Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Пульмонологія


Кілесса Володимир Володимирович. Особливості патогенезу, клініки та лікування сполученого перебігу неспецифічних захворювань легенів і ішемічної хвороби серця : дис... д- ра мед. наук: 14.01.27 / Кримський республіканський НДІ фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М.Сєченова. - Ялта, 2005.



Анотація до роботи:

Кілесса В.В. Особливості патогенезу, клініки і лікування сполученого перебігу неспецифічних захворювань легенів і ішемічної хвороби серця. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.27 - пульмонологія. - Кримський республіканський науково-дослідний інститут фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М.Сєченова, Ялта, 2005.

В дисертації представлено наукове вирішення проблеми клінічної пульмонології, що виражається в розробці патогенетичних підходів до профілактики і лікування загострень хронічних форм ІХС у хворих з бронхолегеневою патологією - пневмонією, загострень хронічного обструктивного захворювання легенів, бронхіальною астмою і ІХС.

Оптимізація фармакологічного підходу до вирішення існуючої проблеми заключається в комплексному лікуванні хворих з використанням імуномодулюючих препаратів, що впливають на патогенетичні ланки бронхолегеневої патології і ІХС.

Даним дослідженням також вирішена проблема причинності виникнення бронхолегеневої патології у хворих із серцевою недостатністю, зумовленої ІХС і розроблені патогенетичні підходи до корекції змін систем імунітету і гемостазу у даних хворих.

До даного дослідження існуючі уявлення про проблему сполученого перебігу неспецифічних запальних захворювань органів дихання і ішемічної хвороби серця були недостатніми для коректного підходу до лікування хворих зі сполученою патологією.

У дисертації подано наукове рішення проблеми клінічної пульмонології, що виражається в розробці і використанні імунокоригируючої терапії хворих із сполученою патологією неспецифічних запальних захворювань легенів і ішемічної хвороби серця, направленої на інгібіцію синдрому системної запальної відповіді, до якої залучаються імунокомпетентні клітини ліпідних атеросклерозних утворень, відповідальні за розвиток атеронекротичних і атеротромботичних змін, які у свою чергу, зумовлюють загострення ішемічної хвороби серця.

1. У хворих на пневмонію, хронічні обструктивні захворювання легенів, бронхіальну астму і хронічні форми ішемічної хвороби серця, бронхолегенева патологія є чинником ризику загострення кардіальної патології. Ступінь ризику загострення ішемічної хвороби серця знаходиться в прямій залежності від інтенсивності бронхолегеневого запального процесу.

2. Загострення хронічних форм ішемічної хвороби серця при сполученому перебігу з пневмонією в 82,4 % випадків доводиться на гостру фазу пневмонії і в 17,6 % випадків на фазу її клініко-рентгенологічного вирішення. У хворих на хронічні обструктивні захворювання легенів і хронічні форми ішемічної хвороби серця загострення ішемічної хвороби серця відбувається в період вираженого запального процесу в бронхіальному дереві. У хворих на бронхіальну астму і хронічні форми ішемічної хвороби серця також спостерігається загострення ішемічної хвороби серця в період маніфестації клінічних проявів бронхіальної астми.

3. Розвиток пневмонічної інфільтрації, загострення бронхо-обструктивного синдрому супроводжується генералізованими змінами з боку систем імунітету, неспецифічної резистентності, гемостазу і імунної регуляції гемостазу, що знаходить свій вираз в дисфункції Т-клітинної і гуморальної ланок імунітету, активізації функціональної активності моноцитів і нейтрофілів периферичної крові, гіперкоагуляції і тромбінемії.

4. Утворення пневмонічної інфільтрації в легеневій тканині є результатом порушення функцій мукоциліарного апарату бронхіального дерева, які безпосередньо знаходять свій вираз в пригніченні локальної або дифузної рецепторної активності до С5-компоненту комплемента, про-ліферативної активності бронхіального епітелію, депресії тимусзалежних механізмів, регулюючих рецепторну і проліферативну активність епіте-ліальних клітин.

