Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економічна теорія


Козуб Данило Анатолійович. Перехідні процеси в економіці індустріального типу: зміст та методи структурування : Дис... канд. наук: 08.01.01 - 2002.



Анотація до роботи:

Козуб Д.А. Перехідні процеси в економіці індустріального типу: зміст та методи структурування . - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.01.01 – економічна теорія . – Харківський національний університет, Харків 2002.

У дисертаційній роботі здійснене узагальнення, теоретичне і практичне рішення актуальної задачі структурування перехідних процесів в економіці індустріального типу.

У роботі детально досліджені як теоретичні, так і практичні аспекти багатокритеріального структурування економічної системи, а також запропоновані нові методи. Проаналізовано роль трансакційних витрат ринкового і неринкового характеру, досліджені можливості відображення їх у прикладній моделі. Обґрунтовано необхідність застосування чотирьохрівневої системи економічних моделей з використанням мікроімітаційного підходу. Установлено, що низька частка доданої вартості свідчить про високу чутливість економіки України до дестабілізуючих факторів.

У роботі досліджені особливості перехідної економіки індустріального типу, визначені причини неефективності застосування до неї традиційних методів моделювання. Проаналізовано роль трансакційних витрат ринкового і неринкового характеру, досліджені можливості відображення їх у прикладній моделі. Обґрунтовано необхідність застосування чотирьохрівневої системи економічних моделей з використанням мікроімітаційного підходу. Установлено, що низька частка доданої вартості свідчить про високу чутливість економіки України до дестабілізуючих факторів.

У представленій роботі розроблені методи структурування перехідної економіки індустріального типу; сконструйована базова модель економіки України, розроблені її структура і механізм; досліджена й інтегрована в модель галузева структура виробництва, споживання і зовнішньої торгівлі; перевірена відповідність поводження моделі теоретичним принципам і статистичним даним; досліджені обмеження, недоліки і перспективи подальшого розвитку моделі.

В дисертаційній роботі доведено, що для адекватного відображення перехідних процесів в економіці індустріального типу необхідно використовувати нові методичні підходи як для аналізу загальнотеоретичних проблем, так і нові методи формального відображення економічних процесів в математичних моделях.

Публікації автора:

Статті, опубліковані у наукових фахових виданнях:

  1. Козуб Д.А. Моделирование отраслевой и региональной структур Украины: микроимитационный подход// Технічний прогрес та ефективність виробництва: Вісник Харківського державного політехнічного універсітету.-№90.-Харків, 1999.- С.147-150.

  2. Козуб Д.А. Перспективные направления моделирования переходной экономики //Технічний прогрес та ефективність виробництва: Вісник Харківського державного політехнічного універсітету.-№27.- Харків, 1999.- С.148-151.

  3. Козуб Д.А. Микроимитационная модель Украины // Технічний прогрес та ефективність виробництва: Вісник Харківського державного політехнічного універсітету.-Випуск 91.-Харків, ХДПУ,2000.-С.55-58.

  4. Козуб Д.А. Комплекс моделей переходной экономики//Технічний прогрес та ефективність виробництва: Вісник Харківського державного політехнічного універсітету.-№128.-Харків,2000.-С.119-123.

  5. Козуб Д.А. Методы структурирования переходных процессов в экономике индустриального типа//Вестник Международного славянского университета. Серия "Экономика", т.4.- №3.- Харьков, 2001.- С.51-52.

  6. Козуб Д.А. Інституціонально-інноваційно-інвестиційна модель перехідної економіки України//Економічний часопис.-2001.-№4.-С.20-24.

Інші статті:

  1. Козуб Д.А. Микроимитационное моделирование в экономике //Информационные технологии: наука, техника, технология, образование, здоровье: Сборник научных трудов Харьковского государственного политехнического университета.-Вып.7, ч.4.-Харьков, ХГПУ, 1999.-С.215-218.