Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Водопостачання, каналізація


Калюжний Анатолій Павлович. Порівняльний аналіз ефективності систем оборотного водопостачання промислових підприємств: дисертація канд. техн. наук: 05.23.04 / Київський національний ун-т будівництва і архітектури. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Калюжний А.П. Порівняльний аналіз ефективності систем оборотного водопостачання промислових підприємств. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.04 – Водопостачання, каналізація. Київський національний університет будівництва і архітектури, Київ, 2002.

Виконано порівняльний аналіз ефективності охолоджуючих систем оборотного водопостачання шляхом побудови цільових функцій. При виконанні порівняльного аналізу перевагу слід надати чистому дисконтованому доходу ЧДД, який враховує не тільки затрати, а й прибуток у разі застосування економічно більш доцільної охолоджуючої системи оборотного водопостачання. Доведено, що оптимальні значення технічних показників визначаються у результаті попарного порівняння ефективності за ЧДД трьох типів систем. Запатентована конструкція, побудована виробнича установка і оцінена величина краплинного виносу з безкраплинної вентиляторної градирні ГБВ-1,0. Розроблена методика порівняльного аналізу ефективності і вибору типу охолоджуючої системи оборотного водопостачання, яка включає побудову схем трьох типів систем, визначення споживачів води і напрямків для розрахунку, порівняльний аналіз за ЧДД і вибір типу охолоджуючої системи оборотного водопостачання.

1. Для порівняльного аналізу ефективності науково обгрунтовано застосування трьох типів охолоджуючих систем оборотного водопостачання: централізованої, зонованої, локальної та чотирьох технічних показників: відстані L від циркуляційної насосної станції до споживачів; перепаду Z геодезичних позначок між циркуляційною насосною станцією і споживачами; перепаду H напорів між споживачами; витрати Q охолоджуючої води споживачів шляхом побудови відповідних цільових функцій.

  1. Встановлено, що результати порівняльного аналізу ефективності систем оборотного водопостачання суттєво залежать від вибраного економічного показника, а тому приведені затрати З при Ен = 0,16 можуть бути використані тільки для наближених розрахунків. В умовах ринкової економіки перевагу слід надати чистому дисконтованому доходу ЧДД, який враховує не тільки затрати, а й прибуток у разі застосування економічно більш доцільної системи.

  1. Доведено, що цільова функція – чистий дисконтований доход ЧДД є аддітивною функцією багатьох змінних та існує лінійна залежність .Порівняльний аналіз ефективності та обчислення за ЧДД меж застосування трьох типів охолоджуючих систем оборотного водопостачання: централізованої, зонованої, локальної за оптимальними значеннями технічних показників потрібно виконувати шляхом попарного порівняльного аналізу ефективності вказаних типів систем.

Рис 6. Алгоритм порівняльного аналізу ефективності і вибору типу системи

  1. Доведено, що цільова функція – приведені затрати З також є аддітивною функцією багатьох змінних та існує лінійна залежність , яка дає можливість обчислити наближені межі застосування трьох типів охолоджуючих систем оборотного водопостачання за технічними показниками .

  1. Визначено, що капітальні вкладення у будівництво вентиляторних градирень Кгр. лінійно зростають з ростом витрати Q охолоджуючої води. Капітальні вкладення у будівництво циркуляційних насосних станцій Кцнс нелінійно зростають з ростом потужності N робочих насосів, а питомі

    капітальні вкладення зменшуються із збільшенням потужності N

    робочих насосів.

    1. Запатентована конструкція, побудована виробнича установка, виконані дослідження і оцінена величина краплинного виносу з безкраплинної вентиляторної градирні ГБВ-1,0. Встановлено, що використання запропонованої конструкції градирні у охолоджуючих системах оборотного водопостачання дозволяє зменшити у 10 разів краплинний виніс і довести його до 0,005% від витрати охолоджуючої води. Упровадження у виробництво одної виробничої установки ГБВ-1,0 у ВАТ “Полтавський алмазний завод” дає економічний ефект 9,5 тис. грн.

    1. Розроблена методика порівняльного аналізу ефективності і вибору типу охолоджуючої системи оборотного водопостачання за чотирма технічними показниками та за економічним показником – ЧДД, яка включає побудову схем трьох типів охолоджуючих систем оборотного водопостачання, визначення споживачів води і напрямків для розрахунку, порівняння й вибір типу системи. Відповідні розрахунки у ВАТ “Полтавський алмазний завод” показали, що застосування локальної системи оборотного водопостачання для цеху № 3 дає річний економічний ефект 59,0 тис.грн.