Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Слобожан Лариса Іванівна. Патогенетичне обґрунтування застосування ентеросорбції у підлітків з рецидивуючим бронхітом на санаторно-курортному етапі лікування. : Дис... канд. наук: 14.01.10 - 2007.



Анотація до роботи:

Слобожан Л.І. Патогенетичне обгрунтування застосування ентеросорбції у підлітків з рецидивуючим бронхітом на санаторно-курортному етапі лікування - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.10 – педіатрія. Кримський державний медичний університет ім. С.І.Георгієвського МОЗ України, Сімферополь, 2007.

Наукова робота присвячена вивченню ролі ендотоксин-опосередованих змін систем імунітету і гемостазу в генезі формування рецидивуючого бронхіту у підлітків. Результати дослідження документують у хворих на рецидивуючий бронхіт існування ендотоксин-незалежного та ендотоксин-залежного (з розвитком системної ендотоксинемії) патогенетичного варіантів перебігу захворювання.

Встановлені ендотоксин-залежні зміни функціональної (включаючи фібринолітичну і прокоагулянтну) активності клітинного імунітету, а також репаративної регенерації бронхіального епітелію. Дано наукове обгрунтування доцільності корекції патологічної системної ендотоксинемії у підлітків, які страждають на рецидивуючий бронхіт, з метою підвищення ефективності комплексного лікування в умовах санаторію і доведена клінічна ефективність використання ентеросорбції н-ДНК-сорбенту у подібних хворих.

Результати дослідження розкривають особливості ендотоксин-залежного дисбалансу систем гемостазу та імунітету і розуміння патогенетичної сутності рецидивуючого бронхіту у підлітків. Розроблено і впроваджено в клінічну практику метод корекції патологічної системної ендотоксинемії та імунного дисбалансу у підлітків, які страждають на рецидивуючий бронхіт, на етапі санаторно-курортного лікування з використанням ентеросорбції.

1. У хворих на рецидивуючий бронхіт із системною ендотоксинемією виявлено зростання рівня циркулюючих комплексів ЕТ-ФН і порушення в системі елімінації імунологічного розпізнавання, що характеризується зростанням рівня АТ до н-ДНК. Вказані факти в поєднанні з гіпофібронектинемією розцінюються нами як суттєвий патогенетичний механізм, який перешкоджає у підлітків з рецидивуючим бронхітом стійкому вирішенню запального процесу в бронхолегеневій системі.

2. Системна ендотоксинемія у підлітків, які страждають на рецидивуючий бронхіт, характеризується суттєвим дисбалансом основних імунорегуляторних субпопуляцій Т-лімфоцитів.

3. Підвищений рівень СD14+-В-лімфоцитів в периферичній крові у хворих 2-ї групи в умовах ЛПС-стимулу (системної ендотоксинемії) є важливою умовою для прояву патофізіологічної дії ЛПС.

4. У хворих на рецидивуючий бронхіт з підвищеним рівнем ЕТ в системному кровотоку в експерименті in vitro виявлена здатність ЕТ чинити безпосередній інгібуючий вплив на функціональну активність (включаючи тимус-опосередковану) Т-клітинної ланки імунітету. У хворих на рецидивуючий бронхіт з фізіологічним рівнем ЕТ в крові має місце ЛПС-опосередкована стимуляція відповіді Т-клітин на тимічний гормональний стимул.

5. У хворих на рецидивуючий бронхіт має місце дисбаланс функціональної інтеграції імунної системи і системи гемостазу, що характеризується порушенням фібринолітичної активності лейкоцитів, а також експресії поверхневих рецепторів до тромбіну і активаторів плазміногену сечового і тканинного типів. У хворих із системною ендотоксинемією вказаний дисбаланс найбільш виражений.

6. Доведено, що ЕТ є прямим або тимус-опосередкованим модулятором фукціональної активності лімфоцитів, яка характеризується експресією рецепторів до активаторів плазміногену і тромбіну, активаторною активністю клітин.

