Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Ємець Надія Олександрівна. Профілактика невиношування і недоношування вагітності у жінок з передчасними пологами в анамнезі : дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 144арк. : табл. — Бібліогр.: арк. 124-144.



Анотація до роботи:

Ємець Н.О. Профілактика невиношування і недоношування вагітності у жінок з передчасними пологами в анамнезі. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. – Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, Київ, 2006.

Наукова робота присвячена вивченню особливостей клінічного перебігу вагітності, пологів та стану новонароджених у жінок з передчасними пологами в анамнезі, а також розробці, на підставі отриманих результатів, комплексу лікувально-профілактичних заходів. Досліджено основні причини, терміни і характер розвитку передчасного переривання вагітності у жінок з недоношуванням в анамнезі. Показано роль порушень мікробіоценозу статевих шляхів і плацентарної недостатності в генезі передчасних пологів. Запропоновано методи контролю за станом мікробіоценозу статевих шляхів і порушень у системі „мати-плацента-плід” у вагітних з передчасними пологами в анамнезі. Розроблено і впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти акушерської і перинатальної патології у жінок з передчасними пологами в анамнезі на підставі диференційованого підходу до проведення лікувально-профілактичних заходів.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і запропоновано нове вирішення наукового завдання щодо зниження частоти репродуктивних втрат, акушерської та перинатальної патології у жінок з передчасними пологами в анамнезі шляхом розробки та удосконалення методів профілактики невиношування і недоношування вагітності на різних етапах спостереження таких вагітних.

1. Клінічний перебіг вагітності та пологів у жінок з недоношуванням в анамнезі ускладнюється загрозою переривання вагітності (68,0%), плацентарною недостатністю (52,0%), анемією (48,0%), гестозами (44,0%), несвоєчасним виливом навколоплідних вод (37,2%), аномаліями пологової діяльності (25,6%), гіпоксією плода (18,6%). Частота самовільних викиднів складає 14,0%, а передчасних пологів – 22,0%.

2. У вагітних з передчасними пологами в анамнезі відзначено порушення гормональної функції фетоплацентарного комплексу з ранніх термінів вагітності, що проявляється змінами рівнів гормонів (зниження рівня прогестерону, плацентарного лактогену, хоріонічного гонадотропіну, естріолу) і свідчить про дезорганізацію гормонального гомеостазу та розвиток плацентарної недостатності, яка є важливим фактором у патогенезі передчасного переривання вагітності.

3. Функціональний стан плода у вагітних з передчасними пологами в анамнезі характеризується змінами показників кардіотокографії та біофізичного профілю плода (зменшення кількості, амплітуди, тривалості акцелерацій, поява децелерацій, зниження сумарної оцінки біофізичного профілю плода, рухової активності, тонусу і дихальних рухів плода), які є проявами дезадаптації плода у цій групі вагітних.

4. Стан мікробіоценозу статевих шляхів у жінок з передчасними пологами в анамнезі характеризується зниженням кількісних показників висівання сапрофітних мікроорганізмів (у 2,7 рази) та зростанням частоти колонізації умовно-патогенними і патогенними бактеріями (у 3,4 рази), що свідчить про дисбіоз піхви та створює умови для розвитку акушерських ускладнень.

5. Ступінь вираженості змін гормональної функції фетоплацентарного комплексу, дисбіотичних процесів піхви у вагітних з передчасними пологами в анамнезі залежить від глибини ендокринних розладів та порушень мікробіоценозу статевих шляхів поза вагітністю, що зумовлює необхідність проведення прегравідарної підготовки.

6. Використання запропонованих лікувально-профілактичних заходів покращує перебіг та наслідки вагітності та дозволяє знизити частоту самовільних викиднів в 2,3 рази, передчасних пологів в 2,2 рази, плацентарної недостатності в 2,4 рази, інтраамніального інфікування в 2,5 рази, асфіксії новонароджених в 2,2 рази.

Практичні рекомендації

1. Вагітних з передчасними пологами в анамнезі необхідно відносити до групи ризику щодо розвитку акушерської та перинатальної патології.

2. З метою профілактики невиношування і недоношування вагітності у жінок з передчасними пологами в анамнезі рекомендовано застосування розробленого комплексу лікувально-профілактичних заходів, який включає прегравідарну підготовку та заходи під час вагітності.

3. Прегравідарну підготовку у жінок з недоношуванням в анамнезі слід проводити з метою санації та відновлення мікробіоценозу статевих шляхів, корекції ендокринопатичних станів, лікування соматичної патології та нормалізації психо-емоційного статусу.

4. Під час вагітності у жінок з передчасними пологами в анамнезі до комплексної терапії загрози невиношування і недоношування рекомендовано застосовувати вібуркол по 1 свічці ректально 2-3 рази на день протягом 14 днів, з метою корекції порушень матково-плацентарного кровообігу та покращення метаболізму в плаценті – коензим композитум по 2,2 мл внутрішньом’язево
2 рази в тиждень у терміни 12-14, 24-26, 32-34 тижнів вагітності.

Публікації автора:

1. Ємець Н.О. Особливість скоротливої діяльності матки у вагітних жінок із загрозою передчасних пологів // Галицький лікарський вісник. – 2003.– Т. 10. –№ 4. – С. 28-30.

2. Ємець Н.О. Медико-соціальні аспекти жінок з передчасними пологами в анамнезі // Зб. наук. праць співробітників КМАПО ім. П.Л. Шупика. – 2004. –
Вип. 13. – Кн. 6. – С. 72-76.

3. Емец Н.А. Особенности течения беременности и родов у женщин с недонашиванием в анамнезе // Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики: Зб. наук. праць. – Вип. 12. – Київ– Луганськ, 2005. – С. 41-44.

4. Емец Н.А. Современные аспекты подготовки к беременности и ведение беременных с преждевременными родами в анамнезе // Зб. наук. праць співробітників КМАПО ім. П.Л. Шупика. – 2005. – Вип. 14. – Кн. 3. – С. 124-128.

5. Емец Н.А. Профилактика невынашивания и недонашивания беременности у женщин с преждевременными родами в анамнезе // Репродуктивное здоровье женщины. – 2005. – № 4. – С. 72-73.