Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


233. Приймак Іван Ананійович. Реабілітація репродуктивної функції при ендометріозі у хворих з безплідністю із застосуванням лапароскопічної хірургії: дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Вінницький національний медичний ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2005.



Анотація до роботи:

Приймак І.А. Реабілітація репродуктивної функції при ендометріозі у хворих з безпліддям із застосуванням лапароскопічної хірургії. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія, Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова МОЗ України, 2005.

В роботі наведені дані щодо розробки комплексних реабілітаційних заходів і аналізу ефективності лапароскопічних операцій при безплідності, асоційованої з ендометріозом. Раннє та комплексне застосування реабілітаційних заходів із використанням допоміжних репродуктивних технологій дозволяє підвищити ефективність лікування жіночої безплідності при зовнішньому генітальному ендометріозі. Необхідність реабілітаційних заходів доведена дослідженнями гормональних та імунологічних взаємозв’язків.

Використання запропонованого нами комплексу реабілітаційних заходів, що включав удосконалену методику лапароскопічного видалення ендометріоїдних гетеротопій, імунокоригуючу терапії в післяопераційному періоді та застосування допоміжних репродуктивних технологій дозволили підвищити частоту відновлення репродуктивної функції у пацієнток з безплідністю, асоційованої з ендометріозом, до 33,33%.

У роботі наведені дані щодо розробки комплексних реабілітаційних заходів і аналізу ефективності лапароскопічних операцій при безплідності, асоційованої з ендометріозом. Раннє та комплексне застосування реабілітаційних заходів із використанням допоміжних репродуктивних технологій дозволяє підвищити ефективність лікування жіночої безплідності при зовнішньому генітальному ендометріозі. Необхідність реабілітаційних заходів доведена дослідженнями гормональних та імунологічних взаємозв’язків.

  1. Частота зовнішнього генітального ендометріозу, діагностованого під час лапароскопії в пацієнток із безплідністю, становила 25,9%. Первинна безплідність у пацієнток із зовнішнім генітальним ендометріозом діагностована в 68,9% випадків, вторинна - у 31,1%. Основними клінічними симптомами захворювання є: безплідність (53,4%), хронічний тазовий біль (42,1%), альгодисменорея (28,9%) та диспареунія (25,8%).

  2. Ановуляція, що є однією з причин безплідності при зовнішньому генітальному ендометріозі, спостерігалась у 37,7% пацієнток, при цьому в 68,3% випадків на фоні гіперестрогенії, у 31,7% - гіпоестрогенії при нормальних показниках фолі- та лютропіну, пролактину та тестостерону.

  1. У жінок з ендометріозом та безплідністю спостерігалось: зменшення Т-заг. лімфоцитів (СD3+) на 21,5%, без змін рівень СD4+ та збільшення відносної кількості СD8+ лімфоцитів, зростав лейкоцитарний індекс інтоксикації в 1,84 раза, різко знижувався імунорегуляторний індекс, що свідчило про зростання інтоксикації та зміни клітинної ланки імунітету, які проявляються в порушенні автономної імунної саморегуляції, у першу чергу, зниження розпізнавальної функції та підсилення супресорних механізмів у процесі формування імунної відповіді.

  2. Лапароскопічне хірургічне лікування зовнішнього генітального ендометріозу І-ІІ стадії поширення та реабілітація репродуктивної функції з використанням загальноприйнятого комплексу препаратів, у тому числі, гормональних, сприяло настанню вагітності в 16,7% пацієнток.

  3. Використання запропонованого комплексу реабілітаційних заходів, що включав удосконалену методику лапароскопічного видалення ендометріоїдних гетеротопій, імунокоригувальну терапію в після-операційному періоді та застосування допоміжних репродуктивних технологій дозволили підвищити частоту відновлення репродуктивної функції в пацієнток із безплідністю, асоційованої з ендометріозом, до 33,33%.

Публікації автора:

  1. Приймак І.А., Юзько Т.А., Решетнікова І.Р. Генітальний ендометріоз, асоційований з безплідністю: сучасні підходи до діагностики та лікування // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. – 2004. – Том 3, № 3. – С. 86 (Автором показана ефективність застосування допоміжних репродуктивних технологій при безплідності, обумовленому ендометріозом).

  2. Юзько О.М., Юзько Т.А., Шульган Я.В., Приймак С.Г., Приймак І.А. Сучасні аспекти проблеми безплідного шлюбу // Збірник наукових праць асоціації акушерів-гінекологів України. – К.: Інтермед, 2003. – С.344-347 (Автором проведено ретроспективний аналіз лапароскопічних операцій та визначено подальші перспективи їх застосування в гінекологічній практиці).

  3. Приймак І.А., Юзько О.М., Юзько Т.А. Результати лікування хворих з ендометріозом дифереліном, даназолом та очікувальної тактики після хірургічного втручання // Матеріали VІІ міжнародної науково-практичної конференції “Наука і освіта ‘2004”. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004. – Медицина. – Т.47. – С.14 (Автор провів порівняльну характеристику введення агоністів ГнРГ та даназолу з вичікувальною тактикою після хірургічного лікування та показав їх ефективність).

  4. Юзько О.М., Юзько Т.А., Приймак І.А. Роль лапароскопії в жінок із безплідністю неясного генезу з нормальними даними гістеросальпінгографії // Матеріали VІІ міжнародної науково-практичної конференції “Наука і освіта ‘2004”.– Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004. – Медицина. – Т.47. – С.29 (Автором доведено, що незважаючи на прохідність труб при гістеросальпінгографії, лапароскопія необхідна і дозволяє знайти патологічні стани, які часто призводять до безплідності).

  5. Приймак І.А., Юзько Т.А., Польова С.П. Сучасні підходи до діагностики та лікування зовнішнього генітального ендометріозу // Матеріали Х конгресу Світової федерації українських лікарських товариств. – Чернівці-Київ-Чикаго. – 2004. – С.159 (Автором запропоновані сучасні підходи до лікування зовнішнього генітального ендометріозу ІІІ-IV стадії).

  6. Приймак І.А., Юзько Т.А. Ефективність лікування безплідності при ендометріозі // Буковинський медичний вісник. – 2004. – Т.8, №2. – С.103-105 (Автор запропонував комплексну інтра- та післяопераційну реабілітаційну терапію, що підвищує ефективність лікування безплідності, зумовлену ендометріозом).