Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кардіологія


Каушанська Олена Вячеславівна. Особливості стану системи гемостазу, морфо-функціональні зміни еритроцитів, порушення толерантності до глюкози при гіпертонічній хворобі у хворих різного віку, шляхи корекції: Дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Буковинська держ. медична академія. - Чернівці, 2001. - 182 арк. + дод. - Бібліогр.: арк. 154-182.



Анотація до роботи:

Каушанська О.В. Особливості стану системи гемостазу, морфофункціональні зміни еритроцитів, порушення толерантності до глюкози при гіпертонічній хворобі у хворих різного віку, шляхи корекції. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.11. – кардіологія. – Харківський державний медичний університет, Харків, 2002р.

Основні положення дисертації містять дані щодо удосконалення лікування гіпертонічної хвороби на тлі метаболічних порушень на підставі аналізу змін системи гемостазу, морфофункціональних властивостей еритроцитів, стану толерантності до глюкози.

Встановлені нові взаємозвязки між показниками системи гемостазу, ліпопероксидації, показниками спектру ліпопротеїнів у хворих на гіпертонічну хворобу з різним станом толерантності до глюкози.

Доведена ефективність корекції виявлених змін за допомогою медикаментозних препаратів групи інгібіторів АКФ еналаприлу малеату (едніту) та ентеросорбентів (сорбогелю), які використовують в комплексі лікувально – профілактичних заходів у хворих на гіпертонічну хворобу диференційовано, в залежності від віку пацієнтів.

  1. У хворих на ГХ за прогресування синдрому метаболічних порушень ( зниження толерантності до глюкози, дисліпідемії, гіперурикемії) наростає ступінь розладів в системі гемостазу, морфофункціонального стану клітин крові (еритроцитів, тромбоцитів), що посилює розлади мікроциркуляції та сприяє погіршенню тканинного метаболізму.

  2. За прогресування ГХ у хворих різних вікових категорій (особливо в осіб похилого віку) знижується деформабельність та пероксидна резистентність еритроцитів, збільшується відносна вязкість еритроцитарної суспензії, порушується інсулінзвязуюча функція еритроцитів.

  3. У хворих зрілого та похилого віку на ГХ ІІ стадії розлади в системі гемостазу: пригнічення ферментативного фібринолізу, протизгортаючої здатності крові прогресують при зниженні толерантності до глюкози.

  4. Зміни структурно – функціонального стану еритроцитів у хворих на ГХ з метаболічними порушеннями визначаються на фоні пригнічення активності захисних протирадикальних систем (глутатіону та супероксиддисмутази) і накопичення малонового альдегіду–кінцевого продукту процесів вільнорадикального окиснення ліпідів.

  5. У хворих на ГХ з порушеною толерантністю до глюкози інгібітор ангіотензинконвертуючого ферменту (едніт) сприяє відновленню ферментативного фібринолізу, протизгортаючої здатності крові, фібриназної та колагенолітичної активності крові, значно підвищує здатність еритроцитів до деформації, однак не змінює плазмовий рівень фібриногену, інтенсивність протеолізу, вміст у крові відновленого глутатіону.

  6. Застосування сорбогелю в комплексі з еднітом у хворих на ГХ похилого віку призводить до вирівнювання ліпідного спектру через збільшення рівня ЛПВЩ, нормалізує вміст в крові сечової кислоти, сприяє збільшенню активності глутатіонзалежних ферментів і зниженню рівня малонового альдегіду, що спричинює суттєвіший вплив на компоненти метаболічного синдрому.

Публікації автора:

1. Каушанська О.В. Компоненти метаболічного синдрому у хворих з артеріальною гіпертензією // Лікарська справа. – 2001. - № 2. – С.77 – 80.

2. Каушанська О.В., Коломоєць М.Ю. Порівняльна антигіпертензивна ефективність, переносимість, безпечність едніту (еналаприлу) та каптопресу у хворих на мяку та помірну артеріальну гіпертензію // Буковинський медичний вісник. – 2001. - Т. 5., № 1. – С.65 – 69. (Автором проведено клініко-інструментальне обстеження хворих на АГ. Статистична обробка одержаних результатів та оформлення роботи до друку виконано автором самостійно.)

