Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Імунологія та алергологія


Вітик Лілія Дмитрівна. Підвищення ефективності специфічної алерговакцинації у хворих на поліноз шляхом корекції імунологічної реактивності. : Дис... канд. наук: 14.03.08 - 2008.



Анотація до роботи:

Вітик Л.Д. Підвищення ефективності специфічної алерговакцинації у хворих на поліноз шляхом корекції імунологічної реактивності. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.03.08 – імунологія та алергологія. Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, Київ, 2008.

Дисертацію присвячено проблемі підвищення ефективності лікування хворих на поліноз за допомогою специфічної імунотерапії пилковими алергенами в комбінації з імунокоригуючою терапією.

Визначено, що у мешканців м. Києва, які страждають на поліноз, його клініко-імунологічними особливостями є: поєднання ринокон’юнктивального, бронхообструктивного синдромів з враженням інших ЛОР-органів та шкіри, порушення співвідношення основних регуляторних субпопуляцій Т-лімфоцитів, підвищення функціональної активності В-лімфоцитів, ознаки алергії та аутоалергії до антигенів легеневої тканини.

Парентеральна специфічна імунотерапія пилковими алергенами за прискореною схемою в комбінації з імуномодулюючим засобом Ербісол Екстра є ефективним та безпечним методом лікування хворих на поліноз. Її клінічна ефективність за результатами трьохрічного спостереження за хворими становить 93,6%.

Специфічна імунотерапія пилковими алергенами в поєднанні з імунокорекцією призводить до більш швидкої нормалізації імунного статусу хворих на поліноз, підвищує вміст Т-лімфоцитів із супресорною активністю, функціональну активність Т-хелперів 1-го типу за показниками секреції -інтерферону, зменшує функціональну активність Т-хелперів 2-го типу за показниками секреції інтерлейкіну-13, сприяє переключенню імунної відповіді з Th2 на Th1 клітини, призводить до пригнічення функціональної активності В-лімфоцитів, зниженню рівня загального IgE та алерген-специфічних IgE антитіл, аутоантитіл до антигенів легеневої тканини, сприяє зниженню на 8,4% частоти побічних реакції при проведенні алерговацинації.

У дисертації наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення актуальної задачі клінічної алергології та імунології – підвищення ефективності лікування хворих на поліноз шляхом застосування імунокоригуючого засобу Ербісол Екстра на фоні специфічної імунотерапії пилковими алергенами.

1. Клінічні прояви полінозу у мешканців м. Києва різноманітні, частіше виникають у літній період року, характеризуються ринокон’юнктивальним та бронхообструктивним синдромами, ураженням біляносових пазух (86,7%), інших ЛОР-органів (51,8%), шкіри (30,4%), пилковою інтоксикацією (16,1%) і в 42,8% випадків поєднуються з іншими алергічними захворюваннями.

2. У мешканців м. Києва, що страждають на поліноз, розвиваються порушення співвідношення основних регуляторних субпопуляцій Т-лімфоцитів, підвищення функціональної активності В-лімфоцитів, виникають ознаки алергії та аутоалергії до антигенів легеневої тканини.

3. Шкірний прик-тест з вітчизняними пилковими алергенами та метод імуноферментного аналізу є високоінформативними, надійними і специфічними методами діагностики полінозу. Частіше за даними шкірного тестування та імуноферментного аналізу у мешканців м. Києва виявляється гіперчутливість до ліщини (57,1%), берези (52,7%), полину (46,4%), лободи (44,6%) та вільхи (41,1%) і рідше до інших пилкових алергенів (25,9-34,8%).

4. Парентеральна специфічна імунотерапія пилковими алергенами за прискореною схемою в комбінації з імуномодулюючим засобом Ербісол Екстра є ефективним методом лікування хворих на поліноз. Її клінічна ефективність за результатами трьохрічного спостереження за хворими становить 93,6%.

5. Специфічна імунотерапія пилковими алергенами в комбінації з імунокорекцією вже через рік сприяє зниженню шкірної чутливості до відповідних алергенів у 69,0% пацієнтів, суттєвому зменшенню концентрації алерген-специфічних IgE антитіл.

6. Специфічна імунотерапія пилковими алергенами в поєднанні з імуномодулюючим засобом Ербісол Екстра призводить до більш швидкої нормалізації імунного статусу хворих на поліноз, підвищує вміст Т-лімфоцитів із супресорною активністю, функціональну активність Т-хелперів 1-го типу за показниками секреції -ІНФ, зменшує функціональну активність Т-хелперів 2-го типу за показниками секреції ІЛ-13, сприяє переключенню імунної відповіді з Th2 на Th1 клітини.

7. Специфічна імунотерапія пилковими алергенами в поєднанні з імунокорекцією призводить до пригнічення функціональної активності В-лімфоцитів, зниженню рівня загального IgE та алерген-специфічних IgE антитіл, аутоантитіл до антигенів легеневої тканини.

8. Поєднання специфічної імунотерапії пилковими алергенами з імуномодулюючим засобом Ербісол Екстра є безпечним методом лікування, який сприяє зниженню на 8,4% частоти побічних реакції при проведенні алерговацинації.

Публікації автора:

1. Гиріна О.М., Вітик Л.Д., Романюк Л.І. та інші Оптимізація лікування хворих на поліноз шляхом застосування препарату Екстра Ербісол // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П.Л.Шупика. – Київ. – Випуск 15 книга 2. - 2006. – С.206-211.

2. Гиріна О.М., Вітик Л.Д., Романюк Л.І. та інші Можливості корекції рівня цитокінів у хворих на поліноз// Астма та алергія. – Київ. – Випуск 1-2. – 2006. – С.93-94.

3. Гиріна О.М., Вітик Л.Д. Динаміка бронхообструктивного синдрому у хворих на поліноз на фоні проведення специфічної алерговакцинації // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П.Л.Шупика. – Київ. – Випуск 16 книга 1. -2007. – С.312-318.

4. О.М.Гиріна, Л.І.Романюк, Л.Д.Вітик Клінічні особливості полінозу у мешканців м. Києва // Імунологія та алергологія. – Київ. – Випуск 3. – 2007. – С.14-19.

5. О.М.Гиріна, Л.І.Романюк, Л.Д.Вітик Імунологічні особливості полінозу та пилкова сенсибілізація у мешканців м. Києва // Імунологія та алергологія. – Київ. –Випуск 4. - 2007. – С.18-21.

6. О.М.Гиріна, Л.Д.Вітик Вплив імунокорегуючого засобу Ербісол Екстра на функціональну активність Т–хелперів 1-го типу і Т–хелперів 2-го типу за секрецією ними –ІНФ та ІЛ-13 // Імунологія та алергологія. – Київ. – Випуск 4. - 2007. – С.94-95.

1. Здобувачеві належить ідея проведення дослідження, набір клінічного матеріалу, обробка отриманих результатів.

2. Здобувачем проведено збір клінічного матеріалу, статистична обробка отриманих даних.

3. Здобувачем проводилися клінічні дослідження, спостереження за ефективністю лікування хворих, обробка отриманих результатів.

4. Здобувачем проводилося збирання та аналіз даних літератури.