Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Експлуатація та ремонт засобів транспорту


Ільченко Андрій Володимирович. Підвищення ефективності експлуатації автомобілів використанням моторних палив з високооктановими кисневмісними добавками: дисертація канд. техн. наук: 05.22.20 / Національний транспортний ун-т. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Ільченко А.В. Підвищення ефективності експлуатації автомобілів використанням моторних палив з високооктановими кисневмісними добавками - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.22.20 - Експлуатація та ремонт засобів транспорту. - Національний транспортний університет, Київ, 2003.

Дисертація присвячена вирішенню проблеми використання моторних палив з високооктановими кисневмісними добавками.

Отримано коефіцієнт пропорційності між витратою палива автомобіля, що працює на бензині, та витратою палива автомобіля, що працює на бензині з різним вмістом високооктанової кисневмісної добавки. Це дозволяє встановлювати норми витрат палива автомобіля при використанні бензинів з високооктановими кисневмісними добавками.

Теоретичні дослідження показали, що для мінімізації вмісту СО та CnHm у відпрацьованих газах двигуна автомобіля на режимах малих і середніх навантажень необхідно забезпечувати середнє значення концентрації високооктанової кисневмісної добавки в бензині 36 %. На режимах середніх навантажень (для мінімізації вмісту NOx) - 20 %.

Створено програмно-апаратний комплекс для дослідження кінетики витрати палива, в якому похибка виміру корегується під час роботи програмно-апаратного комплексу, що забезпечується попереднім визначенням коефіцієнтів корегування при таруванні.

Розроблено спосіб та створено програмно-апаратний комплекс контролю однорідності палив з високооктановими кисневмісними добавками. Однорідність визначається виміром електричних струмів в різних точках об’єму вказаних палив, міри розсіювання струмів і порівнянням отриманої міри розсіювання з попередньо прийнятою.

Розроблено поплавкові камери карбюратора підвищеної надійності та зменшеної трудомісткості регулювання рівня палива.

Розроблено спосіб контролю рівня палива в поплавковій камері карбюратора. Він має зменшену трудомісткість у порівнянні з всіма відомими.

  1. Практика світового автомобілебудування показує, що використання бензинів з ВКД можна вважати дійовим інструментом управління паливної економічністю і токсичністю ВГ двигуна автомобіля. Особливо це важливо для України, яка має обмежені енергоресурси нафтового походження та складну екологічну ситуацію.

2. Проведено удосконалення математичної моделі витрати палива автомобіля з урахуванням концентрації ВКД в паливі. Отримано коефіцієнт пропорційності між витратою палива автомобіля, що працює на бензині, та витратою палива автомобіля, що працює на бензині з різним вмістом ВКД. Встановлено, що при переході на використання бензину з 6 % ВКД паливна економічність автомобіля погіршується на 2,4 %, а при використанні в якості палива ВКД паливна економічність автомобіля погіршується на 64 %.

3. Удосконалено математичну модель токсичності ВГ бензинового двигуна автомобіля урахуванням наявності ВКД в паливі, що дозволяє встановлювати норми вмісту СО, CnHm та NOx у ВГ двигуна автомобіля при використанні бензинів з ВКД. Запропоновано для мінімізації вмісту СО, CnHm та NOx у ВГ двигуна побудова системи впорскування палива зі змінною концентрацією ВКД. Встановлено, що для отримання мінімально можливого вмісту СО та CnHm у ВГ двигуна на режимах малих та середніх навантажень необхідно забезпечувати середнє значення концентрації ВКД в паливі 36 %. На режимах середніх навантажень для мінімізації вмісту NOx - концентрація ВКД в бензині повинна складати 20 %.

4. Розроблено спосіб контролю однорідності бензинів з ВКД, який полягає у вимірі сили електричних струмів в різних точках об’єму палива, розрахунку міри розсіювання сили струмів та порівнянні отриманої міри розсіювання з попередньо прийнятою.

5. Створено програмно-апаратний комплекс контролю однорідності бензинів з ВКД, встановлення якого в системі живлення двигуна дозволяє підвищити надійність її роботи.

