Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Шкірні та венеричні хвороби


Миронюк Іван Святославович. Реабілітаційно-відновлювальна терапія хворих на псоріаз з урахуванням показників якості життя : Дис... канд. наук: 14.01.20 - 2008.



Анотація до роботи:

Миронюк І.С. Реабілітаційно-відновлювальна терапія хворих на псоріаз з урахуванням показників якості життя. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби. – Національний медичний університет імені О.О.Богомольця МОЗ України, Київ, 2008.

Дисертація присвячена з’ясуванню впливу та значення деяких показників якості життя хворих псоріазом на ефективність реабілітаційно-відновлювальної терапії в ході їх лікування природними факторами озера Кунігунда. На підставі одержаних даних розроблено комплексний метод лікування, адекватний тяжкості захворювання з урахуванням особливостей клінічного перебігу псоріазу, патопсихологічних порушень, наявності надлишкової стривоженості та неадекватного психологічного реагування, який включає комплекс заходів, спрямованих на нормалізацію як дерматологічного статусу, так і поліпшення якості життя з використанням природних факторів озера Кунігунда.

У дисертаційній роботі представлено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової задачі – підвищення ефективності лікування хворих на псоріаз з урахуванням встановлених змін психоемоційної сфери шляхом розробки та застосування реабілітаційно-відновлювальної терапії.

1. Комплексне обстеження 214 хворих на псоріаз засвідчило наявність тісного взаємозв’язку між клінічним перебігом захворювання та психологічним станом пацієнтів.

2. Встановлено, що у хворих на псоріаз найбільш часто зустрічається дифузний блок психологічного реагування (97 – 45,0% осіб) зі значною емоційною нестабільністю і нестійкістю та помітною негативною зміною самооцінки ЯВЖ. Лише у 29 (13,7%) пацієнтів констатований гармонійний ТВХ.

3. Доведено, що зростання виразності загальної преморбідної акцентуації характеру супроводжується підсиленням рис неадекватних варіантів психологічного реагування на псоріаз. Найбільш активним цей процес верифікується у хворих на розповсюджену форму дерматозу з явищами артропатії..

4. Констатовано підвищення рівнів ОТ і РТ, яке залежить від клінічного перебігу захворювання. Так, найбільших значень показники сягають при дисемінованій формі захворювання, котра супроводжується специфічним ураженням суглобів, відповідно, 59,4+1,5 балів (р<0,05) і 57,1+2,4 бали (р<0,05).

5. Встановлено, що зростання рівнів емоційності найбільш виразне при розповсюдженій формі дерматозу, асоційованій з артропатією. Так, емоційна стабільність у таких осіб сягає 45,8+1,8 балів (р<0,05), емоційна нестійкість – 52,7+2,1 балів (р<0,05), емоційна нестабільність - 55,3+1,1 бали (р<0,05).

6. Констатовано, що комплексне застосування у хворих на псоріаз природніх факторів озера Кунігунда та психокорегуючого впливу дозволяє досягти вагомої позитивної клінічної динаміки та значно покращити самооцінку якості власного життя пацієнтів.