Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Сільськогосподарські науки / Годівля тварин і технологія кормів


Килимнюк Олександр Іванович. Перетравність і обмін поживних речовин у свиней, вирощених на раціонах, збалансованих за якістю протеїну : дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Львівська національна академія ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2005.



Анотація до роботи:

Килимнюк О.І. Перетравність і обмін поживних речовин у свиней, вирощених на раціонах, збалансованих за якістю протеїну. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.02.02 - годівля тварин і технологія кормів. – Львівська національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького. – Львів, 2008.

Раціони свиней, побудовані на основі кукурудзи з додаванням гороху, соняшникової макухи та соєвого шроту, є дефіцитними за лізином і потребують обов’язкового збагачення лізином промислового виробництва.

Викладений експериментальний матеріал дає підставу стверджувати, що свині, які отримують раціони, збалансовані за вмістом цієї амінокислоти та у поєднанні її добавок з метіоніном і глютаміновою кислотою, краще використовують поживні речовини корму порівняно з тваринами, що отримують основний раціон.

Встановлено рівень використання свинями азоту і фосфору при згодовуванні свиням добавок амінокислот у кристалічній формі.

Вивчена продуктивність свиней при споживанні різних амінокислотних добавок та витрати поживних речовин на приріст їх живої маси.

На основі дослідження гематологічних показників з’ясовано вплив добавок амінокислот на обмінні процеси в організмі свиней.

Виробництву запропоновано балансувати раціони свиней за не замінними амінокислотами дотримуючись співвідношення їх в “ідеальному” протеїні.

1. На основі результатів двох науково-господарських і трьох обмінних (балансових) дослідів та фізіолого-біохімічних і економічних досліджень розроблено оптимальне співвідношення амінокислот протеїну натуральних кормів та амінокислот промислового виробництва з урахуванням амінокислотної структури „ідеального” протеїну в раціонах молодняку свиней на вирощуванні і відгодівлі в зоні Лісостепу України. Доведена висока ефективність кристалічних амінокислот у дозах (г/гол./добу): L – лізину – 8-12; DL – метіоніну – 2,0; глютамінової кислоти – 6.

2. Використання в раціонах молодняку свиней розроблених сумішей кристалічних амінокислот лізину, метіоніну і глютамінової кислоти сприяє підвищенню середньодобових приростів живої маси на 10,1-18,6% та зниження витрат корму на одиницю приросту на 9,1-15,6%.

3. Включення сумішей кристалічних амінокислот в раціони відгодовуваних свиней зумовлює підвищення забійного виходу на 2,5-4,5%, маси туші – на 9,6-18,6% та сприяє отриманню свинини з меншим вмістом жиру.

4. Забезпечення потреби молодняку свиней на вирощуванні і відгодівлі необхідною кількістю амінокислот за рахунок розроблених сумішей амінокислот покращує перетравність органічної речовини на 1,4-2,2%, протеїну – на 4,4-6,0% та засвоєння азоту на 17,9-22,7%.

5. Уведення в раціони свиней сумішей кристалічних амінокислот лізину і метіоніну призводить до збільшення утримання в їх тілі фосфору від прийнятої кількості з кормами раціону на 0,6-8%, а при додаванні до суміші лізину і метіоніну глютамінової кислоти цей показник зростає на 0,7-3,4%.

6. Застосування у годівлі свиней кристалічних амінокислот для підвищення якості протеїну в експериментально встановлених дозах не спричиняє збільшення маси печінки, серця, нирок, селезінки, легенів та не відбивається на хімічному складі м’яса і печінки, морфологічних і гістологічних показниках стінки шлунка свиней.

7. Додавання до сумішки амінокислот глютамінової кислоти викликає збільшення кількості еритроцитів на 8,2%, вмісту гемоглобіну – 19-27,3% та активність аланін-амінотрансферази у 1,75 раза, що свідчить про посилення обмінних процесів в організмі тварин.

8. Незважаючи на подорожчання раціонів молодняку свиней за уведення в них кристалічних амінокислот ці витрати істотно компенсуються зростанням середньодобових приростів та скороченням строків досягнення живої маси тварин 100 кг, що є одним із факторів підвищення рівня рентабельності виробництва свинини.

9. За інтенсивнішого росту свиней, що одержували амінокислоти промислового виробництва, собівартість одиниці приросту знижується на 6,6-11,9%, а рентабельність виробництва зростає на 7,8-14,8%.

Публікації автора:

1. Килимнюк О.І. Вплив споживання амінокислот промислового виробництва на хімічний склад м’яса і печінки, морфологічні і біохімічні показники крові / О.І. Килимнюк // Зб. наук. праць Вінницького державного аграрного університету. – Вінниця, 2004. – Вип.18. – С. 48–54.

2. Килимнюк О.І. Вплив добавок сумішей амінокислот до раціонів свиней на ефективність використання азоту / О.І. Килимнюк // Корми і кормовиробництво. – Вінниця, 2005. – Вип.55. – С. 149–152.

3. Килимнюк О.І Залежність інтенсивності росту і продуктивності свиней від співвідношення амінокислот в протеїні раціонів / О.І. Килимнюк // Зб. праць Вінницького державного с-г університету. – Вінниця, 2005. – Вип. 20. - С.60–64

4. Килимнюк О.І. Перетравність поживних речовин та баланс азоту при згодовуванні свиням раціонів з різною кількістю ліпроту / О.І. Килимнюк // Зб. наук. праць Вінницького державного аграрного університету. – Вінниця, 2004. – Вип.16. – С. 133–137.

5. Килимнюк О.І. Кристалічний лізин – джерело підвищення повноцінності протеїну в раціонах свиней / О.І. Килимнюк // Тваринництво України. – 2006. – №1. - С. 26–28.

6. Килимнюк О.І. Перетравність поживних речовин та баланс азоту при згодовуванні свиням раціонів з різною кількістю ліпроту / О.І. Килимнюк // Матеріали третьої науково-практичної конференції аспірантів. – Вінниця, 2003. – С.7–9.

7. Килимнюк О.І. Перетравність поживних речовин у свиней при збагаченні раціонів амінокислотами / О.І. Килимнюк // Матеріали міжнародного симпозіуму. – Київ, 2004. – С. 216–217.