Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Телекомунікаційні системи та мережі


Слюсар Володимир Олександрович. Підвищення ефективності функціонування системи управління телекомунікаційними мережами оператора телекомунікацій в умовах переходу до мереж нового покоління : Дис... канд. наук: 05.12.02 - 2008.



Анотація до роботи:

Слюсар В.О. Підвищення ефективності функціонування системи управління телекомунікаційними мережами оператора телекомунікацій в умовах переходу до мереж нового покоління. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.12.02 – телекомунікаційні системи та мережі. – Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій, Київ, 2008.

Дисертацію присвячено дослідженню функціонування системи управління телекомунікаційною мережею в умовах переходу до NGN і методикам підвищення показників якості такої системи.

Розроблено логічну і функціональну моделі системи управління мережами телекомунікацій на базі TМN (Telecommunications Management Network-мережа управління телекомунікаціями). Визначено основні завдання та функції управління мережею NGN.

Розроблено методики синтезу оптимальної системи управління з застосуванням умовного критерію переваги за двома і трьома критеріями (показниками якості).

Розроблено методику розрахунку затримки часу для основних транзакцій в системі управління. За методикою проведено розрахунок залежності часу виконання транзакції в СУ від різних параметрів, які визначають характеристики систем управління.

Запропоновано методику побудови ефективного цифрового каналу для передачі управляючої інформації з застосуванням фазорізницевої модуляції високих порядків і високої кратності.

Отримані результати дозволяють реалізувати оптимальну побудову системи управління телекомунікаційною мережею нового покоління операторів телекомунікацій.

Сукупність наукових розробок, сформульованих і обґрунтованих у дисертаційній роботі, складає вирішення завдання побудови системи управління телекомунікаційними мережами оператора телекомунікацій в умовах переходу до мереж нового покоління, а також підвищення якісних показників функціонування такої системи.

В дисертаційній роботі отримані такі теоретичні та науково-практичні результати:

1. Досліджено тенденції створення систем управління сучасними телекомунікаційними мережами. Запропоновано концепцію побудови системи управління як системи інтегрованого управління будь-якими за структурою, складом й обсягами телекомунікаційними мережами. Цю концепцію побудови системи управління доцільно впровадити в телекомунікаційних мережах України для досягнення ефективнішого управління як традиційними, так і новітніми мережами з мінімальними витратами.

2. Визначено, що особливості управління мережами наступного покоління визначаються особливостями її архітектури, а саме:

а) організація з'єднання в NGN має принципові відмінності від його встановлення в традиційних телефонних мережах з комутацією каналів. Це пов'язано з тим, що медіатрафік і сигнальна інформація для управління обслуговуванням виклику в NGN передаються за різними маршрутами та обробляються різними мережними пристроями, а не єдиним вузлом комутації;

б) медіатрафік проходить, як правило, безпосередньо між шлюзами доступу або транспортними шлюзами. Сигналізація управління обслуговуванням виклику проходить через програмні комутатори Softswitch, а в простіших випадках - через прокси-сервери SIP або сторожі Н.323, але завжди не там, де медіашлюзи і медіатрафік;

в) під час надання послуги сеансового доступу споживачу до мережі вузол мережі, що відповідає за ідентифікацію споживача, не бере участь в передачі інформації, яка призначена для споживача, та, як наслідок – неможливо отримати всю необхідну інформацію щодо споживачів і параметрів з'єднання на єдиний пристрій управління.

3. Сформульовано вимоги, що пред'являються до систем управління NGN:

а) необхідність розподілу функцій управління в декількох мережних пристроях, зокрема: у пристрої управління викликами і сеансами зв'язку; у мережному пристрої, який відповідає за перенесення призначеної для споживача інформації;.

б) застосування відкритих інтерфейсів управління, що дозволяють управляти різнотипним обладнанням (включаючи мережні вузли, міжмережні шлюзи тощо), яке входить до складу NGN, зокрема, використання стандартизованих протоколів - CMIP, SNMP та інших протоколів управління, а також формальних мов для опису інтерфейсів;

в) структура системи управління NGN повинна забезпечувати гнучкість реалізації та сумісність з іншими рішеннями, високу надійність, та як результат - якість обслуговування;

г) оператор телекомунікацій повинен мати можливість модифікувати програмне забезпечення для реалізації специфічних функцій та впроваджувати нові послуги шляхом зміни конфігурації.

