Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Влодзієвська Наталія Володимирівна. Особливості становлення репродуктивної функції у дівчат-підлітків, які навчаються в умовах активного використання комп’ютерних програм. : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2007.



Анотація до роботи:

Влодзієвська Н.В. Особливості становлення репродуктивної функції у дівчат-підлітків, які навчаються в умовах активного використання комп’ютерних програм. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. – Харківський державний медичний університет МОЗ України. – Харків, 2006.

Дисертація присвячена вивченню частоти і характеру порушень статевого дозрівання та МФ у дівчат-підлітків, які навчаються по комп’ютерним технологіям.

Виявлені зміни у функціональному стані яєчників, ендокринному профілі організму та складі мікроелементів в умовах негативного впливу навчально-виробничих факторів на статеву систему учениць.

Обґрунтовано доцільність використання комплексу лікувально-профілактичних заходів, які розроблені з урахуванням особливостей репродуктивної системи дівчат-підлітків за умов навчання та впливу негативних факторів, що виникають під час роботи з комп’ютером.

Ефективність застосування лікувально-оздоровчих заходів підтверджувалась лабораторними показниками – нормалізацією гонадотропної функції гіпофізу, гормонопродукуючої функції яєчників, рівня мікроелементів в сироватці крові.

У дисертації подано нове вирішення наукової задачі, суть якої полягає в удосконаленні методів діагностики та лікуванні порушень репродуктивної системи у дівчат-підлітків – учениць ПКК, а також у створенні алгоритму диспансерного спостереження за даним контингентом, спрямованого на ранню діагностику патологічних змін статевого розвитку та МФ.

1. Комплекс навчально-виробничих чинників, пов’язаних з активним використанням комп'ютерних програм, негативно впливає на стан репродуктивної системи дівчат-підлітків, що проявляється порушеннями МФ.

2. Результати вивчення санітарно-гігієнічних умов, режиму навчання дівчат-підлітків, учениць ПКК, показали, що вони в цілому відповідали гігієнічним вимогам, за винятком виробничого шуму, рівень якого перевищував нормативний показник і негативно впливав на процес професійної адаптації дівчат-підлітків.

3. Під впливом навчально-виробничих чинників на протязі трьох років навчання у дівчат-підлітків, які опановують професію програміста в ПКК, частота гінекологічної патології збільшується вдвічі. Поширеність розладів МФ відбувається переважно за рахунок збільшення частоти гіпоменструального синдрому і вторинної аменореї (з 4,4% до 11,1%).

4. У дівчат-підлітків, учениць ПКК, з порушеннями МФ відмічається збільшення розмірів яєчників у 42,2 % випадків, їх внутрішня будова стає мультифолікулярною. Проведені комплексні лікувально-профілактичні заходи позитивно впливають на стан внутрішніх статевих органів, що підтверджується даними УЗД ( розміри і структура яєчників відповідають середнім віковим нормам).

5. Порушення МФ обумовлено зміною ендокринного статусу організму. Результати гормональних досліджень свідчать про вірогідне зниження стереїдосинтезуючої функції яєчників у учениць під кінець третього року навчання в ПКК.

6. Під впливом комп’ютерних навантажень у дівчат-підлітків в процесі формування гіпофізарно-гонадних зв’язків у пубертатному періоді значно порушуються їх взаємовідносини. Про це свідчить зниження рівня ФСГ, ЛГ в першу та другу фази менструального циклу (відповідно 8,46±1,71 мЕ/л і 6,87 ±1,71 мЕ/л; 4,01±0,21 мЕ/л і 5,25±1,24 мЕ/л) та Е2 і прогестерону (відповідно 0,21±0,07 нмоль/л і 0,16±0,08 нмоль/л; 8,41±1,32 нмоль/л і 6,25± 1,89 нмоль/л).

7. Комплексна терапія дозволяє значно зменшити клінічні прояви гінекологічної патології у дівчат-підлітків, учениць ПКК, покращити показники функціонального стану яєчників у даного контингенту, сприяє підвищенню рівня гонадотропних та статевих гормонів.

8. У дівчат з порушеннями МФ відбувається вірогідне зниження рівня Са, Zn та Fe протягом всього менструального циклу (відповідно 1,97±0,19 ммоль/л; 24,81±1,24 мкмоль/л; 14,98±1,49 мкмоль/л). Лікувально-оздоровчі заходи, використані у даного контингенту, сприяють підвищенню рівня мікроелементів у сироватці крові.

9. Розроблений і використаний в процесі навчання дівчат-підлітків з метою попередження порушень МФ лікувально-оздоровчий комплекс є ефективним. Його використання дозволяє знизити частоту гінекологічної патології з 31,7% до 24,4% і зменшити частоту найбільш поширеного гіпоменструального синдрому з 11,1% до 6,7%.

