Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Первинна обробка та зберігання продуктів рослинництва


Ляліна Наталя Петрівна. Первинна переробка соломи безнаркотичних конопель з метою одержання целюлозовмісних матеріалів: дисертація канд. техн. наук: 05.18.03 / Херсонський держ. технічний ун-т. - Херсон, 2003.



Анотація до роботи:

Ляліна Н.П. Первинна переробка соломи безнаркотичних конопель з метою одержання целюлозовмісних матеріалів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.03 – первинна обробка та зберігання продуктів рослинництва. – Херсонський державний технічний університет, Херсон, 2003.

Захищається рукопис, що містить теоретичні і експериментальні дослідження первинної обробки безнаркотичних конопель, які вирощувались в грунтово-кліматичних умовах південного регіону України.

В роботі проаналізовано сучасні технології вирощування і первинної обробки конопель. Для одержання конопляної сировини з найкращими показниками якості, такими, як вихід і зношуваність лубу, розроблена технологія вирощування безнаркотичних конопель. На основі експериментальних досліджень доведено, що якість конопляної сировини залежить, в першу чергу, від технології вирощування конопель. Розроблено програмне забезпечення для встановлення кількісних залежностей фізико-механічних характеристик соломи від агротехнічних чинників вирощування безнаркотичних конопель.

Теоретично і експериментально досліджено вплив різних способів одержання конопляної трести на її якісні показники. Експериментально встановлено, що найбільш придатну тресту конопель можливо отримати способом розстилу із застосуванням хімічних композиційних препаратів з такими показниками якості як вихід волокна – 38,5-45,3%, міцність – 20,3- 26,5 даН, гнучкість – 23,8-29,7 мм.

  1. Теоретично обґрунтовано і експериментально визначено оптимальні умови сівби і вирощування безнаркотичних конопель в південному регіоні України. В результаті проведених досліджень встановлено, що застосування композицій хімічних препаратів для обробки соломи конопель перед розстилом дозволяє одержати 828 грн/т економії.

  2. Розроблено програмне забезпечення для встановлення кількісних залежностей фізико-механічних характеристик соломи від агротехнічних чинників вирощування безнаркотичних конопель.

  3. Досліджено вплив різних способів одержання конопляної трести на її якісні показники. Експериментально встановлено, що найбільш придатну тресту конопель можливо отримати способом розстилу із застосуванням хімічних композиційних препаратів з такими показниками якості як вихід волокна – 38,5-45,3%, міцність – 20,3-26,5 даН, гнучкість – 23,8-29,7 мм.

  4. Встановлено, що застосування хімічних композиційних препаратів на основі поверхнево-активних речовин для обробки соломи конопель перед розстилом сприяє зменшенню неоднорідності трести за всією масою у порівнянні з моченцевою трестою на 9,9% за показником “міцність волокна” і на 1,3% за показником “гнучкість волокна”.

  5. Встановлено математичну залежність фізико-механічних показників трести від різних способів первинної обробки конопляної соломи і доведено, що найбільш придатною сировиною для одержання целюлозовмісних матеріалів є конопляна треста, яка має слідуючи показники якості: вихід волокна – 38,5-45,3%, міцність – 20,3-26,5 даН, гнучкість – 23,8-29,7 мм, які отримують в результаті обробки стебел конопель хімічними композиційними препаратами в процесі розстилу.

  6. Проведено виробничі випробування, які підтверджують, що целюлоза, одержана з безнаркотичних конопель, характеризується високим рівнем фізико-механічних показників, які не поступаються показникам целюлози, одержаної з деревини.

Публікації автора:

  1. Богданова О.Ф., Козаченко В.М., Ляліна Н.П. Перспективи одержання волокнистих напівфабрикатів з рослинної сировини // Легка промисловість. – 2001. – №1. – С.54. Дисертанту належить формулювання проблеми одержання волокнистих напівфабрикатів.

  2. Ляліна Н.П. Порівняльна характеристика фізико-механічних показників моченцевого й паренцевого волокна конопель // Легка промисловість. – 2002. - №1. – С.56.

  3. Ляліна Н.П., Синіцина А.С. Фізико-механічні властивості конопель та їх залежність від способу приготування трести // Легка промисловість. – 2003. - №2. – С.57. Дисертанту належить проведення досліджень фізико-механічних властивостей конопель.

  4. Чурсіна Л.А., Ляліна Н.П. Коноплі – важлива технічна сировина для текстильної промисловості // Легка промисловість. – 2000. – №4. – с.50. Дисертанту належать основні ідеї статті і обробка результатів.

  5. Ляліна Н.П. Статистичні моделі впливу фізико-механічних показників модифікованого льняного волокна на якість льонобавовняної пряжі // Легка промисловість. – 1999. - №4. – С.55.