4. Розроблено структуру автоматизованої системи управління діяльністю оператора телекомунікацій, а також визначено місце системи управління телекомунікаційними мережами в цій структурі. Автоматизована СУ діяльністю забезпечує автоматизацію процесів оперативного управління діяльністю підприємства у відповідності з моделлю ТОМ (Telecom Operаtіons Mаp) форуму TM Forum. Принципи побудови СУ як системи з різнорідним обладнанням відповідають концепції TMN з врахуванням положень Smart TMN та композитного підходу на базі комбінації новітніх технологій. Практична реалізація бізнес-процесів і взаємодія між ними базується на архітектурі eTOM і відповідає рішенням сервіс-орієнтованої архітектури.

5. З подальшою еволюцією NGN з великою часткою ймовірності можна припустити, що процес управління розглядатиметься не стосовно одного окремо оператора телекомунікацій або провайдера телекомунікацій, а до співтовариства таких операторів і провайдерів телекомунікацій, які беруть участь в наданні послуги кінцевому споживачу. Тільки за умови такого розуміння можна побудувати наскрізні (end-to-end) і безшовні (seamless) процеси надання телекомунікаційних послуг, які підтримуються в розподіленому (між учасниками процесу) середовищі платформ і систем управління. В термінах моделі eTOM це означає, що процеси рівня управління послугами значною мірою визначатимуться рівнем управління взаємодією з партнерами і постачальниками.

6. Для ефективного функціонування телекомунікаційних мереж важливими чинниками є визначення показників ступеня автоматизації виробничих процесів, стан розвитку систем управління та технічної експлуатації.

7 Розроблено методики визначення синтезу оптимальної системи управління телекомунікаційними мережами з застосуванням умовного критерію переваги за двома і трьома показниками якості.

  1. Наведено приклад синтезу оптимальної системи управління за двома показниками якості функціонування системи управління: достовірність (імовірність помилки) прийому інформації в системі управління та час виконання транзакції в системі управління.

б) Наведено приклад синтезу оптимальної системи управління за трьома показниками якості функціонування системи управління: достовірність (імовірність помилки) прийому інформації в системі управління; час виконання транзакції в системі управління; вартість системи управління.

8 На основі теорії масового обслуговування розроблено методику розрахунку одного з найважливіших параметрів системи управління - часу виконання транзакції для бізнес-процесу в системі управління. За методикою проведено розрахунок залежності часу затримки виконання транзакції в СУ від різних параметрів, які визначають характеристики систем управління. На основі розрахунку отримано залежність затримки одержання інформації від інтенсивності надходження вимог, від швидкості, а також від методу обслуговування.

Результати розрахунку дозволяють дійти висновку, що збільшення часу виконання транзакції управління пов’язане не стільки з кількістю об’єктів управління, параметри яких не в норми, тобто, ці об’єкти управління з’явилися джерелами повідомлень. Значними джерелами повідомлень є команди управління, що пов’язані з запитами великих масивів статистичної інформації. Вищенаведене є приводом необхідності побудови оптимальної системи розподіленого управління, що дозволить оптимізувати і мінімізувати інформаційні потоки, які викликані запитами з робочих станцій, а отже і мінімізувати час виконання транзакції бізнес-процесу управління.

9. Запропоновано методику побудови ефективного цифрового каналу для передачі управляючої інформації з застосуванням фазорізницевої модуляції високих порядків і високої кратності. При цьому вирішено такі задачі:

  1. розроблено методику формування й обробки сигналів з фазорізницевою модуляцією k-го порядку;

б) проведено дослідження різних багатопозиційних сигналів, визначено їхні основні властивості., надано рекомендації з практичного застосування;

г) досліджено властивості систем різних типів, інваріантних до адитивної та неадитивної завади;

д) розроблено алгоритм визначення достовірності прийому інформації у разі застосування багатопозиційних сигналів

Запропоновані методики впроваджуються в системах управління сучасними телекомунікаційними мережами та охоплюють новітні технологічні рішення з врахуванням вимог стандартів і рекомендацій міжнародних організацій з питань управління. Це надасть можливість на базі традиційного і нового обладнання здійснювати більш ефективне та досконале управління, а також надасть можливість розвитку та автоматизації процесів управління, що є актуальним для телекомунікаційних мереж України.

