Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кардіологія


Шайтуро Олена Володимирівна. Патогенетичні механізми порушень серцевого ритму при метаболічному синдромі та їх корекція. : Дис... канд. наук: 14.01.11 - 2008.



Анотація до роботи:

Шайтуро О.В. Патогенетичні механізми порушень серцевого ритму при метаболічному синдромі та їх корекція. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.11. – кардіологія. – Харківський національний медичний університет МОЗ України, Харків, 2008.

Дисертація присвячена вивченню патогенетичних механізмів розвитку порушень серцевого ритму суправентрикулярної і шлуночкової екстрасистолії, пароксизмальної фібриляції передсердь у хворих на метаболічний синдром та оцінки клінічної ефективності інгібіторів АПФ, статинів, карведілола та аміодарона у хворих на метаболічний синдром.

У роботі продемонстровано, що у хворих на метаболічний синдром серцеві аритмії розвиваються на фоні підвищення рівня ангіотензину II, катехоламінів, ендотеліна-1, зниження рівня цГМФ та супутніх порушеннях вуглеводного та ліпідного обмінів.

Наявність порушень ліпідного обміну у хворих на МС підсилює прояви аритмій. Гіполіпідемічна дія ловастатину супроводжується зменшенням кількості шлуночкових і суправентрикулярних екстрасистол; лікування ловастатином спричиняє зниженню рівня ендотеліна-1 у плазмі крові, суттєво не впливає на рівень цГМФ, катехоламінів, показники системи ренін-ангіотензин-альдостерон.

Продемонстрована ефективність використання інгібітору АПФ раміприла при лікуванні хворих на МС і порушеннями серцевого ритму. Препарат покращує кардіогемодинамічні показники, сприяє зменшенню екстрасистол і пароксизмів фібриляції передсердь.

Доведена перспективність використання карведілола у хворих на МС і порушеннями ритму серця. Лікування карведілолом супроводжується значним антиаритмічним ефектом при відсутності негативного впливу на показники вуглеводного та ліпідного обмінів.

У роботі показана доцільність проведення антиаритмічної терапії аміодароном хворих на МС при наявності у них пароксизмальної або персистуючої форми фібриляції передсердь. Лікування препаратом забезпечує відновлення і підтримання синусового ритму у значної кількості хворих.

  1. В дисертації подано теоретичне обґрунтування результатів та досягнуто вирішення наукової задачі – розроблений новий патогенетично обґрунтований спосіб лікування порушень серцевого ритму у хворих на метаболічний синдром на основі вивчення особливостей клінінко-інструментальних, кардіогемодинамічних, біохімічних та нейрогуморальних показників.

  2. Серцеві аритмії (суправентрикулярна і шлуночкові екстрасистолії, фібриляція передсердь) у хворих на метаболічний синдром розвиваються на фоні інших порушень вуглеводного та ліпідного обмінів, підвищення рівня ангіотензина II, ендотеліна-1, катехоламінів, зниження рівня цГМФ.

  3. Лікування ловастатином хворих на метаболічний синдром веде до зниження рівня ЕТ-1 в плазмі крові, суттєво не впливає на показники системи ренін-ангіотензин-альдостерон, рівень катехоламінів, цГМФ.

  4. Гіполіпідемічний ефект ловастатина супроводжувався зменшенням кількості як суправентрикулярних, так і шлуночкових екстрасистол. Лікування ловастатином сприяло зниженню частоти нападів стенокардії, потребі в таблетках нітрогліцерину.

  5. Лікування інгібітором АПФ раміприлом супроводжується зниженням активності системи ренін-ангіотензин-альдостерон, симпато-адреналової системи, позитивним впливом на показники кардіогемодинаміки, зниженням рівня

ендотеліна – 1 та підвищенням цГМФ. Препарат сприяв зменшенню кількості суправентрикулярних і шлуночкових екстрасистол, частоти пароксизмів фібриляції передсердь.

  1. Лікування карведілолом хворих на метаболічний синдром супроводжувалось вираженою антиангінальною і антиаритмічною дією. Препарат зменшує кількість суправентрикулярних і шлуночкових екстрасистол, збільшує фракцію викиду, викликає зниження периферичного судинного опору. Карведілол зменшує активність реніну плазми, рівні ангіотензину II і ендотеліну – 1. Препарат суттєво не впливає на показники вуглеводного і ліпідного обмінів.

  2. Лікування аміодароном хворих на метаболічний синдром із пароксизмальною і персистуючою формами фібриляції передсердь забезпечує відновлення синусового ритму у більшості пацієнтів. Призначення препарату сприяє зниженню частоти й інтенсивності нападів стенокардії.

