Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Внутрішні хвороби


Палій Ірина Костянтинівна. Оцінка рекомбінантного-(2 інтерферону та його застосування в комплексному лікуванні хронічного вірусного гепатиту В : Дис... канд. наук: 14.01.02 - 2002.



Анотація до роботи:

Палій І.К. Оцінка рекомбінантного-a2 інтерферону та його застосування в комплексному лікуванні хронічного вірусного гепатиту В. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби. – Харківський державний медичний університет. Харків, 2001.

Дисертація присвячена проблемі лікування ХВГ В та дослідженню властивостей нового вітчизняного рекомбінантного-a2 інтерферону з комерційною назвою віаферон, який одержали в нових технологічних умовах на Державному підприємстві “Ензим” МОЗ України. Проведено вивчення антивірусної активності; нешкідливості в гострих та хронічних дослідах, стабільності вітчизняного рекомбінантного IFN-a2 (віаферону).

Доведено, що комплексне лікування хворих ХВГ В із застосуванням віаферону сприяє нормалізації клінічних, біохімічних та електролітних показників в організмі пацієнтів, елімінації HBV DNA, HВеAg, HВsAg з крові. Обгрунтовано доцільність застосування вітчизняного рекомбінантного IFN-a2 під назвою віаферон, одержаного в Україні по новій технології, як противірусного, імуномодулюючого засобу в комплексному лікуванні хворих ХВГ В.

  1. Рекомбінантний a2 - інтерферон (віаферон) можна використовувати для лікування хворих ХВГ В. Вітчизняний лікарський противірусний препарат віаферон сприяє достовірній нормалізації імунологічних показників IgG, IgA, IgM, елімінації HBV у 48% пацієнтів (р<0,05).

  2. Комплексне лікування хворих ХВГ В віафероном, одержаним в Україні в нових технологічних умовах, супроводжується суттєвим покращенням загального стану пацієнтів, достовірною нормалізацією біохімічних показників: зниженням активності цитолоітичних ферментів АсАТ (у 2 рази) та АлАТ (в 2 рази) (р<0,05), достовірним (р<0,05) зниженням загального білірубіну (у середньому на 55%), відновленням альбуміно-глобулінового співвідношення за рахунок нормалізації вмісту a2- та g-глобулінів.

  3. Рекомбінантний IFN-a2 (віаферон), одержаний в Україні в нових технологічних умовах, не викликає подразнення в місці введення; токсичних проявів при внутрішньом’язевому введенні тваринам в дозах, що перевищують умовну терапевтичну дозу в тисячу і п’ять тисяч разів.

В хронічних дослідах протягом 6 місяців на тваринах віаферон не викликає змін в складі периферичної крові, біохімічних показників, морфологічної структури внутрішніх органів. Віаферон не викликає алергічних реакцій.

4. ХВГ В супроводжується порушенням мінеральної рівноваги, яка проявляється гіпокаліємією (3,3+0,1 ммоль/л), гіпермагніємією (1,25+0,3 ммоль/л), гіперкальціємією (2,78+0,12 ммоль/л), що несприятливо позначається на перебігу та наслідках захворювання. Комплексне лікування хворих ХВГ В на протязі трьох місяців з включенням віаферону супроводжується нормалізацією вмісту калію (3,65+0,3 ммоль/л), магнію (1,05+0,16 ммоль/л), кальцію (2,57+0,17 ммоль/л) при р<0,05.

5. Вітчизняний рекомбінантний a2-інтерферон (віаферон), одержаний в Україні в нових технологічних умовах, проявляє високу антивірусну активність (1х106 МО/мл), стабільно зберігає специфічну противірусну активність, фізико-хімічні властивості в процесі тривалого зберігання і цілком відповідає ТФС 42У-23/60-339-97; ТФС 42У-23/60-440-97.

Публікації автора:

1. Вирусные гепатиты и ВИЧ-инфекции (эпидемиологические и иммунопатологические параллели) / Москаленко В.Ф, Телепнева Л.Г, Кучма И.Ю., Палий И.К. и др. – Х: Издательство АО «Бизнес Информ», 1997. – 208 с.

Автором здійснено добір та переклад іноземної наукової літератури про загальну характеристику HLA-антигенів та їх роль в генетичній схильності до вірусних гепатитів.

  1. Серкова В.К., Палий И.К. Клинические, лечебные аспекты применения альфа-интерферона у больных хроническим гепатитом // Науковий вісник Ужгородського університету. – 1999. Вип. 10. – С. 171-172.

Автором проведено клінічне обстеження хворих ХВГ В, здійснено статистичну обробку одержаних результатів та підготовлено матеріал до друку.

  1. Палий И.К. Метрологическая характеристика альфа-два-интерферона, полученного по новой технологии // Провізор. – 1999. – №15-16. – С. 86-88.

4. Палій І.К. Дослідження властивостей віаферону, одержаного за новою технологією // Буковинський медичний вісник. – 1999. -№3. – С. 210-213.

5. Палій І.К. Медичні, клінічні аспекти людського альфа-інтерферону / Досягнення сучасної фармації та перспективи її розвитку у новому тисячолітті (V національний з’їзд фармацевтів України). – Харків, 1999. – С. 702-703.

6. Палій І.К. Дослідження властивостей віаферону, одержаного по новій технології / Шоста науково-практична конференція молодих учених та фахівців. Тези доповідей. 6 квітня 2000 р. – Вінниця, 2000. – С. 15-16.

7. Палій І.К., Сєркова В.К., Макарова Л.П., Нечипорук О.В., Темна О.В. Застосування віаферону в комплексному лікуванні хворих на хронічний вірусний гепатит В / В збірнику: Вирусные гепатиты с парантеральным механизмом передачи возбудителей и их исходы. – Киев, 2001. – С. 298-300.

Автором здійснено комплексне обстеження хворих ХВГ В, статистична обробка отриманих результатів.