Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Тимофеєва Світлана Володимирівна. Перебіг вагітності у жінок із : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2002.



Анотація до роботи:

Тимофеєва С.В. Перебіг вагітності у жінок із пієлонефритом на фоні мікроелементозу – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01. – акушерство і гінекологія. – Одеський державний медичний університет, Одеса, 2002.

Дисертація присвячена вивченню особливостей перебігу вагітності, пологів, післяпологового періоду та оцінці стану фетоплацентарного комплексу у жінок на фоні мікроелементоза. Автором зроблено аналіз соціально-екологічного стану м.Одеси, виявлені найбільш вагомі медико-екологічні і соціальні фактори, що впливають на виникнення ниркової патології під час вагітності у мешканок різних районів міста.

У роботі вивчені й проаналізовані особливості розвитку і перебігу пієлонефриту вагітних залежно від рівня важких металів у крові. Особливістю даної роботи є те, що вивчався пієлонефрит, як такий, що вперше виник, так і хронічний у різних фазах (загострення і ремісії), що давало змогу проаналізувати взаємозв’язок і можливу роль важких металів у різних клінічних ситуаціях. У роботі вперше вивчені регіональні рівні металотіонеїнів. Автором доведено, що при пієлонефриті спостерігається вірогідне статистично значуще підвищення рівня металотіонеїну у біологічних рідинах, що рекомендовано використати як діагностичний критерій. Проведено експериментальну частину роботи, в якій доведено переважне ураження видільної системи у вагітних щурів при уведенні солей важких металів. Одним із досягнень дисертації можна вважати обгрунтування засобу лікування і профілактики пієлонефритів вагітних за рахунок застосування нутрієнта “Фіброфіт” у комплексі з препаратами, що поліпшують біоценоз піхви.

У дисертації наведене теоретичне узагальнення і нові розв’язування наукової проблеми, що виявляється у визначені особливостей перебігу вагітності, пологів та післяпологового періоду та оцінка стану фетоплацентарного комплексу у жінок, хворих на пієлонефрит, на фоні дисмікроелементозу. Ця проблема вирішена за допомогою визначення вмісту важких металів (свинцю, кадмію) та есенціальних макро-, мікроелементов (кальцій, цинк, мідь), рівня металотіонеїнів в крові, сечі та тканинах плаценти жінок із пієлонефритом та зіставлення із клінічним перебігом вагітності та пієлонефриту. Враховуючи це, було удосконалено комплексну терапію за триместрами гестації із застосуванням природних нутрієнтів.

  1. Дані ретроспективного аналізу перебігу пологів у вагітних за останні 3 роки свідчать про зростання захворюваності на пієлонефрит більше ніж удвічі. Серед медико-екологічних та соціальних факторів ризику, які впливають на частоту та тяжкість перебігу пієлонефритів у вагітних, слід виділити: мешкання у промислових районах міста, близькість житла до заводів та транспортних магістралей, низький соціальний рівень життя, нерегулярне харчування, схильність до інфекційних та запальних процесів.

2. Вміст токсичних металів (кадмій, свинець), металотіонеїнів у крові, сечі вагітних за триместрами гестації і тканинах плацент вірогідно підвищений при зниженні макро, -мікроелементів (цинк, кальцій, мідь) у жінок, які мешкають у промислових та забруднених районах міста (Іллічівський, Ленінський), що супроводжується значним погіршанням клінічного перебігу пієлонефрітів у ІІ та ІІІ триместрах. Так, підвищення вмісту кадмію визначено у 55 (38,1%) і свинцю – у 66 (45,8%) вагітних.

3. Існує взаємозалежність між вмістом важких металів (кадмій, свинець), есенціальних макро-, мікроелементів (кальцій, цинк, мідь), металотіонеїнів у крові, сечі і тканинах плацент жінок та клінічним перебігом вагітності й ускладненням гестаційного пієлонефриту.

4. Спектр мікрофлори сечі вагітних з пієлонефритом при підвищеному рівні свинцю та кадмію в крові і сечі змінюється за рахунок збільшення як кількості форм патогенної та умовнопатогенної флори, так і КУО, що відображає стадію процесу в нирках.

5. У вагітних з пієлонефритом та підвищеним рівнем свинцю і кадмію в крові спостерігається зростання вмісту естрогенів (на 21,2%) при зниженні плацентарного лактогену (на 15,7%) та прогестерону (на 24,6%) у сироватці крові та підвищення рівня -амінолевулінової кислоти (вдвічі) і креатиніну (втричі) в сечі.

