Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кардіологія


Юрочко Богдан Михайлович. Рання гіполіпідемічна терапія у хворих на нестабільну стенокардію і інфаркт міокарда без зубця Q : дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2006.



Анотація до роботи:

Юрочко Б.М. Рання гіполіпідемічна терапія у хворих на нестабільну стенокардію і інфаркт міокарда без зубця Q. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.11 – кардіологія. – Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, Київ, 2006.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності лікування нестабільної стенокардії та інфаркту міокарда без зубця Q. В проведеному дослідженні вивчався вплив симвастатину на клінічно-функціональні показники, ліпідний обмін, плазмовий гемостаз та активність системного запалення.

Обстежено 115 пацієнтів. Встановлено, що у хворих на інфаркт міокарда без зубця Q більш високі рівні ліпідів, маркерів системного запалення і більше пригнічення фібринолітичного потенціалу крові, ніж у хворих на нестабільну стенокардію. Доведено доцільність раннього призначення симвастатину, що покращує клінічний перебіг захворювання. Рання гіполіпідемічна терапія сприяє зменшенню вираженості минущої ішемії міокарда, зростанню толерантності до фізичного навантаження та підвищенню фібринолітичної активності крові. На тлі терапії симвастатином швидке зниження активності системного запалення відзначено тільки у хворих на нестабільну стенокардію.

У дисертації досягнуто вирішення актуальної наукової задачі кардіології– підвищення ефективності лікування НС і ІМ без зубця Q шляхом раннього призначення симвастатину завдяки його позитивному впливу на клінічно-функціональні показники, стан ліпідного обміну, плазмового гемостазу та активність системного запалення.

1. Раннє (з першої доби госпіталізації) застосування симвастатину в дозі 20 мг/добу у хворих на НС і ІМ без зубця Q поліпшує клінічний перебіг захворювання в госпітальний і амбулаторний періоди протягом 3 місяців від початку ГКС.

2. Для хворих з ІМ без зубця Q, на відміну від пацієнтів з НС, характерні виразніші атерогенні зміни ліпідного спектру і більше пригнічення фібринолітичної активності крові. У пацієнтів з ГКС без елевації сегменту ST збільшення концентрації ТГ супроводжується зниженням фібринолітичного потенціалу крові.

3. Розвиток ІМ без зубця Q супроводжується вищою активацією системного запалення порівняно з НС, що виявляється вищим рівнем С-РБ (на 42%). У пацієнтів з ГКС без елевації сегменту ST існує пряма кореляційна залежність між вмістом С-РБ та ТГ.

4. Застосування симвастатину в дозі 20 мг/добу у хворих з ГКС без елевації сегменту ST супроводжується зниженням ХС ЛПНЩ на 24,3% на 15–20-ту добу, а на 90-ту – на 34,0%. Вплив симвастатину на плазмовий гемостаз виявляється підвищенням фібринолітичної активності крові.

5. Рання гіполіпідемічна терапія у пацієнтів з ГКС без елевації сегменту ST призводить до зниження рівня маркерів запалення – С-РБ і фібриногену. Швидке зниження вмісту С-РБ на тлі терапії симвастатином встановлено тільки у хворих на НС, чого не спостерігається у хворих на ІМ без зубця Q.

6. На підставі результатів добового моніторування ЕКГ встановлено, що включення симвастатину в комплекс антиангінальної терапії потенціює антиішемічну і антиаритмічну дію традиційних засобів, зменшуючи вираженість ішемії міокарда і частоту надшлуночкових екстрасистол. У хворих на НС використання симвастатину сприяє зниженню частоти і тривалості епізодів безбольової міокардіальної ішемії, а у пацієнтів на ІМ без зубця Q – зменшенню тривалості епізодів больової ішемії міокарда.

7. Додаткове призначення симвастатину до стандартної терапії у хворих з ГКС без елевації сегменту ST сприяє ефективнішому відновленню толерантності до фізичного навантаження через 90 діб лікування, що виявляється збільшенням об’єму виконаної роботи (на 23,3%) і тривалості ВЕМ-тесту (на 19,5%). Під впливом симвастатину зменшуються ЕКГ-прояви ішемії міокарда на висоті фізичного навантаження, що опосередковано вказує на збільшення коронарного резерву.

Публікації автора:

  1. Нетяженко В.З., Юрочко Б.М., Пономарьова Г.В., Степанчук М.М. Клінічна ефективність раннього застосування симвастатину при гострих коронарних синдромах без елевації сегмента ST і його вплив на маркери запалення // Серце і судини.– 2005.– №1.– С. 67–74 (здобувач обстежував та лікував 63 хворих, брав участь у визначенні рівня маркерів запалення та показників ліпідного спектру крові, здійснював статистичну обробку результатів, підготував матеріали до друку).

