Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Машини для земляних та дорожніх робіт


230. Дворніченко Анатолій Петрович. Підвищення ефективності роботи шнекових кільцевих бурів в міцних грунтах: дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / Київський національний ун-т будівництва і архітектури. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Дворніченко А.П. Підвищення ефективності роботи шнекового кільцевого бура в міцних грунтах. - Рукопис.

Дисертацiя на здобуття наукового ступеня кандидата технiчних наук за спеціальністю 05.05.04 - Машини для земляних та дорожніх робіт. – Київський національний унiверситет будiвництва і архiтектури, Київ, 2004.

Дисертація присвячена вирішенню задачі створення високоефективного, низькоенергоємного грунторуйнуючого робочого органу для утворення свердловин в мiцних грунтах.

Розкрито механізм ущільнення зруйнованого грунту на поверхні кільцевого бура при взаємному зміщенні осей робочого органа та свердловини і механізм транспортування матеріалу з урахуванням сил бокового тиску, що дозволяє мінімізувати енергоємність процесу буріння

Встановлено закономірності заповнення шнека від його параметрів та закономірності процесу видалення грунту і подачі кільцевого бура в забій.

Розроблено модель переміщення грунту по кiльцевому шнеку з урахуванням сил бокового тиску та модель процесу ущільнення зруйнованого грунту на поверхні кільцевого бура при взаємному зміщенні осей робочого органа і свердловини.

Розроблено і впроваджено у виробництво методику розрахунку шнекового кільцевого бура.

1. Дисертація є закінченою науково–дослідною роботою в якій теоретично обгрунтовано і практично вирішено задачу створення високоефективного, низькоенергоємного грунторуйнуючого робочого органу для утворення свердловин в мiцних грунтах

2. Встановлено механізм ущільнення зруйнованого грунту на поверхні кільцевого бура при взаємному зміщенні осей робочого органа та свердловини і механізм транспортування матеріалу з урахуванням сил бокового тиску, що дозволяє мінімізувати енергоємність процесу буріння.

3. Розроблено модель переміщення грунту по кiльцевому шнеку з урахуванням сил бокового тиску.

4. Розроблено модель ущільнення зруйнованого грунту на поверхні кільцевого бура при взаємному зміщенні осей робочого органа та свердловини.

5. Встановлені нові закономірності руху грунту по кільцевому шнеку, які грунтуються на балансі потужностей, це дозволило мінімізувати процес утворення свердловин шнековим кільцевим буром.

6. Підтверджено задовільну збіжність експериментальних з результатами аналітичних досліджень. Відхилення не перевищують 10 % при довірчій вірогідності 0,95 у всьому діапазоні робочих параметрів кільцевого шнека.

7. Запропоновані закономірності дозволили оптимізувати параметри шнекового кільцевого бура при його обертанні зі швидкістю меншою за критичну.

8. Розроблено і впроваджено у виробництво методику розрахунку шнекового кільцевого бура.

9. За результатами досліджень створено нові конструкції шнекових кільцевих бурів, застосування яких дозволило зменшити енергоємність утворення свердловин в 1,5-2 рази, розширити дiапазон грунтiв, що ефективно руйнуються, пiдвищити швидкість проходки та зменшення витрати грунторуйнуючих рiзцiв в 2 рази при утворенні свердловин діаметрами 476 та 512 мм в грунтах мiцнiстю до VIII категорiї за СНiП IV-2-82.

10. Розрахункову методику і нові шнекові кільцеві бури впроваджено у виробництво в Камчатській мехколоні № 87 тресту “Востоксельэлектросетьстрой” (м. Єлізово), на будівельних об’єктах тресту “Забайкалсельэлектросетьстрой” (м. Улан–Уде), в спеціалізованому ремонотно-будівельному і монтажному управлінні тресту “Укрспецрембудмонтаж” (м. Кіровоград), в навчальний процес студентів механічних спеціальностей Кіровоградського національного технічного університету з економiчним ефектом 295 тис.грн.

11. Сукупність нових наукових положень, результатів і висновків, сформульованих в дисертації, дозволяють класифікувати її як вирішення важливої науково–прикладної задачі в галузі землерийного машинобудування.

Список наукових праць:

3. Сукач М.К., Дворніченко А.П. Машини та робочі органи для проходки свердловин великого діаметра в міцних грунтах // Гірн., будів., дор. та меліор. машини: Всеукр. міжвід. зб. наук. праць. – К.: КНУБА – 2003. – Вып. 62. – С. 5–12.

5. Сукач М.К., Дворніченко А.П. Закономірності транспортування грунту вертикальним шнеком кільцевого бура // Гірн., будів., дор. та меліор. машини: Всеукр. міжвід. зб. наук. праць. – К.: КНУБА – 2003. – Вып. 61. – С. 90–100.

6. Сукач М.К., Дворніченко А.П., Вольтерс О.Ю. Оптимізація режиму роботи та конструктивних параметрів шнекового кільцевого бура // Техніка будівництва. – Вип. 14. – 2003. – С. 34–38.

8. Сукач М.К., Дворніченко А.П. Закономірності процесу видалення грунту та подачі кільцевого бура в забій // Нові технології в буд–ві, № 2(6). – 2003. – С. 62–65.

9. Сукач М.К., Настоящий В.А., Дворніченко А.П. Розрахунок параметрів шнекового кільцевого бура для міцних грунтів // Зб. праць ЛНАУ сер “Технічні науки”. В кн. № 35(45) – Луганськ, 2003. – С.25–31.

4. Сукач М.К., Дворніченко А.П. Робочі процеси руйнування та транспортування міцного грунту шнековими бурами // Будівництво України. – 2004. – Вып. 1. – С. 43–47.

1. Кернорватель: А.с. 1333764 СССР, МКИ4 Е 21 В 25/10. /В.Л.Баладинский, В.П.Головань, А.П.Дворниченко, А.Ю.Вольтерс. – Опубл. 30.08.87, Бюл. №32. – 3 с.

2. Устройство для образования скважин: А.с. 1411422 СССР, МКИ4 Е 21 В 7/24. /В.Л.Баладинский, В.П.Головань, А.Ю.Вольтерс, В.Н.Смирнов, В.А.Крупко, А.П.Дворниченко, В.Н.Марич, Ю.А.Кособродов, И.А.Свешников, Л.Н.Вировец. – Опубл. 23.07.88, Бюл. №27. – 4 с.

7. Сукач М.К., Яцун В.В., Дворніченко А.П., Дослідження шнекового кільцевого бура у виробничих умовах // Промислова гідравліка і пневматика: тез. доп. міжнародної науково–практичної конф. Київ, № 3. – 2004. – С. 54–60.