5. Функціонування макрофагів легенів пов'язано з високим показником киснезалежних механізмів бактерицидності, що досягають за оцінкою НСТ-тесту 71,3 ± 5,4 %. В умовах аноксії загибель макрофагів наступає в серед-ньому, через 12 годин. Розвиток "сірого спечінкування" легеневої тканини викликано фагоцитуванням макрофагами легенів еритроцитів в умовах зовнішньої аноксії і блокади гемоциркуляції і в умовах культури тканини розвивається в середньому через 6 діб.

6. Ліпідні атеросклерозні утворення є імунокомпетентною тканиною, що містить піняві клітини і лімфоцити, які здатні до прояву у відповідь реакцій при дії на них.

7. В умовах культури тканини ліпідних атеросклерозних утворень встановлено, що атеролітичні реакції, варіантом яких є розвиток атеро-некрозу, є кінцевим виразом змін запального характеру.

8. Альтерацію тканини ліпідних атеросклерозних утворень викликають імунокомпетентні клітини самих утворень, після дії на них антигенів мікроорганізмів, тромбіну, нейтрофілів периферичної крові. Максимальною активністю володіють нейтрофіли у хворих на пневмонію. Проліферація пінявих клітин і лімфоцитів призводить до масивного цитолізу клітин, активізації фібринолітичних агентів, лізису фібринової строми ліпідних атеросклерозних утворень і безпосередньо лежать в основі атеролітичного процесу.

9. Атипові біомінерали атерокальцинати не є біологічно інертною тканиною, а здатні до активізації ХІІ чинника згортання крові, адгезують на своїй поверхні моноцити і тромбоцити, що в свою чергу може сприяти мікротромбоутворенню і мікротромбоемболізму.

10. Атипові біомінерали - атерокальцинати, уро- і холеліти мають фібринолітичну активність. Максимальний ступінь вираженості фібринолітичної активності властивий уролітам, мінімальний - холелітам. Атерокальцинати мають проміжну активність. В процесі фібринолітичної ре-акції атерокальцинати піддаються деградації.

11. Утворення кріоглобулінів призводить до активізації ними киснезалежних механізмів бактерицидності нейтрофілів. Кріоглобуліни можуть сприяти виникненню гемоциркуляторних порушень, але при цьому, мають фібринолітичну активність. Кріоглобулінемічні властивості, фібринолітична активність кріоглобулінів істотно вище у хворих на ішемічну хворобу серця, пневмонію, хронічні обструктивні захворювання легенів, ніж у здорових осіб.

12.Запропонований патогенетично обгрунтований підхід до профілактики і лікування загострення ішемічної хвороби серця, що протікає у хворих із сполученим перебігом неспецифічної бронхолегеневої патології, оснований на застосуванні комплексного лікування з інтенсифікацією протизапального лікування, за рахунок парентерального застосування глюкокортикостероїдів, що сприяє зниженню інтенсивності киснезалежних механізмів бактерицидності нейтрофілів і моноцитів, гіперкоагуляції в середньому до 7-10 діб лікування.

13.Виявлено, що у хворих на ішемічну хворобу серця, ускладнену хронічною серцевою недостатністю, спостерігається дисфункція Т-клітинної і гуморальної ланок імунітету з активізацією функціональної активності моноцитів і нейтрофілів периферичної крові, вираженість яких посилюється у міру прогресування серцевої недостатності.

14. Доведено, що дисфункція імунітету, формування аутосенсибілізації лімфоцитів до тканини легенів, прогресуюча гіперкоагуляція є чинниками розвитку бронхолегеневої патології у хворих із хронічною серцевою недостатністю, обумовленою ішемічною хворобою серця.

Публікації автора:

1. Килесса В.В. Хронический бронхит и ишемическая болезнь сердца: новые патогенетические точки соприкосновения // Медицина сегодня и завтра. - 2002. - №2. - С.33-36.

2. Федосеева В.М., Белоглазов В.А., Килесса В.В. Иммунные и фибринолитические свойства эпителиальных клеток бронхиального дерева в норме и патологии // Сборник научных работ юбилейных чтений, посвященных 130-летию кафедры гистологии, цитологии и эмбриологии ХГМУ. -Харьков, 1997. - С.139-141 – Дисертантом особисто проведено набір клінічного матеріалу та аналіз отриманих результатів.