Публікації автора:

  1. Затула Н.В., Паращук Ю.С. Влияние учебных компьютерных технологий на состояние репродуктивной функции девушек-подростков // Врач. практика. – 2001. – № 5. – С. 84 – 86. Автором самостійно проведено набір матеріалу, аналіз отриманих результатів.

  2. Влодзієвська Н.В. Стан фізичного, статевого розвитку та характеру менструальної функції дівчаток-підлітків, які навчаються під впливом навчальних навантажень з комп’ютерними технологіями // Врач. практика. – 2003. – № 5. – С.46 – 49.

  3. Паращук Ю.С., Влодзиевская Н.В. Применение препарата “Ив-Кер” в лечении девушек-подростков с альгодисменореей, обучающихся в условиях активной компьютеризации учебного процесса // Клін. фармація. – 2003. – Т. 7. - № 3. – С.172 – 173. Автором самостійно проведено лікування дівчат-підлітків, узагальнення результатів та оформлення статті.

  4. Паращук Ю.С., Влодзиевская Н.В. Влияние учебных компьютерных программ на физическое, половое развитие и характер менструальной функции у девушек-подростков // Зб. наук. праць “Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики”. Вип. 11. – Київ-Луганськ, 2004. – С.141 – 146. Автором самостійно проведено обстеження дівчат-підлітків, підготовка тексту до друку.

  5. Паращук Ю.С., Влодзиевская Н.В. Особенности становления и течения периода полового развития у девушек-подростков, которые обучаются в заведениях І - ІІ уровня аккредитации с компьютерными нагрузками // Буковинськ. мед. вісник. – 2004. – Т. 8. - № 2. – С.92 – 95. Автором самостійно проведено аналіз матеріалів та узагальнення результатів.

  6. Паращук Ю.С., Влодзієвська Н.В. Особливості становлення та стан менструальної функції у дівчат-підлітків, які навчаються за новітніми технологіями // Вісник наукових досліджень. – 2005. – №4. – С.9 – 11. Автором самостійно проведено вивчення ендокринного профілю організму дівчат-підлітків, статистична обробка отриманих результатів.

  7. Паращук Ю.С., Влодзиевская Н.В. Влияние компьютерных технологий на половое развитие девушек-подростков // Зб. матеріалів Всеукраїнської наук.-практ. конф. “Актуальні питання теоретичної та практичної медицини”. – Суми, 2002. – С. 55 – 56. Автором самостійно проведено аналіз та узагальнення результатів, підготовка до друку.

  8. Паращук Ю.С., Влодзиевская Н.В. Влияние учебных компьютерных программ на становление репродуктивной функции девушек-подростков // Тези доп. І конф. Харк. обл. лікарні “Актуальні проблеми медицини”. – Харків, 2002. – С.30 – 31. Автором самостійно проведено вивчення статевого розвитку та характеру менструальної функції у дівчат-підлітків, підготовка до друку.

  9. Паращук Ю.С., Влодзиевская Н.В. Диагностика и лечение девушек-подростков с альгодисменореей, обучающихся в условиях активной компьютеризации учебного процесса // Зб. наук. праць Асоціації акушерів-гінекологів України. – К.: Інтермед, 2003. – С.233 – 236. Автором самостійно розроблені лікувально-оздоровчі заходи у дівчат-підлітків – учениць ПКК.

  1. Паращук Ю.С., Влодзиевская Н.В. Особенности физического и полового развития девушек-подростков, которые обучаются под воздействием учебных нагрузок с компьютерными технологиями // Зб. наук. праць “Сучасні аспекти репродуктології, перинатальної медицини та кріобіології”. – Харків, 2003. – С.178 – 181. Автором самостійно проведено вивчення фізичного та статевого розвитку дівчат-підлітків, підготовка до друку.

  2. Паращук Ю.С., Влодзиевская Н.В. Диагностика и лечение девушек-подростков с альгодисменореей, которые обучаются под воздействием компьютерных технологий // Матеріали наук.-практ. конф. “Ліки – людині: Сучасні аспекти фармакотерапії”. – Харків, 2004. – С.127 – 128. Автором самостійно проведено діагностику та лікування дівчат-підлітків – учениць ПКК, узагальнення результатів.

  3. Влодзиевская Н.В. Влияние современных технологий обучения на становление репродуктивной системы у девушек-подростков // Матеріали наук.-практ. конф. з міжнародною участю, присвяченої 200-річчю з дня заснування Харківського державного медичного університету “Від фундаментальних досліджень – до прогресу в медицині”. – Харків. 2005. – С.173 - 174.

  4. Паращук Ю.С., Тучкіна І.О., Влодзієвська Н.В. Структура, частота та методи профілактики гінекологічних захворювань у дівчат-підлітків, які навчаються з використанням комп’ютерних програм // Матеріали ІІІ науково-практичної конференції “Актуальні питання охорони здоров’я дівчат-підлітків”. – Харків, 2005. – С.105-107. Автором самостійно проведено обстеження дівчат-підлітків, узагальнення результатів та оформлення статті.