацієнтів, проведення досліджень. Визначення мети та завдання дослідження, аналіз наукової літератури. Обґрунтування висновків. Підготовка статті до друку.

  1. Чеботарев Н.Д., Писарук А.В., Асанов Э.О. Хронотерапия препаратом сальбутамол больных хроническим обструктивным бронхитом пожилого возраста. // Проблемы старения и долголетия. – 2001. – №4. – С. 56 – 61.

Відбір пацієнтів, проведення досліджень. Визначення мети та завдання дослідження, аналіз наукової літератури. Аналіз отриманих даних, обґрунтування висновків. Статистична обробка матеріалу. Підготовка статті до друку.

  1. Асанов Э.О. Коррекция нарушений тканевого дыхания у больных хроническим обструктивным бронхитом пожилого возраста. // Проблемы старения и долголетия. – 2002. – №1. – С. 56 – 61.

  2. Чеботарев Н.Д., Писарук А.В., Асанов Э.О. Хронотерапия препаратом Атровент больных хроническим обструктивным бронхитом пожилого возраста. // Український пульмонологічний журнал. – 2002. – №1. – С. 23 –25.

Відбір пацієнтів, проведення досліджень. Визначення актуальності, мети та завдання дослідження, аналіз наукової літератури. Статистична обробка матеріалу. Підготовка статті до друку.

  1. Коркушко О.В., Чеботарев Н.Д., Писарук А.В., Асанов Э.О. Коррекция нарушений бронхиальной проходимости у больных хроническим обструктивным бронхитом пожилого возраста: хронотерапевтический подход // Український пульмонологічний журнал. – 2002. – №2. – С. 10 – 13.

Відбір пацієнтів, проведення досліджень. Визначення актуальності, мети та завдання дослідження. Аналіз отриманих даних. Статистична обробка матеріалу. Підготовка статті до друку.

  1. Коркушко О.В., Чеботарев Н.Д., Писарук А.В., Асанов Э.О. Тканевое дыхание у больных пожилого возраста с хроническим обструктивным бронхитом при развитии хронического легочного сердца. // Український пульмонологічний журнал. – 2002. – №3. – С. 6-8.

Збір клінічного матеріалу, аналіз наукової літератури. Визначення актуальності, мети та завдання дослідження. Аналіз отриманих даних. Статистична обробка матеріалу. Підготовка статті до друку.

  1. Асанов Э.О. Связь изменений газообмена с нарушением бронхиальной проходимости у больных хроническим обструктивным бронхитом пожилого возраста. // Матеріали I Української конференції молодих вчених, присвяченій пам'яті академіка Володимира Веніаміновича Фролькіса.– Київ, 31 березня –1 квітня 2000 року. - С. 9.

  2. Асанов Э.О. Нарушения газообмена у больных хроническим обструктивным бронхитом пожилого возраста. // III національний конгрес геронтологів і геріатрів України. Тези доповідей. – Київ, 26-28 вересня 2000 року. - С. 81-82.

  3. Асанов Э.О. Тканевой кислородный обмен у больных хроническим обструктивным бронхитом пожилого возраста. // III національний конгрес геронтологів і геріатрів України. Тези доповідей. – Київ, 26-28 вересня 2000 року. - С. 82.

  4. Чеботарев Н.Д., Писарук А.В., Асанов Э.О. Вариабельность ритма сердца у больных хроническим обструктивным бронхитом. // Матеріали I Української науково-практичної конференції з міжнародною участю “Порушення ритму серця: вікові аспекти” .- Київ, 19-20 жовтня 2000 року. - С. 15-16.

Збір клінічного матеріалу, аналіз наукової літератури. Статистична обробка матеріалу. Підготовка тез до друку.

  1. Асанов Э.О. Диффузионная способность легких у больных хроническим обструктивным бронхитом пожилого возраста. // Матеріали II Української конференції молодих вчених, присвяченій пам'яті академіка Володимира Веніаміновича Фролькіса.– Київ, 13 квітня 2001 року. - С. 6.

  2. Асанов Э.О. Транспорт кислорода кровью у больных ХОБ пожилого возраста. // Матеріали II Української конференції молодих вчених, присвяченій пам'яті академіка Володимира Веніаміновича Фролькіса. - Київ, 13 квітня 2001 року. - С. 7.