3. Гришин М.Н., Килесса В.В., Кривошеин Ю.С. Антисептик "Мирамистин" в местной терапии абсцессов легкого // Экспериментальная и клиническая медицина. - 2000. - №3. - С.117-119 – Дисертантом особисто проведено лабораторні дослідження та аналіз отриманих результатів.

4. Федосеева В.М., Белоглазов В.А., Пшено А.А., Килесса В.В. Капилляротромбоз - причина развития атрофии слизистой оболочки бронхов // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: Тр. Крым. гос. мед. ун-та им. С.И.Георги-евского. - Симферополь, 1998. - Т.134, Ч.1. - С.284-288 – Дисертантом особисто проведено розробку методологічних підходів до виконання роботи та лабораторні дослідження, а також аналіз отриманих результатів.

5. Белоглазов В.А., Килесса В.В. Ингакорт в лечении острой пневмонии у лиц пожилого м старческого возраста // Матеріали наукових праць ІІ з'їзду фтизіатрів і пульмонологів України. - К., 1998. - С.185 – Дисертантом особисто проведено набір клінічного матеріалу та аналіз отриманих результатів.

6. Килесса В.В. Способность аполипопротеина (А) трансформироваться под влиянием активаторов плазминогена в плазмин // Тезисы докладов юбилейной научно-практической конференции к 110-летию грязелечебницы "Мойнаки".- Евпатория, 1997. - С.73-74.

7. Каменев В.Ф., Килесса В.В. Генез иммунодепрессии у больных хроническими формами ишемической болезни сердца // Тезисы докладов юбилейной научно-практической конференции к 110-летию грязелечебницы "Мойнаки". - Евпатория, 1997. - С.73 – Дисертантом особисто проведено набір клінічного матеріалу та аналіз отриманих результатів.

8. Белоглазов В.А., Килесса В.В., Федосеева В.М. Регионарная (ингаляционная) и системная иммунокорригирующая терапия препаратами тимуса в пульмонологической практике // Тезисы докладов Республиканской научно-практической конференции молодых ученых и специалистов "Современные фундаментальные и прикладные проблемы клиники внутренних болезней". - Харьков, 1997. - С.11 – Дисертантом особисто проведено набір клінічного матеріалу та аналіз клінічної єффективності.

9. Килесса В.В. Индуцируемая антигенами и вакциной БЦЖ пролиферация пенистых клеток атеросклеротических образований // Тезисы докладов Республиканской научно-практической конференции молодых ученых и специалистов "Современные фундаментальные и прикладные проблемы клиники внутренних болезней". - Харьков, 1997. - С.47-48.

10. Федосеева В.М., Белоглазов В.А., Килесса В.В. Закономерности развития эпителиальных клеток бронхиального дерева в норме и патологии // Вісник проблем біології та медицини. - 1997. -Вып. 16. - С.77-79 – Дисертантом особисто проведено розробку методологічних підходів до виконання роботи та лабораторні дослідження, а також аналіз отриманих результатів.

11. Гришин М.Н., Килесса В.В., Кривошеин Ю.С. Влияние мирамистина на местный иммунитет бронхиального дерева у больных неспецифическим эндобронхитом // Аллергология и иммунология. Материалы ІІІ съезда иммунологов и аллергологов СНГ. (Сочи, Россия, 16-20 сентября 2000). -2000. - Т.1, №2. - С.80 – Дисертантом особисто проведено набір клінічного матеріалу та аналіз отриманих результатів.

12. Килесса В.В. Роль иммунокомпетентных клеток атероскле-ротических образований в генезе атеронекроза и артериального бронхита // Аллергология и иммунология. Материалы ІІІ съезда иммунологов и аллергологов СНГ. (Сочи, Россия, 16-20 сентября 2000). -2000. - Т.1, №2. - С.160.