7. У дітей підліткового віку, які страждають на рецидивуючий бронхіт, установлено, що окрім АТ до н-ДНК, н-ДНК-залежними властивостями володіють ЕТ кишкової палички і циркулюючі комплекси ЕТ-ФН.

8. Н-ДНК-залежним процесом у хворих на рецидивуючий бронхіт є експресія лімфоцитами поверхневих Еа-, ЕДНК- і ЕЕТ-рецепторів, рецепторів до кишкової палички і н-ДНК, а також поверхневих ідентифікаційних маркерів CD14+, CD3+, CD4+, CD8+ і, як наслідок цього, хелперно-супресорне співвідношення. ЕТ-індукована функціональна активність хелперної і супресорної субпопуляцій лімфоцитів також є н-ДНК-залежною реакцією.

9. У вітральних експериментах виявлено суттєвий вплив н-ДНК- місткогобіоспецифічного гемосорбенту на функціональну інтеграцію систем імунітету і гемостазу, що характе-ризується динамікою фібринолітичної активності лейкоцитів, а також експресії рецепторів до активаторів плазміногену сечового, тканинного типів і тромбіну.

10. У хворих із неспецифічною бронхолегеневою патологією запального характеру виявлено існування ЕТ-залежної системи інгібіції репаративної регенерації бронхіального епітелію, включаючи лімфоцито-опосередковану.

Публікації автора:

1. Слобожан Л.И. Научное обоснование использования энтеросорбции на этапе санаторно-курортного лечения для коррекции функциональной активности клеточного иммунитета при рецидивирующем бронхите у детей с системной эндотоксинемией // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2003. – №3. – С.39-41

2. Слобожан Л.И. Динамика эндотоксин-опосредованной пролиферативной, фибринолитической и прокоагулянтной активности бронхиального эпителия у детей подросткового возраста с острой бронхолегочной патологией // Таврический медико-биологический вестник. – 2003. – №2. – С.133-137.

3. Слобожан Л.І. Вплив ендотоксину кишкової палички на тимус-залежну активізацію Т-системи імунітету та експресія лімфоцитами рецепторів до ендотоксину у підлітків, хворих на рецидивуючий бронхіт // Лікарська справа. – 2004. – №3-4. – С.54-59.

4. Слобожан Л.И. Клиническая эффективность использования энтеросорбции н-ДНК-содержащего биоспецифического гемосорбента для коррекции системной эндотоксинемиеи у подростков, страдающих рецидивирующим бронхитом на этапе санаторно-курортного лечения // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2005. – №2. – С.53-56.

5. Слобожан Л.И. Использования энтеросорбции на этапе санаторно-курортного лечения для коррекции функциональной активности клеточного иммунитета при рецидивирующем бронхите у детей подросткового возраста с системной эндотоксинемией // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2005. – №3. – С.39-42.

6. Слобожан Л.И. Эндотоксин грамнегативной флоры кишечника, плазменный фибронектин, циркулирующие комплексы эндотоксина и фибронектина и антитела к нативной ДНК у подростков, больных рецидивирующим бронхитом // Матерiали III зґїзду фтизіатрів і пульмонологів України. – Український пульмонологічний журнал. – 2003. – №2 (40). – С.357.

7. Слобожан Л.И. Роль эндотоксина кишечной палочки и тимических факторов в регуляции прокоагулянтной и фибринолитической активности лейкоцитов у подростков, больных рецидивирующим бронхитом: Тр. КГМУ им. С.И.Георгиевского. - Симферополь, 2005. - Т.141, ч.6. -С. 95-100.

8. Слобожан Л.И. Тимус зависимая экспрессия лимфоцитов и рецепто-ров к эндоксину кишечной палочки, и нативной ДНК у подростков, больных рецидивирующим бронхитом с системной эндотоксинемией.//Материалы тезисов “День науки”. – Симферополь-Евпатория, 2004. – С. 24