3. Каушанська О.В. Показники морфофофункціонального стану еритроцитів у хворих на артеріальну гіпертензію різного ступеню важкості в динаміці лікування еднітом // Галицький лікарський вісник. – 2001. – Т.8, № 1. – С.45 – 47.

4.Каушанська О.В., Коломоєць М.Ю., Андрусяк О.В. Інгібітори АПФ, блокатори ангіотензинових рецепторів – досвід, проблеми, перспективи // Український терапевтичний журнал. – 2001. – Т.3., № 2. – С.33 – 37. (Автором проведено огляд і переклад сучасної англомовної літератури, яка висвітлює застосування інгібіторів ангіотензинперетворючого ферменту та блокаторів ангіотензинових рецепторів для лікування серцево-судинних захворювань, зокрема артеріальної гіпертензії.)

5. Коломоєць М.Ю., Каушанська О.В. Вплив застосування ентеросорбента “Сорбогель” на ліпідний обмін у хворих на гіпертонічну хворобу // Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім П.Л. Щупика. – вип.10, книга 3. – 2001.- С. 601 – 605. (Автором проведене клінічне обстеження хворих на артеріальну гіпертензію, статистичний аналіз результатів, дана характеристика змін ліпідного спектру крові під впливом препарату „Сорбогель”)

6. Пат. Спосіб лікування гіпертонічної хвороби. – Каушанська О.В., Коломоєць М.Ю. - №38048 А; Заявл. 22.05.2000; Опубл. 15.05.2001, Бюл. №4.- С. 2-4.

7. Коломоєць М., Каушанська О. Вплив едніту на процеси ліпопероксидації та антиоксидантної системи організма у хворих на гіпертонічну хворобу // Міжнародна наукова конференція студентів і молодих вчених “Актуальні проблеми клінічної і теоретичної медицини. – Дніпропетровськ, 2001. – С.34 –35. (Автором обстежені хворі на АГ, досліджено вплив едніту на процеси ліпопероксидації у хворих на гіпертонічну хворобу.)

8. Каушанська О.В. Вплив едніту на деякі показники протиоксидантної системи та морфофункціональний стан еритроцитів у хворих на гіпертонічну хворобу // Наукова конференція студентів і молодих вчених Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця з міжнародною участю. – Київ, 2000. – С.121.

9. Каушанська О.В. Вплив комбінованого лікування еднітом та сорбогелем на перебіг артеріальної гіпертензії // ІІІ республиканская научно – практическая конференция “Новое в клинической фармакологии и фармакотерапии заболеваний внутренних органов. – Харьков, 2001. – С.142 – 143.

10. Коломоєць М.Ю., Каушанська О.В. Кластер факторів метаболічного синдрому у осіб із артеріальною гіпертензією // VI зїзд Всеукраїнського лікарського товариства. – Українські медичні вісті. – 2001. – Т.4.,№1. – С.47. (Автором проведено визначення показників вуглеводного обміну, ліпідного обміну у хворих на артеріальну гіпертензію. За результатами статистичної обробки даних встановлено, що наявність порушеної толерантності до глюкози, дисліпідемії та артеріальної гіпертензії є значними факторами розвитку ризику серцево-судинних захворювань.)

11. Шоріков Є.І., Каушанська О.В. Використання препарату Сорбогель в комплексному лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу із супутнім ураженням печінки // ІІ Національний з'їзд фармакологів України “Фармакологія 2001 – крок у майбутнє”. – Дніпропетровськ, 2001. – С.286. (Автором обстежені хворі на АГ та контрольна група здорових осіб, проведено статистичну обробку одержаних результатів. Проаналізовано вплив сорбогелю на перебіг артеріальної гіпертензії із супутнім ураженням печінки.)

12. Kaushanskaya E.V., Andrusyak A. V. Comparative antihypertensive efficacy, enalapril and captopril tolerance, safety in patients with mild and moderate arterial hypertension // 13th Asian pacific congress of cardiology . – Philippines. – 2001. – P.87. (Автором обстежені хворі на артеріальну гіпертензію різного ступеню важкості, проведена статистична обробка одержаних результатів, сформульовані висновки.)