Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Електротехнічні комплекси та системи


208. Лучко Андрій Романович. Підвищення ефективності електропривода побутових занурювальних помп шляхом використання вентильних індукторних двигунів: дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Запорізький національний технічний ун-т. - Запоріжжя, 2005.



Анотація до роботи:

Лучко А.Р. Підвищення ефективності електропривода побутових занурювальних помп шляхом використання вентильних індукторних двигунів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.09.03 – „Електротехнічні комплекси та системи”. – Запорізький національний технічний університет, Запоріжжя, 2004.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності електропривода побутових занурювальних помп шляхом використання вентильних індукторних двигунів (ВІД), дослідженню технічних характеристик електропривода помпи з ВІД в діапазоні середніх та високих частот обертання та на основі досліджень створенню побутових занурювальних помп з високими споживчими властивостями.

В роботі досліджені при середніх та високих частотах обертання електропривода з ВІД стаціонарні та динамічні електромеханічні режими (статичні механічні характеристики, регулювальні характеристики для електромагнітного момента та швидкості електропривода, пульсації частоти обертання та момента), визначені технічні можливості електропривода з ВІД в досліджуваному діапазоні частот обертання.

Розроблена математична модель електропривода з ВІД, яка дозволяє достатньою мірою для інженерних задач урахувати фактичну форму напруги (струму) живлення двигуна, нелінійність його кривої намагнічування та електромагнітні процеси, що протікають у вентильному індукторному двигуні та електронному комутаторі.

Удосконалено розрахунок електромагнітного момента привода з ВІД шляхом використання запропонованої аналітичної функції намагнічування, апроксимованої з допомогою рядів Фур’є, що дозволило отримати більш точне значення момента ВІД при високих частотах обертання

У дисертаційній роботі вирішена науково-технічна задача створення високоефективного привода занурювальної помпи і отримала подальший розвиток теорія електромашиновентильних комплексів з вентильними індукторними двигунами, у напрямку розширення галузі їх використання. Одержано нові практичні та теоретичні результати які є істотними для побудови електроприводів на базі ВІД:

1) виконано аналіз стану існуючих досліджень в галузі електроприводів з ВІД, визначені основні шляхи з підвищення ефективності приводів даного типу, обґрунтовано вибір виконання ВІД зі співвідношенням зубців статора до зубців ротора 8/6 та схеми електронного комутатора на 4-х транзисторах з метою забезпечення високих частот обертання та споживчих властивостей виробу;

2) досліджені при середніх та високих частотах обертання електропривода з ВІД стаціонарні та динамічні електромеханічні режими (статичні механічні характеристики, регулювальні характеристики для електромагнітного момента та швидкості електропривода, пульсації частоти обертання та момента), що дозволило визначити технічні можливості електропривода з ВІД в досліджуваному діапазоні частот обертання;

3) розроблена математична модель електропривода з ВІД, яка дозволяє достатньою мірою для інженерних задач урахувати фактичну форму напруги (струму) живлення двигуна, нелінійність його кривої намагнічування та електромагнітні процеси, що протікають у вентильному індукторному двигуні та електронному комутаторі;

4) удосконалено розрахунок електромагнітного момента привода з ВІД шляхом використання запропонованої аналітичної функції намагнічування, апроксимованої з допомогою рядів Фур’є, що дозволило отримати більш точне значення момента ВІД при високих частотах обертання.

5) розроблена інженерна методика розрахунку статичних механічних та регулювальних характеристик електроприводів з ВІД, які враховують електромагнітні процеси, що протікають у двигуні при середніх та високих частотах обертання, що дозволило спростити практичні розрахунки електроприводів з ВІД;

6) здійснена оптимізація електромагнітного момента вентильного індукторного двигуна в залежності від напруги живлення, струмообмеження, кута ввімкнення фазної обмотки й параметрів обмотки, що дозволило покращити техніко-економічні показники електропривода занурювальної помпи;

7) підтверджена достовірність наукових положень, висновків і рекомендацій підтверджена збігом результатів теоретичних досліджень з експериментальними даними, отриманими на дослідному зразку електропривода побутової занурювальної помпи БЦПИ-0,63 з ВІД – з відхиленням між собою не більше (5-7%);

8) Результати роботи використані при створенні серії побутових занурювальних насосів типу БЦПИ-0,63 (рис.13) в ВАТ НДІ „Перетворювач” м. Запоріжжя та на заводі насосного обладнання „Південгідромаш” м. Бердянськ, а також рекомендуються для використання при проектуванні та експлуатації приводів з ВІД для побутових занурювальних помп інших типорозмірів.

  1. Фото побутової помпи БПЦИ-0,63 з електроприводом на базі ВІД, ротора двигуна ВІД та масштабної лінійки 30 см.

Публікації автора:

  1. Андриенко П.Д., Землянский В.В., Лучко А.Р., Молчанов А.М Привод погружного насоса на основе вентильно-индуктороного двигателя (ВИД) // Электротехника и электроэнергетика.- Запорожье,-2000.- №2.-С. 53-55.

  2. Андриенко П.Д., Переверзев А.В., Землянский В.В., Ивашуткин ,К.Н., Лучко А.Р. Импульсный преобразователь вентильно-индукторного двигателя центробежного высоконапорного насоса / Электротехника и электроэнергетика.- Запорожье,-2001.- №1.-С. 59-61.

  3. Андриенко П.Д., Лучко А.Р., Молчанов А.М. Методика определения аналитического выражения для индуктивности и потокосцепления фазы вентильно-индукторного двигателя (ВИД) // Электротехника и электроэнергетика.- Запорожье,-2003.- №2.-С. 53-55.

  4. Андриенко П.Д. Лучко А.Р. Метельский В.П. Молчанов А.М. Исследование моментных характеристик привода погружного насоса на основе вентильно индукторного двигателя (ВИД) // Электротехника и электроэнергетика.- Запорожье,-2004.- №1.-С. 53-55.

  5. Метельский В.П., Андриенко П.Д., Лучко А.Р. Математическое моделирование привода на основе вентильно-индукторного двигателя (ВИД)/ Праці інституту електродинаміки НАН України, - Київ, - 2004. - №3 (9), -С.86-89.

  6. Андриенко П.Д, Метельский В.П, Лучко А.Р Исследование процессов пуска привода на основе вентильно-индукторного двигателя в системе погружного насоса.//Електромашинобудування та електрообладнання: Респ. між від. наук.-техн. зб. -2004. - №64, -С.56-59.