Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Семянів Майя Василівна. Профілактика непланованої вагітності в жінок із вірусним гепатитом в анамнезі : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2003.



Анотація до роботи:

Сем’янів М.В. Профілактика непланованої вагітності в жінок із вірусним гепатитом в анамнезі.Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, 2003.

Наукова робота присвячена зниженню частоти непланованої вагітності в жінок репродуктивного віку з вірусним гепатитом в анамнезі. Вперше встановлено взаємозв'язок між клінічними, ендокринологічними, біохімічними та гемостазіологічними особли-востями в жінок із вірусним гепатитом в анамнезі. Це дозволило розширити інформацію про вплив перенесеного вірусного гепатиту на ендокринний статус жінок. Науково обґрунтована, розроблена і впроваджена методика профілактики непланованої вагітності в жінок із вірусним гепатитом в анамнезі на підставі використання диференційованого підходу до використання різних методів контрацепції. Використання запропонованої методики дозволило запобігти непланованої вагітності і нормалізувати ендокринний статус в жінок із вірусним гепатитом в анамнезі.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і запропоновано нове вирішення наукового завдання щодо зниження частоти непланованої вагітності в жінок репродуктивного віку із вірусним гепатитом в анамнезі на підставі диференційованого підходу до використання різноманітних методик контрацепції.

  1. У жінок репродуктивного віку (25,2±2,1 років) у структурі перенесеного вірусного гепатиту має місце вагома перевага вірусного гепатиту В (73,3%) у порівнянні з А (20,0%) і С (6,7%).

  2. Основними клінічними симптомами хронічного вірусного гепатиту в жінок репродуктивного віку є: головний біль (26,7%);. порушення сну (23,3%);, пітливість (20,0%);, слабкість у кінці робочого дня (16,7%) і емоційна неврівноваженість (16,7%).

  3. Ендокринний статус жінок репродуктивного віку з вірусним гепатитом в анамнезі характеризується в І фазі менструального циклу достовірним зниженням вмісту естрадіолу (р<0,05) та у ІІ фазі циклу рівня прогестерону і ФСГ (р<0,05) на фоні одночасного збільшення ЛГ (р<0,05), що свідчить про необхідність проведення корекції ендокринного статусу комбінованими гормональними препаратами.

  4. При диференційованому доборі різноманітних методів контрацепції в жінок із вірусним гепатитом в анамнезі встановлено, що в більшості випадків (63,3%) можливо використання гормональної контрацепції. Основними причи-нами неможливості тривалого застосування гормональних контрацептивів є погіршення функціонального стану печінки (поява специфічної клінічної симптоматики і наростання основних печінкових проб) і високий рівень різноманітних побічних ефектів (нудота, блювота, головна біль, диспептичні розлади й ін.). У цих випадках показано перехід на комбіновану (26,7%) або на внутрішньоматкову контрацепцію (10,0%).

  5. Сумарна частота різноманітних побічних реакцій запропо-нованої методики контрацепції через 3 місяці складає 26,7% (гормональна контрацепція - 10,0%; комбінована методика - 10,0% і внутрішньоматкова контрацепція - 6,7%). Через 6 місяців цей параметр знижується до 16,7% (гормональна контрацепція - 6,7%; комбінована - 6,7% і внутрішньоматкова - 3,3%), а в подальшому (9 і 12 міс.) рівень побічних ефектів складає 10,0% (по 3,3% при кожній методиці). Найбільше сприятливим є використання оральних контрацептивів (із 63,3% випадків тільки 3,3% побічних реакцій), а найбільш несприятливим - внутрішньоматкова контрацепція (із 10,0% спостережень - 3,3% побічних реакцій).

  6. Використання запропонованої методики профілактики непланованої вагітності в жінок із вірусним гепатитом в анамнезі дозволяє усунути початкові дисгормональні порушення (підвищення рівня естрадіолу у фолікуліновій фазі, зниження вмісту прогестерону і ФСГ у лютеїновій фазі і зменшення рівня ЛГ) і попередити дисбаланс основних параметрів функціонального стану печінки і системного гемостазу.

Публікації автора:

1. Сем’янів М.В. Внутрішньоматкова контрацепція у жінок, які перенесли вірусний гепатит // Зб. наук. праць співроб. КМАПО ім. П.Л.Шупика. - Вип.10. - Кн.3. - 2001. - С.816-820.

2. Семянив М.В., Курицын А.В. Дифференцированный подход к профилактике непланируемой беременности у женщин с хроническим гепатитом вирусной этиологии. Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики: // Зб. наук.праць - Вип.7. - Київ-Луганськ. - 2002. - С.118-122.

3. Вдовиченко Ю.П., Семянив М.В. Профилактика непланируемой беременности у женщин с хроническим вирусным гепатитом // Репродуктивное здоровье женщины. - 2002. - № 3. - С.80-83.

4. Семянив М.В. Профилактика непланируемой беременности у женщин с хроническим вирусным гепатитом. Актуальные аспекты репродуктивного здоровья: // Тез.докл.научн.-практ.конф.- // Здоровье женщины. - 2002. - № 1. - С.135.