Публікації автора:

1. Шайтуро Е.В. Особенности нарушений липидного обмена у больных метаболическим синдромом и нарушениями сердечного ритма // Врачебная практика.- 2006.- №6.- С. 90-93.

2. Беловол А.Н., Шайтуро Е.В. Влияние рамиприла на течение нарушений сердечного ритма у больных метаболическим синдромом // Врачебная практика. - 2007. №2.- С.58-63.

3. Шайтуро Е.В. Метаболический синдром: современное состояние проблемы // «Експериментальна і клінічна медицина». – 2007. № 2. - С. 98-102 .

4. Шайтуро Е.В. Гиполипидемическая терапия у больных с метаболическим синдромом и нарушениями сердечного ритма // Медицина сьогодні і завтра. - 2007. - №3. - С.90-93.

5. Шайтуро Е.В. Антиаритмические и кардиогемодинамические эффекты карведилола у больных метаболическим синдромом //Врачебная практика.- 2007. - №5. - С.21-25.

6. Латогуз И.К., Кучеренко О.Д., Телегина Н.Д., Шайтуро Е.В. Влияние симвастатина на показатели липидного обмена у больных ишемической болезнью сердца и сахарным диабетом //Новітні технології в діагностиці та лікуванні внутрішніх хвороб: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції. - Харків. - 2004. - С.82.

Автором проведена статистична обробка даних і аналіз отриманих даних.

7. Латогуз И.К., Кучеренко О.Д., Телегина Н.Д., Шайтуро Е.В. Особенности гиполипидемической терапии у больных ишемической болезнью сердца и инсулинонезависимым сахарным диабетом // Конференція з міжнародною участю, присвяченої 200-річчю з дня заснування Харківського державного медичного університету : Матеріали науково-практичної конференції. – Харків. – 2005. - С. 102-103.

Внесок дисертанта полягав у обстежені хворих та проведення аналізу отриманих результатів.

8. Латогуз И.К., Кучеренко О.Д., Телегина Н.Д., Шайтуро Е.В.. Влияние амиодарона на течение мерцательной аритмии у больных сахарным диабетом //Конференція з міжнародною участю, присвяченої 200-річчю з дня заснування Харківського державного медичного університету.: Матеріали науково-практичної конференції. – Харків. – 2005. - С.103-104.

Внесок дисертанта полягав у проведенні клінічного обстеження хворих та статистичній обробці даних.

9. Беловол А.Н., Латогуз И.К., Кучеренко О.Д., Шайтуро Е.В. Особенности антиагрегационного эффекта клопидогреля у больных ишемической болезнью сердца и сахарным диабетом // Конференція з міжнародною участю, присвяченої 200-річчю з дня заснування Харківського державного медичного університету: Матеріали науково-практичної конференції – Харків. 2005. - С.82-83.

Автор забезпечила обстеження хворих, зробила аналіз отриманих даних, підготовила матеріал до друку.

10. Латогуз И.К., Кучеренко О.Д., Шайтуро Е.В. Эффективность амиодарона и пропафенона при лечении мерцательной аритмии у больных сахарным диабетом //Терапевтичні читання: Алгоритми сучасної діагностики та лікування внутрішніх хвороб: Матеріали науково-практичної конференції. - Харків. - 2005. - С.142.

Автором здійснено набір клінічного матеріалу, статистична обробка отриманих даних, узагальнення отриманих результатів.

11. Латогуз И.К., Кучеренко О.Д., Телегина Н.Д., Шайтуро Е.В. Антиагрегационный эффект клопидогреля у больных стенокардией и сахарным диабетом //Щорічні терапевтичні читання: Терапевтична клініка від науки до практичної охорони здоров'я, присвяченої пам'яті Л.Т.Малої: Матеріали науково-практичної конференції . – Харків. - 2006 . - С. 84.

Автор самостійно обстежувала хворих, підбирала літературні дані, проводила статистичну обробку та аналіз отриманих результатів.

12. Латогуз И.К., Кучеренко О.Д., Телегина Н.Д., Шайтуро Е.В. Лечение амиодароном фибрилляции предсердий у больных сахарным диабетом //Щорічні терапевтичні читання: Терапевтична клініка від науки до практичної охорони здоров'я, присвяченої пам'яті Л.Т.Малої: Матеріали науково-практичної конференції . – Харків. - 2006 . - С. 78.

Автор забезпечила обстеження хворих, зробила аналіз отриманих даних, підготовила матеріал до друку.