13. Килесса В.В. Нейтрофильный лейкоцитоз, фагоцитоз нейтрофилами - условия повышения концентрации фактора Хагемана // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: Тр. Крым. гос. мед. ун-та им. С.И.Георги-евского. - Симферополь, 2002. - Т.138, Ч.ІІ. - С.104 (Тезисы первой открытой научно-практической конференции ІІ медицинского факультета Крымского государственного медицинского университета им. С.И.Георгиевского).

14. Килесса В.В., Какура Э.С., Чамбель Л.Л. О неблагоприятном сочетании хронических обструктивных заболеваний легких с гиперергией к туберкулину // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: Тр. Крым. гос. мед. ун-та им. С.И.Георгиевского. - Симферополь, 2002. - Т.138. - Ч.ІІ. - С.104 (Тезисы первой открытой научно-практической конференции ІІ медицинского факультета Крымского го-сударственного медицинского университета им. С.И.Георгиевского) – Дисертантом особисто сформульовано мету дослідження та проаналізованно одержені результати.

15.Килесса В.В. Активность ХІІІ фактора свёртывания крови атеронекротически измененных аорт // Актуальні питання теоретичної та клінічної медицини на сучасному рівні: Матеріали доповідей наукової конференції 20 травня 1996 р. - Полтава, 1996. - С.172.

16. Килесса В.В. Особенности фибринолитической активности атеросклеротических образований в аорте и коронарных артериях // Физиология и патология гемостаза: Международный симпозиум. - Симферополь; Полтава, 1994. - С.21-22.

17. Каменев В.Ф., Килесса В.В. Влияние лимфоцитов, нагруженных урокиназой, на фибринолитический потенциал внутренней выстилки коронарных артерий // Физиология и патология гемостаза: Международный симпозиум. - Симферополь; Полтава, 1994. - С.20-21 – Дисертантом особисто проведено лабораторні дослідження та їх аналіз.

18. Шелег В.А., Каменев В.Ф., Килесса В.В. Показатели активности иммунной и фибринолитической систем в оценке эффективности лечения больных атеросклерозом высокими дозами тималина // Физиология и патология гемостаза: Международный симпозиум. - Симферополь ; Полтава, 1994. - С.61 – Дисертантом особисто проведено розробку методологічних підходів до виконання роботи та лабораторні дослідження, а також аналіз отриманих результатів.

19. Федосеева В.М., Килесса В.В. Активность ХІІІ фактора свёртывания крови у больных формами НВЗЛ, в том числе в сочетании с ИБС // Наукові записки. Щорічник. - К., 1997. -Вип.1, Ч.ІІ. - С.502 – Дисертантом особисто проведено розробку методологічних підходів до виконання роботи та лабораторні дослідження, а також аналіз отриманих результатів.

20. Килесса В.В. Концепция атеросклероза как неоангиобластогенеза // Наукові записки. Щорічник. - К., 1997. - Вип.1, Ч.ІІ. - С.235-236.

21. Килесса В.В., Гордеева Г.И. Особенности фибринолитических свойств мочи у больных неспецифическими воспалительными заболеваниями легких. Урокиназа кристаллического осадка мочи и уролитов, спонтанная деструкция уролитов // Сборник трудов IV ежегодного Санкт-Петербургского нефрологического семинара. 25-28 июня 1996 г. - Санкт-Петербург, 1996. - С.164-195 – Дисертантом особисто проведено розробку методологічних підходів до виконання роботи та лабораторні дослідження, а також аналіз отриманих результатів.

22. Каменев В.Ф., Килесса В.В., Белоглазов В.А., Шелег В.А., Беленький А.И. Роль почек в регуляции фибринолитического потенциала организма у больных бронхиальной астмой // Актуальные вопросы немедикаментозного лечения заболеваний органов дыхания, сердечно-сосудистой и нервной систем: Матер. Укр. науч.-практ. конф. с междунар. участием. - Ялта, 1996. - Ч.ІІ. - С.35 – Дисертантом особисто проведено набір клінічного матеріалу та аналіз отриманих результатів.