6. Розроблено програмно-апаратний комплекс для дослідження кінетики витрати палива з урахуванням непостійності похибки вимірів різних миттєвих витрат палив з різними фізичними властивостями.

7. Розроблено поплавкову камеру карбюратора, принцип дії якої полягає у вимірі сили електричних струмів в паливах відносно повітря, що дозволило виключити з її конструкції поплавковий механізм, підвищити надійність її роботи та знизити трудомісткість регулювання рівня палива. Запропонована удосконалена поплавкова камера, рівень палива в якій регулюється без зняття верхньої кришки карбюратора зміною положення верхнього контакту датчика виміру сили електричного струму.

8. Розроблено спосіб контролю рівня палива в запропонованій поплавковій камері карбюратора, який полягає у вимірі часу роботи двигуна до його зупинки на тій кількості палива, яке залишилося у поплавковій камері карбюратора після припинення його подачі, враховуючи оберти холостого ходу колінчастого вала двигуна.

9. За результатами представлених досліджень підвищення ефективності експлуатації автомобілів при використанні моторних палив з ВКД досягається нормуванням витрати палива та вмісту СО, CnHm та NOx у ВГ двигуна, підвищенням надійності роботи та зменшенням трудомісткості обслуговування системи живлення двигуна автомобіля.

Публікації автора:

  1. Возний Ю. В., Грабар І.Г., Ільченко А.В, Опанасюк Є.Г., Степаницький Д.М. Тенденції зміни парку автомобілів житомирщини як основного джерела викидів токсичних компонентів // Вісник Житомирського інженерно-технологічного інституту. - 1999. - № 9. - С. 328-332.

  2. Висновок про видачу патенту на винахід № 73317, МПК 7 С10L1/04. Спосіб контролю однорідності бензинів з високооктановими кисневмісними домішками / Грабар І.Г., Ільченко А.В. (Україна). - № 2002043034; Заявл. 15.04.02;

  3. Грабар І.Г., Захлєбний В.П., Ільченко А.В., Опанасюк Є.Г., Черниш І.Г. Етанол-бензинова паливна суміш та екологія автотранспорту. // Вісник Житомирського інженерно-технологічного інституту. - 1999. - № 8. - С. 63-67.

  1. Грабар І.Г., Ільченко А.В. Метод експрес-аналізу якості газохолів як палива для бензинових двигунів // Вісник Житомирського інженерно-технологічного інституту. - 2000. - № 13. - С. 30-34.

  2. Грабар І.Г., Ільченко А.В., Опанасюк Є.Г. Шляхи підвищення екологічної безпеки автомобільних бензинових двигунів / / Вісник Житомирського інженерно-технологічного інституту. - 1998. - № 7. - С. 27-31.

  3. Грабар И.Г., Ильченко А.В. Программно-аппаратный комплекс для исследования кинетики расхода топлива // Вестник ХГАДТУ. - 2001. - № 15-16. - С. 163-165.

  4. Ільченко А.В. Обгрунтування зниження токсичності бензинового двигуна при використанні етанол - бензинових сумішей в якості палива // Вісник Житомирського інженерно-технологічного інституту. - 2000. - № 14. - С. 28-35.

  5. Ільченко А.В. Зміна паливної економічності автомобіля з бензиновим двигуном при використанні етанол-бензинових сумішей в якості палива // Вісник Житомирського інженерно-технологічного інституту. - 2001. - № 15. - С. 13-17.

  6. Ільченко А.В. Управління основними регулювальними параметрами карбюратора ДААЗ-2107-1107010-20 з метою визначення екологічних показників роботи двигуна. // Вісник Житомирського інженерно-технологічного інституту. - 1999. - № 8. - С. 68-73.

  7. Ільченко А.В. Зміна паливної економічності автомобіля при використанні етанол-бензинових сумішей // Вісник Житомирського інженерно-технологічного інституту. - 2002. - № 19. - С. 18-21.

  8. Пат. № 43608 А Україна, МПК 7 F02M5 06. Поплавкова камера карбюратора: Пат. № 43608 А Україна, МПК 7 F02M5 06 / Грабар І.Г., Ільченко А.В. (Україна) - № 2001042280; Заявлено 05.04.01; Опубл. 17.12.01, Бюл. № 11 - 3 с.