Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Нервові хвороби


776. Тютько Андрій Олександрович. Особливості перебігу дисциркуляторної енцефалопатії у жінок з клімактеричним синдромом: дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2004. : табл.



Анотація до роботи:

Тютько А.О. „Особливості перебігу дисциркуляторної енцефалопатії у жінок з клімактеричним синдромом”. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.15. – нервові хвороби. Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України. Київ, 2004.

Автор провів комплексне клініко-параклінічне обстеження 115 жінок з патологічним клімаксом, хворих на енцефалопатію та 22 практично здорових жінок відповідного віку.

Дисертація містить дані про особливості клінічного перебігу, електроенцефалографічні, доплерографічні, кон’юнктивальні зміни при даному захворюванні. Проведене дослідження психоемоційного стану хворих за допомогою багатофакторного методу обстеження особистості, визначення активності нуклеаз сироватки крові, вмісту нуклеїнових кислот та концентрації середніх молекул у сироватці крові жінок, хворих на енцефалопатію, дозволило поглибити уявлення про патогенез захворювання, повніше вирішити проблему діагностики даного контингенту хворих.

Розроблена схема диференційованого лікування жінок з клімактеричним синдромом, хворих на енцефалопатію, з використанням інстенону.

  1. У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми, яке полягає в уточненні патогенетичних механізмів мозкової дисциркуляції, визначенні засад для оптимізації лікування і базується на даних комплексного вивчення клініко-неврологічних, клініко-інструментальних та клініко-лабораторних особливостей перебігу цереброваскулярної патології при патологічному клімаксі.

  2. У жінок з клімактеричним синдромом розвивається дисциркуляторна енцефалопатія, яка має особливості перебігу, що підтверджується відповідними скаргами, змінами неврологічного і психоемоційного станів, певними виявами при бульбарній біомікроскопії, ЕЕГ, УЗДГ та змінами вмісту ДНК, РНК, середніх молекул, активності нуклеаз у сироватці крові хворих.

  3. При легкому і середньому ступені вираженості клімактеричного синдрому прогресування дисциркуляторної енцефалопатії є більш повільним, ніж при важкому перебігу патологічного клімаксу.

  4. Для хворих з патологічним клімаксом та енцефалопатією характерними є психоемоційні зміни, які на початкових стадіях виявляються в псевдоневрастенічному синдромі, а згодом астено-депресивному синдромі.

  5. У хворих з клімактеричним синдромом та енцефалопатією виявляються зміни в стані біоелектричної активності головного мозку, мозкової гемодинаміки та даних кон’юнктивальної біомікроскопії, при яких простежується кореляція із стадією патологічного процесу.

  6. Уже на ранніх етапах розвитку патологічного клімаксу та енцефалопатії в крові хворих вірогідно збільшується вміст ДНК, зменшується кількість РНК, підвищується активність нуклеаз та наростає концентрація середніх молекул. Вказані зміни мають тенденцію до наростання при поглибленні важкості як клімактеричного синдрому, так і дисциркуляторної енцефалопатії, в зв’язку з чим лабораторне їх визначення може бути використане для уточнення патогенетичних механізмів перебігу процесу.

  7. Як у ранньому, так і в пізньому періоді клімактеричного синдрому та енцефалопатії інстенон позитивно впливає на загальний стан хворих, їх психоемоційний статус, досліджувані показники крові та результати біомікроскопічних і нейрофізіологічних досліджень і може бути рекомендований в комплексній терапії клімактеричного синдрому.

  8. При клімактеричному синдромі та дисциркуляторній енцефалопатії, які супроводжуються порушенням мікроциркуляції, ефективним є використання актовегіну і тренталу завдяки їх позитивному впливові на показники бульбарної мікроскопії.

  9. Для корекції метаболічних змін, зокрема ендогенної інтоксикації, у жінок з клімактеричним синдромом, хворих на енцефалопатію, ефективним є використання в комплексному лікуванні силарду.

  10. Комплексне клініко-інструментальне та клініко-лабораторне обстеження жінок з патологічним клімаксом, хворих на енцефалопатію, сприяє уточненню діагностичних та прогностичних засад та є підґрунтям для оптимізації терапевтичної тактики.

Публікації автора:

  1. Шевага В.М.,. Паєнок А.В,. Тютько А.О. Вплив ново-паситу на психоемоційний стан жінок з клімактеричним синдромом // Ліки. – 1999. – №2. – С. 39-43. (Дисертант особисто провів клінічне обстеження і лікування хворих, аналіз отриманих даних, формулювання висновків, літературне оформлення роботи).

  2. Шевага В.М., Паєнок А.В., Тютько А.О. Середні молекули як маркер ендогенної інтоксикації у жінок із клімактеричним синдромом, ускладненим енцефалопатією //Український вісник психоневрології. – 2000. – Т.8, вип. 3. – С. 23-24. (Дисертант особисто провів клінічне обстеження і лікування хворих, здійснив статистичну обробку та аналіз отриманих результатів, літературне оформлення роботи).

  3. Тютько А.О. Застосування фенібуту у лікуванні клімактеричних нервово-психічних порушень // Експериментальна та клінічна фізіологія і біохімія. – 2001. – №3. – С. 130-132.

  4. Тютько А.О., Паєнок А.В. Особливості психоемоційних змін у жінок з клімактеричною енцефалопатією // Галицький лікарський вісник. – 2001. – №2. – С. 115-117.

  5. Шевага В.М., Паєнок А.В., Тютько А.О. Сучасні підходи до лікування клімактеричного синдрому // Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики: – Зб. наук. праць. – К., Луганськ, 2000. – С. 240-248. (Дисертант особисто здійснив клінічне обстеження і лікування хворих, статистичну обробку та аналіз отриманих даних, літературне оформлення роботи).

  6. Шевага В.М., Паєнок А.В., Тютько А.О. Визначення рівня інтоксикації у жінок із клімактеричним синдромом, ускладненим енцефалопатією // Актуальні питання неврології, психіатрії та наркології у світлі концепції розвитку охорони здоров’я населення України: Матеріали пленуму наук. практ. тов. неврологів, психіатрів та наркологів України. – Тернопіль, 2001. – С. 486-488. (Дисертант особисто провів клінічне обстеження хворих, аналіз отриманих даних, здійснив літературне оформлення роботи).

  7. Тютько А.О. Клініко-параклінічні особливості дисциркуляторної енцефалопатії у жінок з клімактеричним синдромом // Матеріали VIII конгресу СФУЛТ. – Львів; Трускавець, 2000. – С. 183.

  8. Тютько А.О. Медикаментозна реабілітація хворих з клімактеричною енцефалопатією // Реабілітація в неврології і нейрохірургії: Тези. доп. наук-практ. конф. невропатологів та нейрохірургів. – Радехів, 2000. – С. 17-20.

  9. Тютько А.О. Особливості електроенцефалографії у жінок з клімактеричним синдромом, ускладненим енцефалопатією // V міжнародний медичний конгрес студентів і молодих учених. –Тернопіль, 2001. – С.130.

  10. Тютько А.О. Зміни гомеостазу нуклеїнових кислот та нуклеазної активності у хворих з клімактеричною енцефалопатією // Актуальні питання неврології і нейрохірургії: Тези. доп. наук-практ. конф. невропатологів та нейрохірургів. – Львів, 2003. – С. 52-53.