Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Чермак Ігор Іванович. Профілактика, діагностика та кріохірургічне лікування аденоміозу : дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Медичний ін-т Української асоціації народної медицини. — К., 2006. — 174арк. : рис., табл. — Бібліогр.: арк. 136-174.



Анотація до роботи:

Чермак І.І. Профілактика, діагностика та кріохірургічне лікування аденоміозу. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство і гінекологія. – Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, Київ, 2006.

Дисертація присвячена проблемі підвищення ефективності лікування аденоміозу за рахунок удосконалення і впровадження у клінічну практику комплексного підходу до діагностики та лікування аденоміозу, а також прогнозуванню та профілактиці ТЕУ за вказаної патології.

Визначено, що до тромбофілічно значущіх факторів ризику у жінок, що страждають на аденоміоз, належать: вік більше 40 років, паління, лейоміома матки, захворювання серцево-судинної системи (гіпертензія, варикозна хвороба) та інша тяжка екстрагенітальна патологія, прийом гормональних препаратів. Доведено, що у хворих з аденоміозом спостерігаються негативні зміни гемостазу, підвищуються концентрації СА 125, відзначаються істотні зміни у стані системи ПОЛ і АОЗ.

Ендокріохірургічне лікування аденоміозу є ефективним у 96% випадків. Про ефективність кріохірургічного лікування і відсутність активного процесу свідчить зниження рівня продуктів ПОЛ, нормалізація показників системи АОЗ, показників доплерометричного дослідження кровотоку у судинах матки та титрів онкомаркера СА 125. Комплексний підхід до прогнозування і профілактики ТЕУ у пацієнток з аденоміозом дозволяє попередити дане ускладнення в 100% випадків.

У дисертації наведено теоретичне обґрунтування і нове вирішення актуальной наукової задачі - підвищення ефективності лікування аденоміозу за рахунок удосконалення і впровадження в клінічну практику комплексного підходу до діагностики та лікування аденоміозу, а також прогнозування та профілактики тромбоемболічних ускладнень у даної категорії хворих.

1. Серед соматичних захворювань у пацієнток з аденоміозом переважає анемія, захворювання шлунково-кишкового тракту, патологія серця і гіпертонічна хвороба, варикоз вен нижніх кінцівок, ендокринна патологія (ожиріння, дифузний еутиреоїдний зоб). Особливостями репродуктивного анамнезу пацієнток з аденоміозом є: раннє менархе, велика кількість вагітностей, більшість з яких закінчувалась штучними абортами, наявність лейоміоми матки.

2. До тромбофілічно значущіх факторів ризику у жінок, що страждають на аденоміоз, належать: вік більше 40 років, паління, лейоміома матки, захворювання серцево-судинної системи (гіпертензія, варикозна хвороба) та інша тяжка екстрагенітальна патологія, прийом гормональних препаратів.

3. У хворих з аденоміозом спостерігаються зміни гемостазу у вигляді порушень у системі судинно-тромбоцитарного та плазменого гемостаза, а також системі фібрінолізу, які свідчать про наявність у цих пацієнток ознак I стадії хронічного синдрому ДВЗ.

4. Достовірне підвищення концентрації СА 125 може свідчити про наявність аденоміозу, при цьому чутливість методу становить 80-85%%, специфічність – 60-65%%. Виявлення високих концентрацій СА 125 через 3 місяці після кріохірургічного лікування аденоміозу свідчить про неефективність застосованого методу лікування і вказує на необхідність ретельного спостереження і додаткового обстеження.

5. У хворих з аденоміозом відзначаються істотні зміни у стані системи ПОЛ і АОЗ, а саме накопичення продуктів ПОЛ веде до виснаження системи АОЗ. Про ефективність кріохірургічного лікування і відсутність активного процесу свідчить зниження рівня продуктів вільнорадикального окислення ліпідів, що призводить до нормалізації показників системи АОЗ.

6. Крітеріями ефективності лікування слід вважати відсутність скарг, характерних для аденоміозу (болі, геморагічний синдром та ін.), відсутність скарг під час бимануального дослідження, зменшення розмірів матки пальпаторно і за даними УЗД, товщина ендометрію до 5 мм у другу фазу менструального циклу. Обов’язковим було заключення цитолога про результат дослідження аспірата з матки, який визначався як цитограма аспірата без особливостей, нормалізація показників системи гемостазу, зниження рівня продуктів вільнорадикального окислення і нормалізація показників системи АОЗ.