23. Белоглазов В.А., Федосеева В.М., Килесса В.В. Тималин - стимулятор пролиферации бронхиального и кишечного эпителия у больных бронхиальной астмой и хроническим бронхитом в эксперименте in vitro // Імунологія та алергологія. - 1998. - №4. - С.32-35 – Дисертантом особисто проведено набір клінічного матеріалу, лабораторні дослідження та їх аналіз.

24. Каменев В.Ф., Килесса В.В. Иммунная и фибринолитическая системы при сердечной недостаточности, развившаяся на фоне кардиального атеросклероза // Лікарська справа. - 1997. - №4. - С.64-67 – Дисертантом особисто проведено набір та аналіз клінічного матеріалу.

25. Килесса В.В. О механизмах формирования гемокоагулянтных свойств плеврального выпота // Імунологія та алергологія. - 2002. - №1. - С.49-53.

26. Килесса В.В. Влияние температурных режимов на интенсивность образования криоглобулинов и их фибринолитических свойств. Взаимодействие криоглобулинов с нейтрофилами // Імунологія та алерго-логія. - 2003. - №2. - С.52-55.

27. Килесса В.В. Особенности изменений в системе гемостаза у больных пневмонией, хроническим бронхитом, протекающим на фоне ИБС // Імунологія та алергологія. - 2002. - №4. - С.24-26.

28. Килесса В.В. О влиянии атерокальцинатов на активность фактора Хагемана и адгезирующую способность клеток крови // Імунологія та алергологія. - 2003. - №3. - С.50-53.

29. Килесса В.В. Фибринолиз липидных атеросклеротических образований // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: Тр.Крым. мед. ин-та им. С.И.Георгиевского. - Симферополь,1995. - Т.131. - С.155-157.

30. Килесса В.В. Роль пенистых клеток в генезе атеросклеротического геморраго-троботического синдрома // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: Тр. Крым. мед. ун-та им. С.И.Георгиевского. - Симферополь, 1996. - Т.132, Ч.1. - С.248-251.

31. Килесса В.В. Антигенемия - существенная причина обострения ИБС // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: Тр. Крым. мед. ун-та им. С.И.Георги-евского. - Симферополь,1998. - Т.134, Ч.1. - С.114-120.

32. Килесса В.В., Баженов В.М. Функциональная взаимосвязь между мононуклеарно-фагоцитарной системой и системой гемостаза. Математическая оценка // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: Тр. Крым. мед. ун-та им. С.И.Георгиевского. - Симферополь,1998. - Т.134, Ч.ІІ. - С.121-125 – Дисертантом особисто проведено набір клінічного матеріалу, лабораторні дослідження та їх аналіз.

33. Килесса В.В. Сравнительная оценка влияния оксалата натрия, цитрата натрия, трилона Б на деминерализацию атерокальцинатов // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: Тр. Крым. мед. ун-та им. С.И.Георги-евского. - Симферополь,1999. - Т.135, Ч.1. - С.56-59.

34. Килесса В.В., Килесса А.В. Иммунотерапия при стрессе // Таврический медико-биологический вестник. - 2002. - Т.5, №4. - С.34-36 – Дисертантом особисто сформульовано мету дослідження, набір матеріалу та проаналізованно одержені результати.

35. Килесса В.В. Иммунные механизмы развития обострений атеросклеротической болезни // Научно-практическая конференция, посвя-щенная 105-летию со дня рождения С.И.Георгиевского: Сб. тез. - Симфе-рополь, 2003. - С.20-21.

36. Килесса В.В. Значение пенистых клеток в атерогенезе // Тезисы 1-ой духовно-медицинской конференции, посвященной 35-летию со дня представления профессора медицины В.Ф.Войно-Ясенецкого. - Симферополь, 1996. - С.35-36.

37. Килесса В.В. Трансформация аполипопротеина (А) в плазми-ноподобное вещество - условие регрессии липидных атеросклеротических образований // Актуальні проблеми сучасної медицини: Зб. наук. праць молодих вчених-медиків України. - Запоріжжя,1997. - С.30-32.

