Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філологічні науки / Українська література


217. Остащук Іван Богданович. Релігійно-філософський дискурс у романах Наталени Королевої: дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. - Івано-Франківськ, 2004.



Анотація до роботи:

Остащук І. Б. Релігійно-філософський дискурс у романах Наталени Королевої. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.01.01. – українська література. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. – Івано-Франківськ, 2004.

У дисертації вперше зроблено спробу дослідити прозу Наталени Королевої як художньо-філософський феномен, що виникає в результаті взаємодії філософії і красного письменства. Розглянуто основні джерела художньої самосвідомості, зокрема особливості сприйняття й інтерпретації біблійних та середньовічних філософсько-релігійних текстів, органічно вплетених в структуру творів. Розкривається авторська концепція трансформації „мандрівних” сюжетно-образних структур – характерів прокуратора Понтія Пилата, Марії Магдалини та фаустівського мотиву. Висвітлений цілісно-масштабний образ середньовіччя в романах Наталени Королевої. На основі аналізу робиться висновок, що містифікований і сакралізований хронотоп, який спирається на християнсько-середньовічні уявлення, в Наталени Королевої набуває особливої виразності і неповторності, даючи відчути наслідки зламу історично реальних епох. Розкривається полісемантична символіка, що становить цілісну художньо-етичну систему художнього мислення. Виявлено аспекти творчого вираження містицизму як надчуттєвого осягнення трансцендентної реальності.

Публікації автора:

  1. Містицизм як засіб характеротворення у повісті Наталени Королевої “1313” // Обрії. – 1999. – №2. – С.68-74.

  2. Трансформація образу Понтія Пилата у повісті Наталени Королевої “Quid est veritas?” // Християнство в Україні на межі третього тисячоліття. – Івано-Франківськ: Плай, 2002. – С.231-236.

  3. Трансформація фаустівського мотиву у романі Н. Королевої “1313” // Вісник Прикарпатського університету. Філологія. – Випуск VІІI. – Івано-Франківськ: Плай, 2003. – С. 87-91.

  4. Символізм як явище структури у романах Наталени Королевої // Наукові записки. Серія: Літературознавство. – Тернопіль: ТДПУ, 2003. – Вип.2. – С.158-169.

  5. Біблія як джерело художньої самосвідомості в романах Наталени Королевої // Філологічні студії. Науковий часопис. – Луцьк: Планета, 2004. – Вип.3. – С.194-203.