Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Психологічні науки / Педагогічна та вікова психологія


Коваль Ірина Володимирівна. Особистісно-стильові характеристики оволодіння іноземною мовою студентами вищого технічного навчального закладу: дисертація канд. психол. наук: 19.00.07 / Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2003. : табл.



Анотація до роботи:

Коваль І.В. Особистісно-стильові характеристики оволодіння іноземною мовою студентами вищого технічного навчального закладу - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук за спеціальністю 19.00.07 - педагогічна та вікова психологія, Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, Київ, 2002.

Дисертація присвячена дослідженню актуальної теми впливу стильових особливостей студентів на процесуальні та результативні характеристики оволодіння ними іноземною мовою з метою побудови психологічно обґрунтованої системи навчання, яка враховує індивідуальні (особистісно-стильові) особливості і спрямована одночасно як на підвищення ефективності навчання іноземної мови, так і на особистісний розвиток студентів засобами навчання іноземної мови.

Встановлено, що особливості когнітивних стилів справляють значний вплив на процесуальні характеристики оволодіння студентами іноземною мовою. Зокрема, вони відіграють роль факторів успішності або чинників побудови типових стратегій у тих вузьких видах діяльності, які входять до складу діяльності вивчення іноземної мови. В результаті порівняльного аналізу показана ефективність запропонованого експериментального навчання, що мало на меті формування основних, базових умінь, сукупність яких і визначає успішність оволодіння іноземною мовою.

Специфіка навчання іноземної мови у немовному (технічному) внз визначається, крім іншого, ще й тим, що вивчення студентами іноземної мови стає одним з небагатьох засобів розширення кола їхніх життєвих інтересів; показано, що запропонована система активного навчання набуває рис опосередкованого чинника особистісного зростання студентів, сприяє підвищенню їх самодетермінації, становленню прагнення до самоосвіти. Практичну реалізацію результатів дослідження здійснено у формі експериментального навчання студентів немовного внз; елементи цього навчання впроваджено у педагогічну практику інших внз; отримані дані використовуються у практиці консультування з проблем навчання.