Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Чечуга Сергій Броніславович. Перебіг вагітності і пологів та тактика розродження жінок з гіпертензивними синдромами (клініко-експериментальне дослідження) : Дис... канд. наук: 14. . - 2003.



Анотація до роботи:

Чечуга С.Б. Перебіг вагітності і пологів та тактика розродження жінок з гіпертензивними синдромами (клініко-експериментальне дослідження) - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01. - акушерство і гінекологія. - Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова, Вінниця, 2002.

Дисертація присвячена питанню гіпертензивних станів у вагітних, їх ускладненням, методикам розродження при даній патології. Встановлено високу частоту ускладнень вагітності: загрози переривання вагітності, анемії вагітних, фетоплацентарної недостатності, внутрішньоутробної гіпоксії плода, передчасних пологів, допологового відходження навколо-плідних вод, народження дітей з ознаками затримки внутрішньоутробного розвитку та асфіксією новонароджених, післяпологових кровотеч.

У роботі вперше експериментально встановлено характерні особливості впливу простагландинів різних груп на рівень АТ : ПГ Е2 і Е1 справляють виражений гіпотензивний вплив, в той час як ПГ F викликає його підвищення, що є важливим при розродженні вагітних з гіпертензивними станами в умовах клініки

Науково обґрунтовано та впроваджено в клінічну практику програмоване розродження жінок з гіпертензивними станами, яке складається з допологової підготовки шийки матки простагландинами Е 2 і, при необхідності, індукції пологів внутрішньовенним введенням Простину Е2.

Удосконалена методика розродження жінок з гіпертензивними станами є ефективна в 94,42%.

1. Перебіг вагітності та пологів у жінок з гіпертензивними станами супроводжується високою частотою ускладнень: загрозою переривання вагітності, анемією вагітних, фетоплацентарною недостатністю, внутріш-ньоутробною гіпоксією плода, передчасними пологами, допологовим відходженням навколоплідних вод, народженням дітей з ознаками затримки внутрішньоутробного розвитку та асфіксією новонароджених, післяпологовими кровотечами.

2. Напередодні пологів матка володіє значно більшою чутливістю до досліджуваних ПГ, ніж матка невагітних тварин. Принциповою відмінністю ПГ групи Е1 від ПГ F і Е2 є його здатність здійснювати утеростимулюючу дію по відношенню до міометрія в ранні терміни вагітності.

  1. Виявлено характерні особливості впливу простагландинів різних груп на рівень АТ у крольчих. ПГ Е2 і Е1 в дозах 3,3 та 33 мкг/кг справляють виражений гіпотензивний вплив, в той час як ПГ F в тих же дозах викликає підвищення АТ з наступним повільним відновленням до початкових величин. У вагітних тварин ступінь гіпотензивної реакції на дію ПГЕ1 відповідає такому у невагітних, в той час, як при дії ПГ Е2 вона нижча, ніж у невагітних.

Розроблено та впроваджено в клінічну практику програмоване розродження жінок з гіпертензивними станами, яке складається з допологової підготовки шийки матки простагландинами Е2 і, при необхідності, індукції пологів внутрішньовенним введенням Простину Е2.

  1. Удосконалена методика розродження жінок з гіпертензивними станами є ефективна в 94,42%. При цьому характер пологової діяльності був нормальним, а рівень АТ стабільним, що не вимагало додаткового застосування гіпотензивних та седативних препаратів.

6. Порівняльний аналіз ефективності різних методів розродження вагітних з гіпертензивними синдромами в залежності від їх важкості показав, що методи допологової підготовки шийки матки та в/в індукції пологів простагландинами групи Е2 є найбільш оптимальними. Про що свідчить значне скорочення терміну “дозрівання” шийки матки, підвищення частоти спонтанної пологової діяльності, самостійних пологів, зменшення частоти випадків оперативного розродження, зменшення об’єму загальної крововтрати, частоти травматизму під час пологів та післяпологових ускладнень, зниження частоти перинатальної захворюваності та смертності.

Публікації автора:

1.Чечуга С.Б., Жук С.І., Григоренко А.М. Порівняльна оцінка способів дородової підготовки шийки матки простагландиновими препаратами // Вісник Вінницького державного медичного університету.-1998.-№ 2(1).- С. 256-257. (дисертант особисто впроваджував і оцінював ефективність методів дородової підготовки та провів статистичну обробку матеріалу).

2. Жук С.І., Чечуга С.Б., Чорнолуцька С.В. Резерви зниження частоти оперативного розродження у жінок з факторами ризику слабкості родової діяльності // Зб. наук. праць асоціації акушерів-гінекологів України.- Сімферополь.- 1998- С. 455-457. (дисертант виконав збір матеріалу та провів статистичну обробку матеріалу).

3. Каминський В.В., Жук С.И., Чечуга С.Б. Дородовая подготовка женщин с поздними гестозами // Врачебное дело.-1999.-№2.- С. 109-110. (дисертант оцінював ефективність методів допологової підготовки і провів статистичну обробку матеріалу).

4. Жук С.І., Чечуга С.Б. Порівняльна характеристика різних методів розродження жінок з гіпертензією // Зб.наук. праць співробітників КМАПО ім. П.Л. Шупика.- Київ.- 2002.- випуск 11.- книга 3.- С. 506-511. (дисертант особисто впроваджував і оцінював ефективність методів розродження та провів статистичну обробку матеріалу).

5. Чечуга С.Б., Жук С.І. Вплив простагландинів різних груп на скорочувальну активність матки та рівень артеріального тиску // Буковинський медичний вісник .- Чернівці.- 2002.- №3.-197-200. (дисертант виконав експериментальну частину роботи та провів статистичну обробку матеріалу).

6. Пат. 2002064860 Україна, МПК 7 А61К31/00. Спосіб індукування пологів у вагітних з гіпертензивними синдромами”/ С.І. Жук , С.Б. Чечуга. (Україна).- № 50689 А; Заявл. 13.06.02; Опубл. 15.10. 02; Бюл. №10.

7. Жук С.І., Чечуга С.Б. Застосування простагландинів для регуляції пологової діяльності у вагітних із артеріальною гіпертензією // Матеріали республіканської науково-практичної конференції “Простагландини в сучасному акушерстві”. – Київ.- 1999. - С. 54-58. (дисертант виконав збір матеріалу, особисто впроваджував і оцінював ефективність методів розродження та провів статистичну обробку матеріалу).