Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право


Марчинський Володимир Георгійович. Правовий статус довірчого товариства як суб'єкта цивільно-правових відносин: дисертація канд. юрид. наук: 12.00.03 / Київський національний ун- т ім. Тараса Шевченка. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Марчинський В.Г. Правовий статус довірчого товариства як суб’єкта цивільно-правових відносин. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право. – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, 2003.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню актуальній, як в теоретичному, так і в практичному плані проблеми правового статусу довірчого товариства як учасника цивільно-правових відносин. У дослідженні розкриваються поняття інституту довірчої власності, структура і зміст довірчих правовідносин, аналізуються питання про місце і роль довірчих товариств у здійсненні відносин довірчого характеру, в тому числі регулювання цих відносин у новому ЦК України. Автор обґрунтовує власні міркування і пропозиції з актуальних проблем діяльності довірчих товариств як суб’єктів підприємництва, зокрема ті, які спрямовані на вдосконалення чинного законодавства. У дослідженні проаналізовано загальне поняття та особливості довірчих операцій, проведено порівняльний аналіз довірчих відносин із суміжними юридичними конструкціями континентального права, визначаються умови їх рецепції шляхом введення в право України інституту довірчого управління майном.

У висновках автором узагальнюються результати дисертаційного дослідження, у якому проведено порівняльно-правовий аналіз такого новоутворення як відносини довірчого характеру у цивільному законодавстві України із відповідним регулюванням у законодавстві країн англо-саксонської системи права та країн СНД.

За результатами дисертаційного дослідження автором обґрунтовуються наукові висновки, які характеризуються теоретичною новизною та практичним значенням.

Проведене дослідження має в своїй основі розгляд вузько-специфічної частини цивільно-правових процесів. Здійснений аналіз такого правового новоутворення як відносини довірчого характеру, пропозиції по його удосконаленню розглядаються в комплексі змін інших частин правовідносин, з урахуванням тенденцій їх розвитку. Автор стверджує, що довірчі товариства займуть належне їм місце з розвитком фондового (наприклад, операції з американськими та іншими депозитарними розписками) та інвестиційного (управління пайовими інвестиційними та пенсійними фондами) ринків, за рахунок цих можливостей держава зможе не тільки поступово ліквідувати негативні наслідки діяльності довірчих товариств у період 1993-1997 роки, а й реалізовувати благодійні та інші програми.

Публікації автора:

1. Управління довірчим товариством та особливості здійснення довірчих операцій за законодавством України // Науковий вісник. Чернівецького університету. - 1999. Випуск 45. „Правознавство”.

2. Регулювання довірчих відносин в новому цивільному законодавстві України // Науковий вісник. Чернівецького університету. - 1999. Випуск 48. „Правознавство”.

3. Перспективи участі та діяльності довірчих товариств у післяприватизаційних процесах в Україні // Підприємництво, господарство і право. - 2001.- № 4.