38. Белоглазов В.А., Килесса В.В., Федосеева В.М. Закономерности развития пневмосклероза у больных бронхообструктивными заболеваниями в пожилом возрасте // Хронічні обструктивні захворювання легень у людей похилого та старечого віку: Матер. симп. 28 травня 1997 р. - К., 1997. - С.14-15 – Дисертантом особисто сформульовано та обгрунтовано мету дослідження, набір матеріалу та аналіз отриманих результатів.

39. Белоглазов В.А., Братчик А.М., Килесса В.В., Кущенков И.К. Новый подход к оценке функциональной взаимосвязи // IV Всесоюзная научная конференция "Противотромботическая терапия в клинической практике. Вопросы фибринолиза и тромболиза": Тез. докл. - М., 1990. - С.36-37 – Дисертантом особисто проведено набір матеріалу та його аналіз.

40. Гиас Дибан, Кущенков И.К., Килесса В.В. Клеточные механизмы регуляции фибринолиза у больных бронхиальной астмой // IV Всесоюзная научная конференция "Противотромботическая терапия в клинической практике. Вопросы фибринолиза и тромболиза": Тез. докл. - М., 1990. - С.49-50 – Дисертантом особисто проведено набір матеріалу та його аналіз.

41. Килесса В.В. Фибринолитическая активность поли- и мононуклеарных лейкоцитов в норме и патологии // IV Всесоюзная научная конференция "Противотромботическая терапия в клинической практике. Вопросы фибринолиза и тромболиза": Тез. докл. - М., 1990. - С.71-72.

42. Килесса В.В. Атеросклероз-неоангиобластогенез с реконструкцией ангиобластического типа кроветворения. Теория // Збірка тез І національний конгрес України з імунології, алергології та імунореабілітації. - К.,1998. - С.155-156.

43. Федосеева В.М., Белоглазов В.А., Килесса В.В. Иммунные свойства эпителия бронхиального дерева и причины их изменений // Збірка тез І національний конгрес України з імунології, алергології та імунореабілітації. - К.,1998. - С.155-156 – Дисертантом особисто проведено розробку методологічних підходів до виконання роботи та лабораторних обстежень, а також аналіз отриманих результатів.

44. Гришин М.Н., Кривошеин Ю.С., Килесса В.В. Эффективность использования мирамистина в лечении неспецифической эмпиемы плевры (клинико-иммунологическое исследование) // Імунологія та алергологія. - 1999. - №1-2. - С.90-94 – Дисертантом особисто проведено лабораторні дослідження та аналіз отриманих результатів.

45. Килесса В.В. Влияние цитокинов гранулоцитов и циклофосфана на новообразования иммуно-компетентных клеток атеросклеротических образований // Таврический медико-биологический вестник. - 1999. - №1-2. - С.60-63.

46. Килесса В.В. К вопросу об атерогенезе и перспективах его дальнейшего изучения // Таврический медико-биологический вестник. - 1999. - №1-2. - С.97-99.

47. Шелег В.А., Килесса В.В. Причины снижения фибринолитической активности у больных хронической сердечной недостаточностью, обусловленной ишемической болезнью сердца // Таврический медико-биологический вестник. - 2000. - Т.3, №1-2. - С.138-140 – Дисертантом особисто проведено набір клінічного матеріалу, лабораторні дослідження та їх аналіз.

48. Килесса В.В. О некоторых условиях деятельности макрофагов легких // Таврический медико-биологический вестник. - 2002. - №5. - С.80-82.

49. Килесса В.В. Фибринолитические свойства уро-, ангио- и холелитов // Таврический медико-биологический вестник. - 1998. - №3-4. - С.57-59.

50. Килесса В.В. Роль нейтрофильных гранулоцитов в развитии системной гиперкоагуляции и фибринолиза // Таврический медико-биологический вестник. - 2003. - Т.6, №1. - С.69-72.

51. Килесса В.В. Динамика изменения уровня антитромбина ІІІ при неспецифических воспалительных заболеваниях легких // Таврический медико-биологический вестник. - 2001. - Т. 4 , №1-2. -С.45-47.

52. Килесса В.В. Особенности экскреции урокиназы при вторичной уратурии // Таврический медико-биологический вестник. - 2000. - Т.3, №3-4. -С.79-81.