6. У жінок із пієлонефритом при підвищеному рівні в крові свинцю та кадмію в мезенхімі, судинах, цитотрофобласті плацент зростає активність ферментів, які характеризують енергійний обмін як при гострому, так і при хронічному перебігу процесу. У 2,5 разу підвищена кількість плацентитів, децидуїтів. При цьому в тканинах плацент 57,5% жінок із гострим пієлонефритом рівень металотіонеїну вище, ніж у контрольній групі на 26,6% (68,5±4,5 нмоль/л), при хронічному пієлонефриті – на 12,5% (35,2±3,6 нмоль/л).

7. Результати експериментального дослідження показали, що при навантаженні організму вагітних щурів солями важких металів спостерігається ушкодження сечовивідного щляху, що, можливо, додатково свідчить про патогенетичну роль мікроелементів як факторів, що ускладнюють перебіг захворювання.

8. У комплексній терапії гестаційного пієлонефриту доцільне застосування нутрієнта “Фіброфіт” у поєднанні із лактобактеріями та фітозборами інтравагінально. Цей засіб сприяє зниженню рівня важких металів у крові та сечі, підвищенню КУО лактофлори піхви, а також позитивно впливає на перебіг пієлонефриту.

Публікації автора:

  1. Мищенко В.П., Тимофеева С.В., Паненко В.А., Шерер В.В. Экологически индуцированная плацентарная недостаточность // Международный медицинский журнал. –1999. - Т.5. - №3. – С.112-115.

  2. Мищенко В.П., Тимофеева С.В., Горбатенко О.А., Шерер В.В. Металлотионеины как диагностический маркер токсического действия тяжелых металлов на организм // Международный медицинский журнал. –1999. - Т.5. - №4. – С.128-131.

  3. Міщенко В.П., Тимофеєва С.В. Пієлонефрит вагітних при вмісті в крові токсичних металів у допустимих концентраціях і вище // ПАГ. – 2000. -№4. –С.84-86.

  4. Міщенко В.П., Насібулін В.А., Тимофеєва С.В. Плацентарна недостатність у жінок з гестаційним пієлонефритом // ПАГ. – 2000. - №6. –С.109-111.

  5. Мищенко В.П., Тимофеева С.В., Шерер В.В., Саулева Т.В., Мищенко И.В. Изучение микрофлоры влагалища женщин с гестационным пиелонефритом при содержании в их крови токсичных металлов в допустимых концентрациях и выше // ІІІ Міжнародний конгрес “Актуальні питання інфектології в акушерстві і гінекології”, Одеса. – 2000. –С. 95.

  6. Шерер В.В., Мищенко В.П., Тимофеева С.В., Саулева Т.В., Мищенко И.В. Особенности диагностики угрозы прерывания беременности у женщин с бактериальным вагинозом // ІІІ Міжнародний конгрес “Актуальні питання інфектології в акушерстві і гінекології”, Одеса. – 2000. –С. 140.

  7. Шафран Л.М., Тимошина Д.Т., Пыхтеева Е.Г., Тимофеева С.В. Исследование риска экофакторов городской среды для здоровья населения // Сб. науч. статей “Экологические проблемы городов, рекреационных зон и природоохранных территорий”, Одесса. – 2000. – С.337-340.

  8. Шафран Л.М., Большой Д.В., Пыхтеева Е.Г., Тимофеева С.В. Роль металлотионеинов в биомониторинге загрязнения окружающей среды тяжелыми металлами // Сб. “Гигиена населенных мест”. – 2000. –Вып. 37. – С. 190-193.

  9. Тимофеєва С.В. Деякі аспекти етіопатогенезу плацентарної недостатності у жінок з гестаційним пієлонефритом за сучасних екологічних умов // Фізіологічний журнал.-2000. – Т.46. - №2. –С.103-104.

  10. Тимофеева С.В. Нарушения в системе “мать–плацента–плод” и принципы их коррекции у беременных с пиелонефритом // Зб. наук. праць К.; Луганськ. – 2000. – Вип.4. – С.118-121.

  11. Тимофеева С.В. Препарат “Фиброфит” в комплексной профилактике и терапии экологически индуцированного пиелонефрита беременных // І Международный конгресс молодых ученых, Москва. - 2000. –С.123-124.