Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Політичні науки / Етнополітологія та етнодержавознавство


Вітман Костянтин Миколайович. Політико-правові засади етнонаціональної політики постсоціалістичних країн : Дис... д-ра наук: 23.00.05 - 2008.



Анотація до роботи:

Вітман К.М. Політико-правові засади етнонаціональної політики постсоціалістичних країн. – Рукопис (407 с.).

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук за спеціальністю 23.00.05 – етнополітологія та етнодержавознавство. – Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Київ, 2008.

У дисертації досліджено новий етнополітичний феномен – модель етнонаціональної політики на прикладі держав пострадянського та постсоціалістичного простору. Для його всебічної характеристики здійснено комплексний політологічний аналіз етнічності під кутом зору формування етнонаціональної політики окремої країни.

Визначено поняття етнонаціональної політики як цілеспрямованої діяльності з урегулювання взаємовідносин між націями, етносами, етнічними групами, меншинами, зафіксованої у політичних документах та правових актах. Розкрито її діалектичний взаємозв’язок з етнонаціональними процесами, які, з одного боку, коригуються за допомогою етнонаціональної політики, а з іншого – самі впливають на неї та задають вектор її розвитку.

Досліджено особливості формування моделей етнонаціональної політики окремих країн постсоціалістичного простору, зумовлені історичним досвідом. Показано, що більшості з них доводилося розв’язувати аналогічні етнонаціональні завдання, але пішли вони різними шляхами, які були визначені особливостями етнонаціональних процесів. На основі виявлення подібних/відмінних рис, особливостей моделей етнонаціональної політики кожної країни здійснено їх типологію та класифікацію.

Досліджено правову базу етнонаціональної політики постсоціалістичних країн. Запропоновано політичні та правові шляхи виходу із складних етнополітичних ситуацій, які гальмують розвиток країни і консервуються наявною моделлю етнонаціональної політики