Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Шевченко Юлія Юріївна. Патогенетичне обґрунтування оптимізації профілактики і лікування ранньої анемії у недоношених немовлят. : Дис... канд. наук: 14.01.10 - 2009.



Анотація до роботи:

Шевченко Ю.Ю. Патогенетичне обґрунтування оптимізації профілактики і лікування ранньої анемії у недоношених немовлят. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.10 – “Педіатрія”. Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України, Київ, 2009.

Наукова робота присвячена вирішенню актуального питання сучасної педіатрії – оптимізації профілактики та лікування ранньої анемії у недоношених немовлят. Автором досліджені особливості динаміки рівня гемоглобіну та кількості еритроцитів, еритропоетинсинтезуючої функції, стану депо заліза та міді, мікроелементного забезпечення у разі профілактики і лікування ранньої анемії у недоношених немовлят препаратом людського рекомбінантного еритропоетину в дозі 150 Од/кг підшкірно двічі на тиждень у поєднанні з препаратом тривалентного заліза та комплексом вітамінів А, С, Е. Розширені знання з патогенезу ранньої анемії у недоношених немовлят. Обгрунтовані доцільність та ефективність використання препаратів людського рекомбінантного еритропоетину для лікування та профілактики ранньої анемії недоношених.

У дисертації наведене нове вирішення актуального завдання сучасної педіатрії – оптимізації профілактики та лікування ранньої анемії у недоношених немовлят. Обгрунтовані доцільність та ефективність використання для лікування та профілактики ранньої анемії недоношених препаратів людського рекомбінантного еритропоетину.

  1. Основним фактором виникнення РАН є незавершеність онтогенезу системи еритропоезу через низький гестаційний вік дитини. Рання анемія часто виникає у передчасно народжених дітей від матерів, що мали багатоплідну вагітність, серцево-судинні захворювання, токсикоз І половини вагітності, гестоз, ГРВІ під час вагітності, та у дітей, народжених за допомогою кесарева розтину. РАН часто поєднується із уродженими вадами розвитку, інфекційними захворюваннями, ураженнями центральної нервової системи, синдромом дихальних розладів.

  2. РАН супроводжується за умов пригнічення еритропоетинсинтезуючої функції, дисбалансу мікроелементів заліза, міді та цинку в еритроцитах та сироватці крові та достатнього тканинного депо заліза.

  3. Терапія вітамінами А, С, Е та комплексом Актиферину з вітамінами А, С, Е не впливає на розвиток та перебіг ранньої анемії у недоношених немовлят та ступінь її тяжкості.

  4. Використання для лікування РАН комплексу препаратів людського рекомбінантного еритропоетину (Епокрину), тривалентного заліза (Мальтоферу) та вітамінів А, С, Е забезпечує підвищення рівня сироваткового еритропоетину, приводить до покращання балансу заліза, міді й цинку в еритроцитах і сироватці крові та насичення депо заліза, а також до стабілізації гематологічних показників гемоглобіну на рівні (105±6,0) г/л, кількості еритроцитів (3,13±0,11) 1012/л, забезпечує зниження удвічі потреби у гемотрансфузіях.

  5. Використання людського рекомбінантного еритропоетину з метою профілактики РАН у комбінації з препаратом на основі гідроксидполімальтозного комплексу тривалентного заліза та комплексом вітамінів А, С, Е запобігає розвитку РАН у переважної частини (54,8%) недоношених новонароджених. У меншої частини дітей (45,2%) розвивається анемія легкого ступеня.

  6. Застосування комплексу людського рекомбінантного еритропоетину, препарату на основі гідроксидполімальтозного комплексу тривалентного заліза та вітамінів А,С,Е з профілактичною метою забезпечує кращий баланс заліза, міді та цинку в еритроцитах та сироватці крові, ніж його використання після виникнення анемії.

Публікації автора:

  1. Шевченко Ю. Ю. Вплив перинатальних факторів на частоту виникнення та перебіг ранньої анемії недоношених / Ю. Ю. Шевченко, Н. М. Забара // Вісник Сумського державного університету. – 2004. - №7(66). – С. 170–173. Внесок здобувача - вибір теми, виконання методик досліджень, статистична обробка даних, підготовка матеріалів до друку.

