Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Гурієнко Катерина Олександрівна. Патогенетичне обґрунтування етапної метаболічної корекції залізодефіцитних анемій у дітей : Дис... канд. наук: 14.01.10 - 2006.



Анотація до роботи:

Гурієнко К. О. Патогенетичне обгрунтування етапної метаболічної корекції залізодефіцитних анемій у дітей. — Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.10 — педіатрія. — Одеський державний медичний університет МОЗ України. — Одеса, 2006.

Вивчення в динаміці у 150 дітей із ЗДА клінічної картини, показників гемограми, залізовмісного фонду і взаємовідношень у системі ПОЛ — АОЗ дозволило виявити у них виражені порушення метаболізму, які зберігались тривалий час на фоні традиційної феротерапії.

З метою усунення зазначених порушень була розроблена схема етапної метаболічної корекції з включенням на стартовому етапі антиоксидантного препарату “Янтарин” та фітокомплексу “Спіруліна” на підтримувальному етапі. Проведена терапія, порівняно з традиційною, сприяла нормалізації показників гемограми, залізовмісного фонду, метаболічних процесів у системі ПОЛ — АОЗ та зниженню кількості рецидивів ЗДА.

Розроблена етапна метаболічна корекція ЗДА, яка складається зі стартового та підтримувального етапів, покращує прогноз захворювання та підвищує якість життя дітей із залізодефіцитною анемією.

У дисертаційній роботі подається нове розв'язання актуального завдання сучасної педіатрії — підвищення ефективності лікування дітей, хворих на залізодефіцитну анемію, шляхом уведення в комплексну терапію етапної метаболічної корекції антиоксидантного препарату “Янтарин” і природного біокоректора “Спіруліна”.

1. Виявлено, що у дітей, хворих на залізодефіцитну анемію, відбуваються інтенсифікація процесів перекисного окислення ліпідів зі скупченням діено-вих кон'югатів і малонового діальдегіду, зниження активності антиоксидантного захисту і зміна субфракційного складу плазми крові, які свідчать про наявність метаболічної інтоксикації організму.

2. Доведено, що застосування препарату “Янтарин” у комплексному лікуванні забезпечує швидку позитивну динаміку клінічних симптомів, приріст гемоглобіну і нормалізацію його рівня на 16,2 день проти 23,1 дня за стандартної феротерапії, повне відновлення залізовмісного фонду організму до 30-го дня лікування.

3. Виявлено, що застосування препарату “Янтарин” приводить до зниження концентрації дієнових кон'югатів і малонового діальдегіду, підвищення активності глутатіону відновленого, глутатіонпероксидази, глутатіонре-дуктази, стабілізації в оксидантно-прооксидантній системі та позитивних зрушень у субфракційному складі плазми крові, що свідчить про зменшення метаболічної інтоксикації.

4. Встановлено, що застосування природного фітокомплексу “Спіруліна” у підтримувальній терапії при залізодефіцитних анеміях у дітей приводить до стійкої стабілізації клінічного стану, рівнів гемоглобіну і залізовмісного фонду, гармонізації оксидантно-прооксидантної системи і нормалізації субфракційного складу плазми крові, що свідчить про повну корекцію метаболічних порушень.

5. Показано, що у дітей із залізодефіцитною анемією, яким проводили метаболічну корекцію, захворюваність на респіраторні інфекції була

16

в 1,3 разу нижча, а частота виникнення рецидивів анемії—в 1,5 разу менша за такі у дітей, яким застосовувалася стандартна феротерапія, що свідчило про поліпшення якості життя хворих.

6. Доведено, що внаслідок етапної метаболічної корекції з застосуванням препарату “Янтарин” (для стартового лікування) і природного біоко-ректора “Спіруліна” (для підтримувальної терапії) підвищується ефективність комплексного лікування дітей із залізодефіцитною анемією, що сприяє гармонійному фізичному розвитку дітей і покращує прогноз захворювання-

Публікації автора:

1. Зубаренко О. В., Гурієнко К. О., Лотиш Н. Г., Чекіна Н. В. Стан пе-рекисного окислення ліпідів і ферментів антиоксидантного захисту при зал-ізодефіцитній анемії у дітей // Одеський медичний журнал. — 2005. — № 5. — С. 61-63. Особистий внесок дисертанта: проведено огляд літератури, експериментальні дослідження, статистичну обробку результатів, підготовлено матеріал до друку.

2. Горностаєва Н. Ю., Гурієнко К. О., Нікулова С. Б. Застосування комбінованого препарату “Тотема” для профілактики і лікування залізодефіцит-ної анемії у дітей // Одеський медичний журнал. — 2003. — № 2. — С. 18-20. Особистий внесок дисертанта: проведено огляд літератури, експериментальні дослідження, статистичну обробку результатів, підготовлено матеріал до Друку.

3. Зубаренко А. В., Гуриенко Е. А. Патогенетические аспекты железоде-фицитных анемий у детей // Педиатрия и перинатология, — 2006. — № 1. — С. 120-125. Особистий внесок дисертанта: проведено огляд літератури, експериментальні дослідження, статистичну обробку результатів, підготовлено матеріал до друку.

4. UA, Деклараційний патент № 10718, МПК7: 7А61К35/10. “Спосіб лікування залізодефіцитної анемії у дітей” / Зубаренко О. В., Гурієнко К. О. — ОДМУ. —Заявл. 09.06.2005; опубл. 15.11.2005. — Бюл. № 11. Особистий внесок дисертанта: розробка запропонованого способу лікування, вивчення клінічної ефективності.

5. Гуриенко Е. А. Роль перекисного окисления липидов в патогенезе же-лезодефицитной анемии у детей // Матеріали всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції “Наука і життя: українські тенденції, інтеграція у світову наукову думку”. — К., 2005. — С. 6-7. Особистий внесок дисертанта: проведено огляд літератури, експериментальні дослідження, статистичну обробку результатів, підготовлено матеріал до друку.

17

6. Гуриенко Е. А. Метаболическая коррекция при железодефицитных анемиях у детей // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції “Наукові дослідження — теорія та експеримент 2005”. — Полтава, 2005. — С. 50-52. Особистий внесок дисертанта: проведено огляд літератури, експериментальні дослідження, статистичну обробку результатів, підготовлено матеріал до друку.

7. Кравченко Л. Г., Зубаренко О. В., Лотиш Н. Г., Гнідой І. М., Гурієнко К. О. Диференційована реабілітація дітей з екологічно обумовленою патологією // Матеріали III міжнародної науково-практичної конференції “Здорова дитина: Здоров'я дитини та сім'ї”. — Чернівці, 2005. Особистий внесок дисертанта: проведено огляд літератури, експериментальні дослідження, статистичну обробку результатів, підготовлено матеріал до друку.

8. Гурієнко К. О. Фітотерапія у комплексному лікуванні залізодефіцит-них анемій у дітей // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених “Вчені майбутнього”. — Одеса, 2005. — С. 168-169. Особистий внесок дисертанта: проведено огляд літератури, експериментальні дослідження, статистичну обробку результатів, підготовлено матеріал до друку.