Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Хірургія


Рашид Айман Абдель Фатах. Порівняльна оцінка методів обробки ложа жовчного міхура у хворих з гнійно- деструктивними формами гострого холециститу, ускладнених перивезікальним абсцесом і перитонітом: дисертація канд. мед. наук: 14.01.03 / Вінницький національний медичний ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2003.



Анотація до роботи:

Айман Абдель Фатах Рашид. Порівняльна оцінка методів обробки ложа жовчного міхура у хворих з гнійно-деструктивними формами гострого холециститу, ускладненого перивезікальним абсцесом і перитонітом. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю – 14.01.03 – хірургія. Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова, Вінниця, 2003.

Наукова праця присвячена хірургічній гастроентерології, а саме, обробці ложа жовчного міхура після холецистектомії.

Вивчена частота післяопераційних ускладнень з боку ложа жовчного міхура у 742 хворих з деструктивними формами гострого холециститу. На основі проведених досліджень розроблений диференційований підхід до обробки ложа жовчного міхура в кожному конкретному випадку як при відкритій, так і лапароскопічній холецистектомії. Розроблена програма математичного моделювання ранньої діагностики жовчного перитоніту. Запропоновані методи обробки ложа: тимчасова тампонада ложа тампоном з полісорбом, аргонова зварка тканин, пластини ТахоКомб, а також гільза-дренаж для дренування підпечінкового простору і динамічного спостереження, “пастка-дренаж” (патент України №43581А) дали можливість знизити післяопераційні ускладнення до 1,6% і відсутність летальності пов’язаної з ускладненнями зі сторони ложа жовчного міхура.

Однією з основаних причин виникнення післяопераційних ускладнень після холецистектомії з приводу деструктивного холециститу є неадекватна обробка ложа жовчного міхура. А розробка диференційованого підходу до обробки ложа з використанням з цією метою нових препаратів і ефективних антисептиків дає можливість по новому вирішувати цю проблему.

1. Незалежно від вибору способу операції (відкритій чи лапароскопічній) при холецистектомії виникає руйнування додаткових жовчних протоків, кровоносних та лімфатичних судин між печінкою і жовчним міхуром, що у 2,9% призводить в післяопераційному періоді до розвитку таких ускладнень як жовчовиділення, кровотечі, утворення підпечінкових абсцесів і розвиток післяопераційного перитоніту.

2. При обробці ложа жовчного міхура у хворих з деструктивним холециститом відкритим способом ускладнення з боку ложа жовчного міхура виникли у 11 хворих (у 6 – підтікання жовчі, у 3 – абсцеси підпечінкового простору, у 2 – кровотечі), що склало 19,9% від загальної кількості ускладнень.

3. Для досягнення місцевого гемостазу ложа жовчного міхура при відкритій холецистектомії доцільно застосовувати субопераційну тимчасову тампонаду ложа жовчного міхура тампоном з полісорбом.

4. При лапароскопічній холецистектомії у хворих з гострим деструктивним холециститом обробка ложа жовчного міхура з застосуванням нових методів (аргонова зварка тканин, пластики ТахоКомб та інші) забезпечила зниження післяопераційних ускладнень до 1,6%.

5. У хворих з гострим деструктивним холециститом з метою гемостазу і попередження жовчовиділення з ложа жовчного міхура як при відкритій так і лапароскопічній холецистектомії найкращий ефект досягається від застосування аргонової зварки апаратом ЕКОНТ-0701.

6. Математичне моделювання з використанням метода множинної лінійної регресії є достатньо достовірним і ефективним способом ранньої діагностики жовчного перитоніту в клініці і дозволяє прогнозувати його розвиток в 96,2%.

Публікації автора:

1. А.І. Годлевський, В.О. Шапринський, М.М. Наритник, С.І Саволюк, Айман Рашид Ускладнення дренування спільної жовчної протоки // Буковинський медичний вісник. Чернівці.- 2001. - №3. – С.17-18 (Автору належить збір клінічного матеріалу, учать в лікуванні).

2. А.І. Годлевський, В.О. Шапринський, В.М. Українець, Рашид Айман Хірургічне лікування гострого холециститу у хворих похилого та старечого віку // Науковий вісник Ужгородського університету. Ужгород. – 2001. - №14. – С.69-71 (Автору належить збір і аналіз клінічного матеріалу, лабораторне обстеження хворих).

3. А.І. Годлевський, В.О. Шапринський, Рашид Айман, В.М. Українець, С.І. Саволюк Хірургічне лікування ускладнених форм гострого холециститу // Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л. Шупика. Випуск 10, книга 4. Київ, 2001. – С.480-485. (Автору належить збір і аналіз причин післяопераційних ускладнень з боку ложа жовчного міхура, визначення ефективності лікування).

4. А.І. Годлевський, В.О. Шапринський, Рашид Айман, О.С. Стукан,
О.М. Чепляка Післяопераційний жовчний перитоніт // XX з’їзд хірургів України: Тез.доп. – Тернопіль, 2002. – С.359-360 (Автору належить збір і аналіз причин післяопераційних ускладнень у хворих жовчним перитонітом, визначення ефективності лікування).

5. Деклараційний патент на винахід №43581 А, А61М27/00. Спосіб контролю та профілактики ускладнень після холецистектомії. № заявки 2007031763 від 16.03.2001 (Годлевський А.І., Рашид Айман, Жмур А.А., Саволюк С.І., Годлевська Н.А.).

6. Рашид Айман. Сравнительная оценка методов обработки ложа желчного пузыря после холецистэктомии и профилактика послеопе-рационных осложнений с использованием новых медикаментозных препаратов. Університетська (XXXVII Вузівська) науково-практична конференція молодих вчених фахівців. 5 квітня 2001 року. – С. 2-3.

7. Олег Гончаренко, Олег Каніковський, Айман Рашид Лікування гострого холециститу та холангіту.Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих учених. Тез. доп. 19-21.05.99 р. Тернопіль. – С. 136 (Автору належить збір клінічного матеріалу, учать в лікуванні та формуванні висновків).