  2. Шевченко Ю. Ю. Рання анемія недоношених новонароджених / Ю. Ю. Шевченко // Вісник Сумського державного університету. – 2006. - №8(92). – С.55-66.

  3. Маркевич В. Е. Профілактика ранньої анемії недоношених препаратами людського рекомбінантного еритропоетину та тривалентного заліза / В. Е. Маркевич, Ю. Ю. Шевченко // Вісник Сумського державного університету. – 2007. - №1. – С.75-81. Внесок здобувача - участь у виконанні експерименту та аналізі отриманих даних.

  4. Шевченко Ю. Ю. Профілактика та лікування ранньої анемії недоношених препаратами людського рекомбінантного еритропоетину та тривалентного заліза / Ю. Ю. Шевченко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. Шупіка. – Київ, 2007. – В. 16; Кн. 3. – С.294-302.

  5. Маркевич В. Е. Оптимізація профілактики і лікування ранньої анемії у недоношених немовлят / В.Е. Маркевич, Ю.Ю. Шевченко // Вісник Сумського державного університету. – 2008. - №2. – С.117-127. Внесок здобувача - аналіз матеріалу, підготовка до друку.

  6. Шевченко Ю. Ю. Вплив лікування актиферином та комплексом вітамінів на перебіг ранньої анемії недоношених / Ю. Ю. Шевченко, Т. Д. Мороз // Сучасні проблеми клінічної та теоретичної медицини: матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції викладачів, студентів та молодих вчених. – Суми, 2004. – С.77-78. Здобувачеві належать ідея, збір матеріалу, аналіз отриманих результатів дослідження, підготовка матеріалу до друку.

  7. Шевченко Ю. Ю. Лікування ранньої анемії недоношених препаратом людського рекомбінантного еритропоетину / Ю. Ю. Шевченко // Матеріали ІХ Міжнародного медичного конгресу студентів і молодих учених. – Тернопіль: Укрмедкнига, 2005. – С. 97.

  8. Шевченко Ю. Ю. Порівняння способів ефективності способів використання препаратів заліза в лікуванні ранньої анемії недоношених / Ю. Ю. Шевченко, О. М. Кулик // Матеріали ІІІ Міжнародної медичної конференції студентів і молодих учених. – Ужгород, 2005. - С.93-94. Внесок здобувача - проведення клінічного обстеження, виконання методик досліджень, статистична обробка даних, підготовка до друку.

  9. Шевченко Ю. Ю. Лікування ранньої анемії недоношених іонними та неіонними препаратами заліза / Ю. Ю. Шевченко // Сучасні проблеми клінічної та теоретичної медицини: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції викладачів, студентів та молодих вчених. – Суми, 2005. – С.90.

  10. Шевченко Ю.Ю. Використання рекомбінантного еритропоетину для профілактики ранньої анемії у недоношених немовлят / Ю. Ю. Шевченко // Матеріали ІV Міжнародної медичної конференції студентів і молодих учених. – Ужгород, 2005. - С.121.

  11. Шевченко Ю. Ю. Лікування анемії препаратом людського рекомбінантного еритропоетину у дітей з низькою масою тіла при народженні / Ю. Ю. Шевченко // Актуальні питання експериментальної та клінічної медицини: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених, лікарів та викладачів. – Суми, 2006. – С.103.

  12. Шевченко Ю.Ю. Роль міді в патогенезі ранньої анемії недоношених / Ю.Ю. Шевченко // Актуальні питання експериментальної та клінічної медицини: матеріали міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених, лікарів та викладачів. – Суми, 2007. – С.168-169.

  13. Маркевич В. Е. Попередження та лікування ранньої анемії недоношених людським рекомбінантним еритропоетином / В.Е. Маркевич, Ю. Ю. Шевченко // Матеріали І з’їзду неонатологів України. – Одеса, 2007. – С.80-83. Участь здобувача у виконанні експерименту та аналізі отриманих даних.