7. Використання трансвагінального кольорового допплерівського картування та допплерометрії є неінвазивним та безпечним дослідженням для діагностики та оцінки ефективності лікування аденоміозу як альтернатива інвазивним гінекологічним методикам.

8. Розроблений і впроваджений у клінічну практику комплексний підхід до лікування аденоміозу, прогнозування і профілактики тромбоемболічних ускладнень у пацієнток з аденоміозом є високоефективним (ефективність лікування склала 96%, а профілактики ТЕУ 100% випадків).

Публікації автора:

  1. Чермак И.И., Броварская Ю.М. Диагностические и лечебные возможности лапароскопии при лечении бесплодия у женщин // Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л.Шупика. Київ, 2005. – С. 180-183 (Набір матеріалу, статистична обробка, аналіз і узагальнення отриманих результатів).

  2. Чермак І.І., Богомол А.Г. Стан вільнорадикального окислення ліпідів та антиоксидантного захисту у хворих на аденоміоз після внутрішньоматкового кріохірургічного лікування // Вісник наукових досліджень. – Тернопіль, 2006. - № 2 (43). – С. 107-109 (Набір матеріалу, статистична обробка, аналіз і узагальнення отриманих результатів).

  3. Чермак І.І. Вплив кріохірургічного лікування на показники системи гемостазу у хворих на аденоміоз // Вісник наукових досліджень. – Тернопіль, 2006. - №2 (43). – С. 109-111.

  4. Сенчук А.Я., Чермак І.І.. Діагностичне значення, чутливість та специфічність визначення онкомаркера СА-125 до та після внутрішньоматкового кріохірургічного лікування аденоміозу // Репродуктивное здоровье женщины: Научно-практический журнал. – 2006. – № 1(25). – С. 220-222 (Набір матеріалу, статистична обробка, написання та підготовка статті до друку).

  5. Сенчук А.Я., Чермак І.І.. Результати використання доплерометрії для контролю ефективності кріохірургічного лікування аденоміозу // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения. – Труды Крымского государственного медицинского университета им. С.И. Георгиевского Симферополь: Издательский центр КГМУ, 2006. – ТОМ 142, часть 2. – С. 183-186 (Набір матеріалу, статистична обробка, написання та підготовка статті до друку).

  6. Сенчук А.Я., Венцковский Б.М., Вдовиченко Ю.П., …, Чермак И.И. и соавт. Руководство по практическим навыкам в гинекологии, акушестве и неонатологии / Под ред. проф. А.Я.Сенчука. – 2006. – 368 с. (Написання підрозділу 1.8).

  7. Чермак И.И, Берестовой О.А., Калюжная В.Н. Конституциональные особенности у женщин с генитальным эндометриозом // Збірник наукових праць Асоціaції акушерів-гінекологів України. – К.: Інтермед, 2000. – С – 479-482 (Набір матеріалу, статистична обробка, , аналіз і узагальнення отриманих результатів, написання статті).

  8. Чермак І.І., Броварська Ю.М. Сучасні проблеми генітального ендометріозу // Збірник наукових праць Ассоціації акушерів-гінекологів України. – К.: Інтермед, 2004. – С. 713-718 (Набір матеріалу, статистична обробка, аналіз і узагальнення отриманих результатів).

  9. Чермак И.И. Факторы риска венозных тромбоэмболических осложнений у пациенток, страдающих эндометриозом // Збірник наукових праць Ассоціації акушерів-гінекологів України. – К.: Інтермед, 2005. – С – 647-658.

  10. Чермак И.И., Сенчук А.Я., Ветох Г.В. Использование допплерометрических показателей для контроля эффективности криохирургического лечения аденомиоза // Збірник наукових праць Ассоціації акушерів-гінекологів України. – К.: Інтермед, 2005. – С – 658-662 (Набір матеріалу, статистична обробка, аналіз і узагальнення отриманих результатів).

  11. Сенчук А.Я., Чермак І.І. Деякі особливості внутрішнього ендометріозу // Тези доповідей ІХ конгресу світової Федерації Українського лікарського товариства. – К., 2002. – С.133 (Набір матеріалу, статистична обробка, написання та підготовка тез до друку).

  12. Сенчук А.Я., Чермак І.І.. Кріохірургічне лікування внутрішнього ендометріозу // Тези доповідей Х конгресу світової Федерації Українського лікарського товариства. – Чернівці, 2004. – С. 162 (Набір матеріалу, статистична обробка, написання та підготовка тез до друку).