  3. Чеботарев Н.Д., Асанов Э.О., Писарук А.В. Хронотерапия атровентом больных хроническим обструктивным бронхитом пожилого возраста. // Матеріали 2-ої науково – практичної конференції з міжнародною участю “Прискорене старіння та шляхи його профілактики". - Одеса, 18 - 19 жовтня 2001 року. - С. 223.

Відбір та обстеження пацієнтів, аналіз отриманих даних, статистична обробка матеріалу. Підготовка тез до друку.

  1. Чеботарев Н.Д., Асанов Э.О., Писарук А.В. Хронотерапия сальбутамолом больных хроническим обструктивным бронхитом пожилого возраста. // Матеріали 2-ої науково – практичної конференції з міжнародною участю “Прискорене старіння та шляхи його профілактики”. - Одеса, 18 - 19 жовтня 2001 року. - С. 224.

Збір клінічного матеріалу, аналіз отриманих даних, статистична обробка матеріалу. Обгрунтування висновків. Підготовка тез до друку.

  1. Асанов Э.О., Асанова С.О. Возрастные особенности бронхиальной проходимости. // Матеріали III Української конференції молодих вчених, присвяченій пам'яті академіка Володимира Веніаміновича Фролькіса. - Київ, 28 січня 2002 року. - С. 8-9.

Обстеження пацієнтів, визначення актуальності, мети та завдання дослідження, аналіз наукової літератури. Статистична обробка матеріалу. Підготовка тез до друку.

  1. Асанов Э.О., Асанова С.О. Роль микроциркуляции в развитии тканевой гипоксии у больных хроническим обструктивным бронхитом пожилого возраста. // Матеріали II міжнародної конференції “Мікроциркуляція та її вікові змини”. - Київ, 22-24 травня 2002 року. – С. 17-18.

Обстеження хворих, аналіз наукової літератури, визначення актуальності, мети та завдання дослідження. Статистична обробка матеріалу. Підготовка тез до друку.

  1. Чеботарев Н.Д., Асанов Э.О. Хронотерапия бронхиальной обструкции у больных хроническим обструктивным бронхитом пожилого возраста. // Материалы IV Всеукраинской конференции (с международным участием) “Новое в клинической фармакологии и фармакотерапии заболеваний внутренних органов”. - Харьков, 30-31 мая 2002 года. - С. 137.

Обстеження та лікування хворих за допомогою методу хронотерапії. Аналіз отриманих даних. Підготовка тез до друку.

  1. Асанов Э.О., Чеботарев Н.Д. Возрастные особенности тканевого дыхания у больных хроническим обструктивным бронхитом. // ASTROECO – 2002. Current Status and Research in Observational Astronomy, Ecology and Extreme Physiology in the Elbrus Region. Abstracts. Hupoxia. Ecology. – Terskol, Russia, August 12-16. – C. 23-24.

Збір клінічного матеріалу. Визначення актуальності, мети та завдання дослідження. Аналіз отриманих даних. Підготовка тез до друку.

  1. Чеботарев Н.Д., Асанов Э.О. Особенности вариабельности ритма сердца у больных хроническим обструктивным бронхитом разного возраста. // Матеріали I Міжнародної наукової конференції “Аналіз варіабельності ритму серця в клінічній практиці”. - Київ, 24-25 жовтня 2002 року. – С.125-126.

Збір клінічного матеріалу, аналіз наукової літератури, аналіз отриманих даних, статистична обробка матеріалу. Підготовка тез до друку.

  1. Чеботарев Н.Д., Асанов Э.О. Вариабельность ритма сердца у больных хроническим обструктивным бронхитом: циркадные ритмы. // Матеріали I Міжнародної наукової конференції “Аналіз варіабельності ритму серця в клінічній практиці”. - Київ, 24-25 жовтня 2002 року. – С.158-160.

Збір клінічного матеріалу, аналіз наукової літератури, визначення актуальності, мети та завдання дослідження, аналіз отриманих даних, статистична обробка матеріалу. Підготовка тез до друку.