Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кардіологія


Міссаоуі Хашмі. Постінфарктне ремоделювання міокарда та гіпертензія: роль біомаркерів : Дис... канд. наук: 14.01.11 - 2008.



Анотація до роботи:

Міссаоуі Хашмі Постінфарктне ремоделювання міокарда та гіпертензія: роль біомаркерів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.11. – кардіологія. – Національний науковий центр „Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска”. – Київ, 2008.

Дисертаційна робота присвячена вивченню ролі біомаркерів (тропонін І, С-реактивний протеїн, тестостерон) у клініці гострого інфаркту міокарда (ГІМ) залежно від віку (молодше/старше 55 років), процесів ремоделювання лівого шлуночка (ЛШ) у хворих, що перенесли ГІМ, та оптимізації лікування шляхом додавання до базисного лікування інгібітора 5-ліпоксигенази кверцетину (корвітин).

Встановлено достовірне переважання тропоніну І (р<0,05) у пацієнтів старшої вікової групи згідно вікового розподілу молодше/старше 55 років. Доведено позитивну динаміку загальної фракції викиду в групі молодшого віку на етапі місячного лікування (р<0,001) проти старшої вікової групи зі збільшенням тестостерону.

Встановлено, що у хворих, які перенесли ГІМ, частіше спостерігається концентричне ремоделювання (87,1%), рідше – концентрична гіпертрофія лівого шлуночка (10,6%). Нормальна геометрія ЛШ спостерігалася у 2,4%.

Доведена перевага додаткового призначення кардіопротектору кверцетину у лікуванні хворих на ГІМ перед базисною антиішемічною терапією у вигляді оптимізації центральної гемодинаміки за рахунок більш суттєвого зменшення тропоніну І, С-реактивного протеїну без впливу на андрогенову складову – при недостовірному прирості тестостерону.

Клінічні аспекти формування гострих коронарних катастроф, їх біомаркери, процеси постінфарктного ремоделевання лівого шлуночка, зміни статевих гормонів та засоби цитопротекції є надзвичайно актуальною проблемою кардіології. У дисертації об’єктивізовані клінічні складові формування і перебігу ГІМ з оцінкою вікових детермінант, з оцінкою ролі концентричного ремоделювання і концентричної гіпертрофії серця в перебігу інфаркту міокарда та відповіді біомаркерів ішемії та запалення (тропінін І та С-реактивний протеїн) в умовах реалізації складових «естроген-андрогенового парадоксу» та впливу на ліпоксигеназний шлях обміну арахідонової кислоти при призначенні інгібіторів 5-ліпоксигенази (кверцетину), що дозволяє вирішити актуальне науково-практичне завдання кардіології.

1. Гострі коронарні синдроми є вік-обумовленими, характеризуються переважанням чоловічої статі в молодшому віці та меншим рівнем загальної фракції викиду з подальшим більш вираженим її збільшенням, проти старшої вікової групи. Рівень тропоніну І переважає у пацієнтів з ГІМ старшої групи, зменшення незалежне від віку. Вікових розбіжностей С-реактивного протеїну і тестостерону не доведено при надходженні і на фоні лікування. На фоні антиішемічного лікування відбувається достовірне зменшення С-реактивного протеїну в групі концентричного ремоделювання, недостовірне – в групі концентричної гіпертрофії, достовірне в групі молодшого віку і в групі старшого віку. Для тестостерону на фоні лікування доведена різноспрямованість показника – з більшим рівнем в молодшому віці на відміну від старшої вікової групи.

2. Визначено переважання випадків концентричного ремоделювання (87,1%) і концентричної гіпертрофії (10,6%), що в зіставленні з біомаркерами ішемії – вмістом тропоніну І вдвічі переважає при концентричній гіпертрофії (p<0,05), зі збереженням меншого в чотири рази рівня показника для концентричного ремоделювання (p<0,05) на фоні лікування. Зменшення тропоніну І більш виражене в групі концентричного ремоделювання (Д% -92,2%, p<0,05), ніж при концентричній гіпертрофії (Д% -78,2% (p<0,05). На фоні лікування відбувається достовірне зменшення С-реактивного протеїну в групі концентричного ремоделювання (±%-40,9%, p<0,002) і недостовірне – в групі концентричної гіпертрофії (Д% -22,7%, p>0,2). Доведеним є андрогеновий вплив на процеси ремоделювання серця в 1,3 рази більшим вмістом тестостерону в групі концентричної гіпертрофії (p<0,05)

3. Ремоделювання лівого шлуночка в процесі лікування асоціюється з більшою оптимізацією загальної фракції викиду в групах концентричного ремоделювання (Д%+7,2%, p<0,001) і концентричної гіпертрофії (Д%+7,7%, p>0,05). Зіставлення реґіональної скоротливості в 12 сегментах на фоні лікування для кожної з груп свідчило, що профіль реґіональної скоротливості практично не змінюється в групі концентричного ремоделювання ЛШ зі зростанням показника реґіональної скоротливості на фоні лікування у сегменті РФВ12 (р<0,05), на відміну від погіршення сегментарної скоротливості в групі концентричної гіпертрофії ЛШ незалежно від проведеного лікування (у сегментах РФВ6 (р<0,03), РФВ7 (р<0,005), РФВ10 (р<0,002)).

4. Гемодинамічні аспекти оптимізації скоротливості міокарда в оцінці базисної антиішемічної терапії і додавання кверцетину свідчать про більш позитивну динаміку загальної фракції викиду (Д%+9,7%, p<0,001) в групі кверцетину, на відміну від групи базисного антиішемічного лікування (Д%-0,3%, p>0,5), що підтверджують зміни регіональної фракції викиду.