53. Килесса В.В. О использовании цитрата натрия в качестве гипокоагуляционного и противовоспалительного средства // Таврический медико-биологический вестник. - 2003. - Т.6, №2. -С.63-65.

54. Килесса В.В., Килесса Г.С. Активизация функции нейтрофильных гранулоцитов - фактор риска обострения атеросклероза // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: Тр. Крым. гос. мед. ун-та им. С.И.Георги-евского. - Симферополь, 2002. - Т.138, Ч.1. - С.104-107 – Дисертантом осо-бисто сформульовано мету дослідження, проведено набір матеріалу та проаналізованно одержені результати.

55. Килесса В.В. Пероксидазная активность пенистых клеток атеросклеротических образований и развитие атеронекроза // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических науки и практического здравоохранения: Тр. Крым. гос. мед. ун-та им. С.И.Георги-евского. - Симферополь, 2004. - Т.140, Ч.ІІІ. - С.88-91.

56. Білоглазов В.О., Кілесса В.В., Федосєєва В.М. Патент України 24892 А, МПК А61К35/12. Спосіб імунокорекції №97031460, заявлено 28.03.97 // Офіційний бюллетень "Промислова власність". - 1998. - №6. - С.3.1.59 – Дисертантом обгрунтований новий спосіб лікування та доведені його переваги перед прототипом.

57. Кілесса В.В., Білоглазов В.А., Федосєєва В.М. Патент України 23515А, МПК 61К35/55, А61К9/00 Спосіб сукупної корекції імунітету та гемостазу, №97041751, заявлено 15.04.97 // Офіційний бюллетень "Промислова власність". - 1998. - №4. - С.3.1.60 – Дисертантом обгрунто-ваний новий спосіб лікування, та доведені його переваги перед прототипом.

58. Кілесса В.В., Притуло Л.Ф., Білоглазов В.А. Патент України 61508А, МПК 7А61К 35/00 Спосіб імуномодуляції, №2003021411, заявлено 18.02.2003 // Офіційний бюллетень "Промислова власність". - 2003. - №11. - С.4.49 – Дисертантом обгрунтований новий спосіб лікування та проведено аналіз кліничних позитивних змін.

59. Кілесса В.В., Притуло Л.Ф. Патент України 55089, МПК 7А61В5/00; А61В10/00 Спосіб профілактики серцевої недостатності у хворих на пневмонію, №2002065266, заявлено 26.06.2002 // Офіційний бюллетень "Промислова власність". - 2003. - №3. - С.4.16 – Дисертантом обгрунтований новий спосіб лікування та аналіз кліничних позитивних змін.

60. Кілесса В.В. Патент України 50509А, МПК 6А61Р5/44. Спосіб ліку-вання хворих на ішемічну хворобу серця, №2002020825, заявлено 01.02.2002 // Офіційний бюллетень "Промислова власність". - 2002. - №10. - С.4.58.

61. Кілесса В.В. Патент України 52336А, МПК А61К37/00, А61К37/24. Спосіб лікування ішемічної хвороби серця, №2002042913, заявлено 11.04.2002 // Офіційний бюллетень "Промислова власність". - 2002. - №12. - С.4.45.

62. Кілесса В.В. Патент України 63782А, МПК А61К38/00, А61М15/08. Спосіб лікування серцевої недостатності, №2003065892, заявлено 25.06.2000 // Офіційний бюллетень "Промислова власність". - 2001. - №1. - С.4.60.

63. Кілесса В.В., Кілесса А.В. Патент України 63542А, МПК А61В5/00. Спосіб лікування пневмонії, №2003043937, заявлено 29.04.2003 // Офіційний бюллетень "Промислова власність". - 2004. - №1. - С.4.17 – Дисер-тантом обгрунтована мета винаходу та клінично доведено його перевагу над прототипом.

64. Кілесса В.В. Патент України 70194А, МПК 7А61К35/78. Спосіб лікування серцевої недостатності, №20031212877, заявлено 29.12.2003// Офіційний бюллетень "Промислова власність". - 2004. - №9. - С.4.49.