  2. Нетяженко В.З., Юрочко Б.М. Вплив терапії статинами на вираженість ішемії міокарда за даними холтерівського моніторингу ЕКГ та толерантність до фізичного навантаження у хворих на нестабільну стенокардію // Серце і судини.– 2005.– №3.– С. 77–83 (автор обстежував та лікував 51 хворого, брав участь у визначенні показників ліпідного спектру крові, самостійно проводив ДМ ЕКГ і ВЕМ, аналізував результати, написав статтю).

  3. Юрочко Б.М. Вплив симвастатину на толерантність до фізичного навантаження у хворих з гострим коронарним синдромом без елевації сегменту ST // Сімейна медицина.– 2005.– №3.– С. 79–81 (здобувач обстежував та лікував 72 хворих, проводив ВЕМ, статистичну обробку результатів, оформив статтю).

  4. Юрочко Б.М. Взаємозв’язок показників ліпідного обміну, плазмового гемостазу і маркерів системного запалення у хворих на гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST // Кровообіг та гемостаз.– 2005.– №3–4.– С. 73–79 (автор обстежив 85 хворих, брав участь у лабораторних дослідженнях, здійснював статистичну обробку результатів, підготував матеріали до друку).

  5. Деклараційний патент України на корисну модель „Спосіб прогнозування перебігу нестабільної стенокардії” / Нетяженко В.З., Юрочко Б.М. (19) UA (11) №10027 U (51) 7 A61B5/021 G01N33/49 (21) Заявка на видачу патенту №200505180 від 31.05.2005 р. Рішення про видачу патенту від 10.08.2005р. (46) Опубліковано 17.10.2005р., Бюл. „Промислова власність” №10, книга 1, С. 5.17.–5.18 (особисто провів теоретичне обгрунтування та практичне втілення нового способу прогнозування перебігу нестабільної стенокардії, подав заявку).

  6. Нетяженко В.З., Юрочко Б.М., Хоменко М.Б., Михайлова Т.С. Стан ліпідного обміну у пацієнтів з гострими коронарними синдромами без елевації сегмента ST у поєднанні з гіпертонічною хворобою // Матеріали Української науково-практичної конференції “Профілактика і лікування артеріальної гіпертензії в Україні”. – Київ, 2004. – С. 104 (персонально проведено обстеження 88 хворих, статистичну обробку результатів дослідження, оформлення їх у вигляді тез).

  7. Корост Я.В., Мошковська Ю.О., Юрочко Б.М. Ускладнений перебіг ГКС без елевації сегменту ST: динаміка змін антикоагулянтної складової системи гемостазу // Матеріали IV Української конференції молодих вчених, присвяченої пам'яті академіка В.В.Фролькіса.– Київ, 2005.– С.80–81 (особисто провів клінічне обстеження 102 хворих, брав участь у визначенні показників плазмового гемостазу, аналізі даних та оформленні тез).

  8. Нетяженко В.З., Юрочко Б.М., Плєнова О.М., Корост Я.В., Мошковська Ю.О. Динаміка показників ліпідного обміну і системного запалення при застосуванні симвастатину у хворих на нестабільну стенокардію // Збірка наукових праць І Національного конгресу лікарів внутрішньої медицини, Київ, 2005. – С. 98–99 (дисертант обстежував та лікував 45 хворих, брав участь у визначенні вмісту маркерів запалення та показників ліпідного спектру крові, здійснював статистичну обробку даних роботи, підготував матеріали до друку та доповів результати на конгресі).

  9. Нетяженко В.З., Юрочко Б.М., Плєнова О.М., Попок П.М., Романов С.М. Вплив симвастатину на дані велоергометрії у хворих, що перенесли гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST // Матеріали IV Національного конгресу геронтологів і геріатрів України.– Київ, 2005.– С. 176 (автор обстежував 58 хворих, самостійно проводив ВЕМ в динаміці лікування, здійснював статистичну обробку результатів, оформив їх у вигляді тез).

  1. Юрочко Б.М. Вплив симвастатину на плазмовий гемостаз у хворих з гострим коронарним синдромом без елевації сегменту ST // Матеріали установчого з’їзду лікарів швидкої і невідкладної медичної допомоги та медицини катастроф.– Київ, 2005.– С. 116–117 (здобувач обстежував та лікував 74 хворих, брав участь у лабораторних дослідженнях, здійснював статистичну обробку результатів, оформив їх у вигляді тез та доповів результати на з’їзді ).