Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Променева діагностика та променева терапія


Северин Юлія Петрівна. Радіонуклідна діагностика порушення функції серця та нирок у хворих на гіпертонічну хворобу при тривалому спостереженні : дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / АМН України; Інститут онкології. - К., 2006.



Анотація до роботи:

Северин Юлія Петрівна. Радіонуклідна діагностика порушення функції серця та нирок у хворих на гіпертонічну хворобу при тривалому спостереженні. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.23 – променева діагностика, променева терапія. – Інститут онкології АМН України, Київ, 2006.

Дисертаційна робота присвячена проблемі радіонуклідної діагностики порушення функції серця та нирок у хворих на гіпертонічну хворобу при 10-річному спостереженні. За допомогою радіонуклідної вентрикулографії та динамічної реносцинтиграфії проведений моніторинг порушення функції серця та нирок у 100 хворих на гіпертонічну хворобу. Аналогічні дослідження проведені 25 пацієнтам з міокардитичним кардіосклерозом, але без артеріальної гіпертензії.

Встановлено, що з прогресуванням гіпертонічної хвороби погіршуються показники насосної та скоротливої функції міокарду лівого шлуночка серця. В цей же час, при міокардитичному кардіосклерозі найбільш вираженими є зміни регіонарної скоротливості, які свідчать про гетерогенність ураження міокарду при цій патології.

Моніторинг функції нирок виявив однонаправленість змін в бік зменшення ефективного плазмотоку та швидкості клубочкової фільтрації. Відмічено також симетричне збільшення часу досягнення максимуму та напіввиведення радіофарм-препарату.

У пацієнтів без артеріальної гіпертензії статистично достовірних змін внут-рішньониркової гемодинаміки не спостерігалось. Порівняльний аналіз кардіо- та уродинамічних параметрів у хворих на гіпертонічну хворобу та пацієнтів без артеріальної гіпертензії показав, що артеріальна гіпертензія має вирішальний вплив на формування основних серцевих та ниркових детермінант прогресування гіпертонічної хвороби.

Дисертація присвячена покращенню результатів радіонуклідного моніторингу ураження серця та нирок у хворих на гіпертонічну хворобу за 10-річним терміном спостереження.

  1. Комплекс радіонуклідних методик дослідження, який включає радіонуклідну вентрикулографію та динамічну реносцинтиграфію, дозволяє об’єктивно оцінити функціональний стан серця і нирок, як органів-мішеней, при тривалому спостереженні за хворими на гіпертонічну хворобу та проводити своєчасну корекцію гіпотензивної терапії.

  2. Радіонуклідна семіотика ураження міокарду лівого шлуночка в процесі

прогресування гіпертонічної хвороби визначається характером перебігу захворювання і проявляється погіршенням систоло-діастолічних характеристик при помірному розвитку артеріальної гіпертензії, а також насосної та скоротливої функції – при агресивному перебігу захворювання.

  1. Порушення функціонального стану міокарду у обстежених з міо-кардитичним кардіосклерозом без артеріальної гіпертензії визначаються фоновим захворюванням і характеризуються переважним порушенням загальної і регіонарної скоротливості міокарду лівого шлуночка та його об'ємів.

  2. Прогресування артеріальної гіпертензії супроводжується суттєвими порушеннями уродинаміки і внутрішньониркової гемодинаміки, які при помірному перебігу гіпертонічної хвороби проявляються зниженням ефективного ниркового плазмотоку, рівномірним зменшенням кровонаповнення нирок, а також уповільненням уродинаміки при правильному, але дещо подовженому ритмі виведення.

  3. Детермінантами ураження нирок, як органа-мішені, при агресивному перебігу гіпертонічної хвороби є клубочкова фільтрація, ії швидкість та об’єм кровотоку. Так, швидкість клуб очкової фільтрації за 10 років знизилась у середньому на 60,4%, а об’єм кровотоку – на 37,3%.

  4. Виявленні при тривалому спостереженні зміни функціонального стану нирок у хворих з патологією міокарду, але без артеріальної гіпертензії, в основному не були статистично вірогідними в порівнянні з такими у хворих на гіпертонічну хворобу.

Публікації автора:

- Мечов Д. С., Корчинська О. І., Костиря Т. І., Северин Ю. П. Можливості радіонуклідної діагностики ураження органів-мішеней у хворих на гіпертонічну хворобу різних стадій// Зб. наукових праць співробітників КМАПО ім. П. Л. Шупика. –

Вип. 11, книга 2. – К., 2002. – С. 328-334. Автор особисто про водила дослідження хворих за допомогою радіонуклідної вентрикулографії, дина мічної реносцинтиграфії, обробку отриманих результатів та їх аналіз. Автором проведена статистична об- робка даних, підготовка до друку матеріалів роботи.

- Корчинська О. І., Ігрунова К. М., Северин Ю. П. Функціональний стан лівого шлуночка серця у хворих з порушенням ритму за даними радіонуклідної вентрикулографії// Променева діагностика, променева терапія.: Зб. наукових робіт. – Вип. 14. – К., 2002. – С. 52-60. Автор особисто проводила радіонуклідну вентрикулографію, обробку отриманих результатів та їх аналіз.

- Ігрунова К. М., Мечов Д. С., Корчинська О. І., Северин Ю. П. Радіонуклідна оцінка структурно-функціонального стану серця в хворих із шлуночковими порушеннями ритму// Український радіологічний журнал. – 2003. – №11. – С. 282-284. Автор особисто проводила дослідження хворих за допомогою радіонуклідної вен-трикулографії, обробку отриманих результатів та їх аналіз.

- Корчинська О. І., Костиря Т. І., Северин Ю. П., Чобан В. І. Функціональний стан серця та нирок у хворих на гіпертонічну хворобу за даними радіонуклідних методів дослідження// Сучасні аспекти військової медицини: Зб. наукових праць. – Вип. 8. – К., 2003. – С.253-257. Автор особисто проводила дослідження хворих за допомогою радіонуклідної вентрикулографії, динамічної реносцинтиграфії, обробку отриманих результатів та їх аналіз. Автором проведена статистична обробка даних, підготовка до друку матеріалів роботи.

- Северин Ю. П., Солодянникова О. І., Іщенко В. П. Функціональний стан органів-мішеней у хворих на гіпертонічну хворобу за даними радіонуклідного моніторингу// Український радіологічний журнал. – 2005. – №3. – С.480-483. Автор особисто проводила дослідження хворих за допомогою радіонуклідної вентрикулографії, динамічної реносцинтиграфії, обробку отриманих результатів та їх аналіз. Автором проведена статистична обробка даних, підготовка до друку матеріалів роботи.