Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Пульмонологія


Куцевол Ірина Борисівна. Патогенетична роль і корекція порушень імуноендокринної регуляції репаративної регенерації бронхіального епітелію в хворих на хронічний обструктивний бронхіт з гіпоестрогенією : Дис... канд. наук: 14.01.27 - 2002.



Анотація до роботи:

Куцевол І.Б. Патогенетична роль і корекція порушень імуноендокринної регуляції бронхіального епітелію у хворих на хронічний обструктивний броніхт з гіпоестрогенією.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.27 -пульмонологія.-Кримський республіканський науково-дослідний інститут фізичних методів лікування і медичної кліматології ім. І.М. Сєченова, Ялта, 2002.

Наукова робота присвячена вивченню особливостей функціонування імуноендокринної системи у хворих жіночої статі з хронічним обструктивним бронхітом і гіпоестрогенією. Результати досліджень в роботі документують, що у хворих жіночої статі з хронічним обструктивним броніхтом і гіпоестрогенією має місце дисбаланс в системі контролю гормонів репродуктивної сфери над реалізацією бронхіального епітелію. У хворих на хронічний обструктивний бронхіт жіночої статі вперше установлена залежність морфогенетичної активності лімфоцитів від ендокринного потенціалу крові (рівня статевих стероїдних гормонів). Доведено здатність естрогенів потенціювати репаративну регенерацію бронхіального епітелію (включаючи лімфоцито-залежну стимуляцію), а також має імуномодулюючий ефект у хворих жіночої статі з тяжким перебігом хронічного обструктивного бронхіту в умовах дефіциту ендогенного естрадіолу.

Наведено наукове обгрунтування доцільності застосування екзогенного естрадіолу (мікрофоліну форте) в якості стимулятора проліферативної активності епітелію бронхів у хворих жіночої статі з хронічним обструктивним бронхітом і гіпоестрогенією, і доведено клінічну ефективність застосування мікрофоліну форте в якості екстраімунного імунокоректора у таких хворих.

Результати дослідження розкривають особливості дисбалансу імуноендокринноі системи и гормоноопосередкованої імунозалежної регенерації бронхіального епітелію і розуміння патогенетичної суті ХОБ у хворих жіночої статі. Розроблено і впроваджено в клінічну практику метод застосування замісної гормональної терапії естрогенами в якості стимулятора проліферативної активності епітелію бронхів та екстраімунного імунокоректора у подібних хворих.

  1. У хворих жінової статі зі збереженим менструальним циклом, які страждають на ХОБ II і III ступеня тяжкості в фазі загострення має місце знижений рівень секреції ендогенного естрадіолу, який поєднується з порушенням центрального регуляторного механізму – негативниого зворотного зв’язку в системі гіпоталамус – гіпофіз – гонади (яєчники).

  2. Установлено, що у хворих на ХОБ жіночої статі зі збереженим синтезом ендогенного естрадіолу має місце безпосередній вплив бронхообструктивної патології на синтез ендогенного тестостерону – підвищення його концентрації при II ступені тяжкості захворювання і зниження при III ступені тяжкості.

  3. Доказано існування естрогензалежної системи гормонального контролю функціональної активності бронхіального епітелію у хворих на ХОБ жіночої статі з гіпоестрогенією.

  4. Виявлено, що у хворих на ХОБ жіночої статі в менопаузі і постменопаузі система гормонального контролю репаративної регенерації слизової оболонки бронхів включає й андроген (тестостерон)-опосередковані ефекти.

  5. У хворих на ХОБ з гіпоестрогенією і тяжким перебігом бронхолегеневого захворювання естрогени мають потенціюючий вплив на лімфоцитозалежну стимуляцію репаративноі регенерації бронхіального епітелію.

  6. Дано патофізіологічне обгрунтування використання замісної гормональної терапії (естрогенами) для корекції репаративної регенерації епітелію слизової оболонки бронхів у хворих жіночої статі, які страждають на ХОБ, що протікає на фоні гіпоестрогенії.

  7. Доведено клінічну ефективність використання мікрофоліну форте в комплексній терапії загострення ХОБ у хворих жіночої статі зі зниженим синтезом ендогенного естрадіолу за рахунок стимуляції репаративної регенерації бронхіального епітелію та імуномодулюючої дії.

Публікації автора:

  1. Динамика гормоноопосредованной пролиферативной активности бронхиального эпителия в процессе прогрессирования хронического обструктивного бронхита у больных женского пола с гипоэстрогенией // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: Тр. Крым. гос. мед. ун-та им. С.И. Георгиевского. Симферополь. – 1999. Т.135, Ч.I. С. 124130.

  2. Содержание фолликулостимулирующего, лютеинизирующего гормонов, эстрадиола и тестостерона у больных хроническим обструктивным бронхитом женского пола // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: Тр. Крым. гос. мед. ун-та им. С.И. Георгиевского. Симферополь. –2001. Т.137, Ч.II. С. 4447.

  3. Эффективность использования заместительной гормональной терапии эстрагенами для стимуляции функциональной активности эпителия бронхов у больных женского пола с обострением хронического обструктивного бронхита и гипоэстрогенией // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: Тр. Крым. гос. мед. ун-та им.С.И. Георгиевского. Симферополь. –2001. Т.136. С. 104107.

  4. Влияние половых стероидных гормонов на фибринолитический потенциал слизистой оболочки бронхов у больных хроническим обструктивным бронхитом с гипоэстрогенией // Укр. пульмонол.журн. 2001. №2. С.4042. (співавт. Гришин М.Н.). Особистий внесок автора: сбiр і пiдготовка матеріала, аналіз клініко- лабораторних показників, написання статті.

  5. Влияние эстрогенов на лимфоцито-опосредованную прокоагулянтную и фибринолитическую активность эпителия бронхов у больных хроническим обструктивным бронхитом с гипоэстрогенией // Укр. пульмонол. журн. 2001. №3. С.4042.(спiвавт. Гришин М.Н.). Особистий внесок автора: аналіз матеріала і клініко- лабораторних показників, написання статті.

  6. Куцевол І.Б., Гришин М.М. Вплив стероїдних і гонадотропних гормонів на лімфоцитоопосредковану проліферативну активність епителію бронхів у хворих на хронічний обструктивний бронхіт з гіпоестрогеніею // Одеський медичний журнал. 2001. №6 (68). С.6466. (спiвавт. Гришин М.Н.). Особистий внесок автора: аналіз матеріала і клініко- лабораторних показників, написання статті.

  7. Гормоноопосредованная лимфоидная регуляция пролиферации бронхиального эпителия у больных хроническим бронхитом и циррозом печени //.Імунологія та алергологія. 1999. №3. С.6667 (Тез. IV Укр. наук.-практ. конф. з актуал. питань алергології та клінічної імунології) (спiвавт. Федосеева В.М.). Особистий внесок автора полягає у проведенні аналізу результатів імунологічних дослиджень спостерігаємих хворих.

  8. Влияние половых стероидных гормонов на кортизолрезистентную фракцию лимфоцитов у больных гормонозависимой бронхиальной астмой // Аллергология и иммунология.–2000. Т.1, №2 С.6263. (Тез. III съезда иммунологов и аллергологов) (спiвавт. Федосеева В.М., Хренов А.А.). Особистий внесок автора: аналіз матеріала і лабораторних показників, написання статті.