Публікації автора:

  1. Панасенко В.О., Слюсар В.А., Цитрон В.В. Автоматизированная система управления сетями связи Украины // Праці науково-практичної конференції. Стратегія входження України у світовий інформаційних простір. – 1997.-C. 223-225.

  2. Цитрон В.В, Слюсар В.А. Управление сетями электросвязи //Зв’язок.- 2000.- № 4.- С. 39-43.

  3. Слюсар В.А. Принципы построения автоматизированной системы управления сетями электросвязи Украины. Матеріали доповідей учасників Ювілейної міжнародної науково-практичної конференції, 15-17 березня 2000 року. Сучасні і майбутні інформаційні технології України // К.-2000.- С. 76.

  4. Слюсар В.А., Цитрон В.В. Взаимодействие операционной системы управления сетью с рабочими станциями систем управления элементами сети SDH //Зв’язок. - 2000.-№5.- С.19-23.

  5. Слюсар В.А., Цитрон В.В. Технология и локализации повреждения цифровых трактов, проходящих по территории сопредельных государств// Зв’язок.- 2001.-№2-С. 40-43.

  6. Слюсар В.А., Цитрон В.В. Особенности управления цифровыми сетями SDH (синхронной цифровой иерархии) // Зв’язок. -2001.- №5- С.20.

  7. В.О.Слюсар, В.Г.Бондаренко. Тенденции розвитку автоматизованих систем технічної експлуатації сучасних мереж зв’язку // Зв’язок. .-2001.- №6 -С. 29-32.

  8. В.О.Слюсар. Інтерв’ю з В.О.Слюсарем. Центру управління мережами зв’язку – 10 років // Зв’язок .-2002.- №2 -С. 8-9.

  9. Слюсар В.А., Цитрон В.В. Локализация повреждений на первичной сети SDH // Зв’язок. - 2002.- №3.- С. 27-30.

  10. Слюсар В.О., Бондаренко В.Г. Технічна експлуатація систем передавання СЦІ // Зв’язок. -2002.- № 6.- С. 56-58.

  11. В.О.Слюсар, Бондаренко В.Г. Технічна експлуатація систем передавання СЦІ // Зв’язок.- 2003.-№ 1.- С. 50-52.

  12. В.О.Слюсар, Бондаренко В.Г. Технічна експлуатація систем передавання СЦІ // Зв’язок.- 2003.- № 3.- С. 63-65.

  13. Копейка О.В., Слюсар В.А., Цитрон В.В. Некоторые аспекты создания системы управления сетями святи // Вісник Українського будинку економічних та науково-технічних знань. - 2002.-№2.- С.22-25.

  14. Бондаренко В.Г., Слюсар В.О. Стан управління первинними мережами України // Вісник Українського будинку економічних та науково-технічних знань. - 2003.- №1.- С.71-73.

  15. Кильчицкий Е.В., Копейка О.В., Слюсарь В.А., Колченко Г.Ф., Сумський А.И. Оперативно-техническое управление телекоммуникационными сетями и услугами Единой национальной системы святи // Вісник Українського будинку економічних та науково-технічних знань. - 2003.- №2.- С.6 -11.

  16. Слюсарь В.А., Цитрон В.В. Управление первичными магистральными сетями електросвязи //Вісник Українського будинку економічних та науково-технічних знань. -2001.- №1.- С.103-105.

  17. Варфоломеєва О.Г, Колченко Г.Ф., Слюсар В.О., Сумський А.І. Визначення деяких бізнес-процесів системи діяльністю оператора телекомунікацій // Вісник УБЕНТЗ. - 2006.- №1. - С.18-25.

  18. Беркман Л.Н., Слюсар В.О., Колченко Г.Ф., Варфоломеєва О.Г. Деякі особливості управління мережами NGN // Зв’язок. - 2007.- №7. - С.19-25.

  19. Слюсарь В.А., Варфоломеева О.Г., Колченко Г.Ф.. К вопросу об оценке некоторых критериев функционирования систем управления телекоммуникационными сетями // Наукові записки УНДІЗ. - 2007. - №1.– С.20-24.

  20. Щербина І.С., Слюсар В.О., Колченко Г.Ф. Основи теорії потенційної завадостійкості. Модуль 4. Навчальний посібник для самостійної роботи з дисципліни “Теорія електричного зв’язку”.-К.: ДУІКТ ННІТІ, 2007.- 90с.