5. Лікування в зіставленні базисної антиішемічної терапії і додавання кверцетину свідчить про більш суттєве зменшення тропоніну І в групі кверцетину (Д %-87,4%, p<0,001) в зіставленні з групою базисного лікування (Д%-60,8%, p<0,001); достовірне зменшення С-реактивного протеїну в групі кверцетину (Д%-35,7%, p<0,01) та в групі базисної терапії (Д%-53,3%, p<0,005); без впливу на андрогенову складову – при недостовірному прирості тестостерону в групі кверцетину (Д%+9,0%, p>0,5) та базисної терапії (Д%+14,4%, p>0,1).

Публікації автора:

  1. Тащук В.К. Постінфарктне ремоделювання лівого шлуночка і формування гемодинамічної та нейрогуморальної відповіді / В.К Тащук, Міссаоуі Хашмі // Клінічна анатомія та оперативна хірургія – 2006. – Т.5, № 4. – С. 61-64. (Автором проведено відбір та обстеження пацієнтів, статистичну обробку отриманих результатів, огляд літератури, написання тексту статті).

  2. Тащук В.К. Ремоделювання лівого шлуночка за умов гострого інфаркту міокарда. Вікові особливості гемодинаміки та розподілу біомаркерів / В.К Тащук, Міссаоуі Хашмі // Клінічна та експериментальна патологія. – 2006 – Т.5, №4. – С. 82-85. (Автором проведено відбір та обстеження пацієнтів, статистичну обробку отриманих результатів, оформлення та написання статті).

  3. Тащук В.К. Вплив кверцетину в умовах постінфарктного ремоделювання лівого шлуночка та формування гемодинамічної і нейрогуморальної відповіді на етапі міокардіального пошкодження та на фоні спостереження / В.К Тащук, Міссаоуі Хашмі // Галицький лікарський вісник. – 2006. – Т.13, № 4. – С. 85-87. (Автором проведено відбір та обстеження пацієнтів, написання тексту статті).

  4. Тащук В.К, Іванчук П.Р, Міссаоуі Хашмі. Клініко-анатомічне обгрунтування неінвазивної діагностики редукції вінцевого русла / В.К. Тащук, П.Р Іванчук Міссаоуі Хашмі // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. – 2004. – Т.3, № 2. – С. 66-75. (Автором проведено огляд літератури, оформлення статті).

  5. Турубарова-Леунова Н.А. Патофізіологічні особливості гострого інфаркту міокарда залежно від функціонального стану лівого шлуночка / Н.А Турубарова-Леунова, В.К. Тащук, С.І Гречко, Місаоуі Хашмі, В.В. Леунов // Буковинський медичний вісник. – 2006. – Т.10, №3. – С. 88-90. (Автором проведено огляд літератури, оформлення статті).

  6. Тащук В.К. Сучасні аспекти лікування артеріальної гіпертензії і ішемічної хвороби серця / В.К. Тащук, Міссаоуі Хашмі, М.І. Демешко, Г.В. Михайлова, О.В. Попелюк // Буковинський медичний вісник. – 2004. – Т.8, № 3-4. – С.95-99. (Автором здійснено статистичну обробку та інтерпретацію результатів дослідження).

  7. Турубарова-Леунова Н.А. Реалізація гострих форм ішемічної хвороби серця за наявності артеріальної гіпертензії: гемодимамічні аспекти / Н.А Турубарова-Леунова, В.К Тащук, М.І Демешко, Місаоуі Хашмі // Матеріали VII національного конгресу кардіологів України., 21-24 вересеня 2004р.: Матеріали конгресу. – Дніпропетровськ., 2004р. – С.194. (Автором проведено обстеження пацієнтів).

  8. Тащук В.К. Клініко-фармакологічні детермінанти побудови алгоритмів лікування гіпертонічної хвороби / В.К. Тащук, Міссаоуі Хашмі // Артеріальна гіпертензія: виявлення, поширеність, диспансеризація, профілактика та лікування: регіональна науково-практична конференція., 24 березрня 2005р.: Матеріали конференції.- Івано-Франківськ, 2005. – С.97. (Автором здійснено статистичну обробку результатів дослідження, оформлення тез).

  1. Ілашук Т.О. Статеві особливості розвитку та перебігу гострого Q-інфаркту міокарда за даними дослідження "регіон" / Т.О. Ілашук, В.К. Тащук, І.О. Маковійчук, І.К. Владковський, Міссаоуі Хашмі // Артеріальна гіпертензія: виявлення, поширеність, диспансеризація, профілактика та лікування: регіональна науково-практична конференція, 23-24 березрня 2006р.: Матеріали конференції – Івано-Франківськ, 2006. - С. 173. (Автором здійснено обстеження пацієнтів, статистичну обробку дослідження).

  2. Ілащук Т.О. Стан коронарного кровотоку у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та ІХС залежно від добового профілю артеріального тиску / Т.О. Ілащук, Міссаоуі Хашмі, С.І. Гречко, В.К. Тащук // Артеріальна гіпертензія: виявлення, поширеність, диспансеризація, профілактика та лікування: регіональна науково-практична конференція., 21-24 вересня 2004р.: Матеріали конференції. – Івано-Франківськ., 2004. – С. 44-45. (Автором здійснено обстеження пацієнтів).

  3. Турубарова-Леунова Н.А. Особливості раннього ремоделювання лівого шлуночка у хворих на гострий інфаркт міокарда / Н.А. Турубарова-Леунова, Б.Х. Махфуді Хашмі, В.Г. Висоцька, В.К. Тащук // Сучасні методи діагностики і лікування в клініці внутрішніх хвороб: Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю, 5-6 лютого 2004р.: Матеріали конференції. – Вінниця., 2004. – С. 27. (Автором проведено клінічне обстеження пацієнтів, оформлення тез).