Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право


7. Андрійцьо Василь Дмитрович. Примусове виконання обов'язку в натурі як спосіб захисту цивільних прав: дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Андрійцьо В.Д. Примусове виконання обов’язку в натурі як спосіб захисту цивільних прав. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право. Інститут держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України. – Київ, 2004.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню актуальних теоретичних та практичних проблем, пов’язаних із застосуванням такого способу захисту як примусове виконання обов’язку в натурі.

У дисертації на основі аналізу наукової літератури, міжнародного та національного законодавства, а також законодавства деяких зарубіжних країн досліджуються основні проблеми правового регулювання примусового виконання обов’язку в натурі та дається основна характеристика примусового виконання зобов’язання в натурі, як різновиду способів захисту цивільних прав. Автор досліджує історичний розвиток законодавства в сфері примусового виконання зобов’язання в натурі. З урахуванням положень нового ЦК України досліджено та уточнено місце примусового виконання обов’язку в натурі в системі способів захисту цивільних прав.

Розділяючи цивільні зобов’язання на певні групи, автором досліджуються особливості застосування примусового виконання зобов’язання в натурі в таких цивільно-правових зобов’язаннях, як зобов’язання з передачі речей, зобов’язання з виконання робіт та надання послуг, а також у зобов’язаннях укласти договір.

Враховуючи загальні принципи цивільного права та правила, встановлені законодавством України, сформульовані рекомендації, спрямовані на вдосконалення нормативного регулювання застосування примусового виконання обов’язку в натурі для захисту порушених цивільних прав.

У висновках підведені підсумки проведеного дослідження та викладені його найбільш суттєві результати. Автором обґрунтовано ряд висновків щодо визначення місця права на захист в системі суб’єктивних цивільних прав. Проведений аналіз класифікацій способів захисту цивільних прав з урахуванням норм, встановлених новим ЦК України. Визначено місце примусового виконання обов’язку в натурі в системі способів захисту цивільних прав, відповідно з яким примусове виконання обов’язку в натурі в залежності від форми реалізації способів захисту відноситься до групи юрисдикційних (процесуальних) способів захисту цивільних прав, реалізація яких відбувається обов’язково за участю державних органів примусу; в залежності від сфери застосування, відноситься до числа загальних (універсальних) способів захисту.

На підставі аналізу юридичної літератури та законодавства України автором зроблені пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання застосування такого способу захисту цивільних прав як примусове виконання обов’язку в натурі, зокрема запропоновано: закріпити в ЦК України норму, яка б врегулювала відносини по використанню такого способу захисту цивільних прав як примусове виконання обов’язку в натурі в зобов’язаннях з передачі речей, визначених родовими ознаками та прямо встановила б можливість за такими зобов’язаннями витребування від боржника речей, визначених родовими ознаками; доповнити ЦК України положеннями, відповідно до яких закріпити право особи, у випадку, якщо інша особа не виконує обов’язку укласти договір, вимагати укладення такого договору в судовому порядку; закріпити обов’язок боржника доказувати факт, відсутності у нього речі; внести зміни до Закону України „Про виконавче провадження”, якими встановити, що санкції за невиконання рішення суду не застосовуються до боржника у випадку, якщо таке невиконання зумовлене підставами, які від боржника не залежать.

Публікації автора:

  1. Андрійцьо В.Д. Примусове виконання обов’язку в натурі в зобов’язаннях з передачі майна // Держава і право: Зб.наук.пр. – К.: ІДіП НАНУ, 2003. – Вип.20. – С.283-287.

  2. Андрійцьо В.Д. Укладення договору в судовому порядку як спосіб захисту цивільних прав // Держава і право: Зб.наук.пр. – К.: ІДіП НАНУ – 2003. – Вип.21. – С.318-323.

  3. Андрійцьо В.Д. Примусове виконання обов’язку в натурі в зобов’язаннях з виконання робіт та надання послуг // Вісник Хмельницького інституту регіонального управління та права. Науковий часопис: Зб. наук. пр. – Хмельницький: Хмельницький інститут регіонального управління та права, 2003. - № 2(6). – С.70-74.

  4. Андрійцьо В.Д. Тенденції та перспективи розвитку цивільного законодавства з питань примусового виконання обов’язку в натурі в зобов’язаннях щодо передачі майна // Тези доповідей і наукових повідомлень науково-практичної конференції “Проблеми кодифікації законодавства України”. – К.: ІДіП НАН України, 14 травня 2003. – С.94-97.