Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Психологічні науки / Педагогічна та вікова психологія


Бондаревська Людмила Леонідівна. Переживання у структуруванні системних характеристик підсвідомого (на матеріалі АСПН) : дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Черкаський національний ун- т ім. Богдана Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 423арк. — Бібліогр.: арк. 197-237.



Анотація до роботи:

Бондаревська Л. Л. Переживання у структуруванні системних характеристик підсвідомого (на матеріалі АСПН). Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук за спеціальністю 19.00.07 педагогічна та вікова психологія. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. Івано-Франківськ, 2007.

Дисертацію присвячено дослідженню феномену переживань та виявленню їхнього впливу на структурування системних характеристик підсвідомого. У роботі висвітлено теоретичні підходи до проблеми переживань, здійснено їх порівняння з розумінням феномену переживання в психодинамічному підході.

Розкрито психологічний зміст категорії значущих переживань та виявлено їхню глибинно-психологічну сутність. З’ясовано, що окреслений феномен детермінується як зовнішніми впливами (подією), так і глибинними механізмами психіки, які актуалізуються в синтезі з попереднім досвідом переживань. Доведено, що переживання інтегрує ставлення суб’єкта до події, у цьому процесі формується індивідуально-неповторне сприйняття ситуації.

З’ясовано умови виникнення значущих переживань, доведено їхній зв’язок із психологічними захистами, на формування яких мала вплив психічна травма, з об’єктними відношеннями та умовними цінностями суб’єкта. Досліджено особливості впливу травмуючих переживань на тенденції до: психічного вигорання; психологічної смерті; психологічної імпотенції.

Обґрунтовано необхідність здійснення глибинної психокорекції впливу значущих переживань на деструктивні тенденції психіки, доведено результативність проходження майбутніми психологами-практиками психокорекції за методом АСПН у контексті виявлення значущих переживань.