Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Хірургія


614. Почечуєв Анатолій Михайлович. Рентгенохірургічне лікування оклюзійних уражень артерій нижніх кінцівок в стадії критичної ішемії: дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / АМН України; Інститут хірургії та трансплантології. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Почечуєв А.М. Рентгенохiрургiчне лiкування оклюзiйних уражень артерiй нижнiх кiнцiвок в стадii критичної iшемiї. – Рукопис.

Дисертацiя на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук по спеціальності 14.01.03 - хiрургiя. Iнститут хiрургiї та трансплантології АМН України. Київ, 2004 .

Представленi результати дослiджень, проведених у 144 хворих, оперованих з приводу оклюзiйного ураження артерiй нижнiх кiнцiвок в стадiї тяжкої iшемiї. Розроблена тактика рентгенохiрургiчного лiкування з оглядом на локалiзацiю i характер оклюзiйного ураження. Обгрунтованi показання i протипоказання до застосування рентгеноендоваскулярної дилатацiї (РЕД) у хворих з полiсегментарною оклюзiєю артерiального русла нижніх кiнцiвок в стадiї критичної iшемiї, доведена ефективнiсть застосування лiкувального плазмаферезу у хворих цiєї категорiї при незадовiльному дистальному кровообiгу. Встановлена доцiльнiсть проведення РЕД стенозу устя глибокої артерiї стегна i клубово-стегнових сегментiв у пацієнтів з критичною iшемiєю i супутнiми захворюваннями. Доведена можливiсть й ефективнiсть повторної РЕД .

Застосування активної тактики, оптимiзацiя методiв рентгенохiрургiчного лiкування дозволили досягти позитивних результатiв в найближчому перiодi у 87,2 % хворих, а у вiддаленному (у строки до 5 рокiв) в 48,9 %.

Рентгеноендоваскулярна дилатація є високоефективним методом лікування хворих з оклюзійними захворюваннями артерій нижніх кінцівок у стадії критичної ішемії, дозволяючи досягти позитивного результату лікування у 87,2% спостережень, коли виконання реконструктивних судинних операцій неможливе або поєднане з високим ризиком.

1. Застосування рентгеноендоваскулярної дилатації у хворих з оклюзійним ураженням артерій нижніх кінцівок у стадії критичної ішемії і тяжкими супутніми захворюваннями найбільше ефективне на ділянках довжиною до 10-12 см. Протипоказаннями до здійснення дилатації оклюзійних уражень артерій у хворих з критичною ішемією кінцівок є довжина оклюзії понад 15 см, оклюзія клубово-стегнових сегментів на всьому протязі, гострий тромбоз тривалістю до 3 тижнів.

2. Застосування лікувального плазмаферезу дозволяє поліпшити результати рентгеноендоваскулярної дилатації у 83,3% хворих з вираженим порушенням дистального кровотоку внаслідок окклюзионно-стенотичних поразок артерій гомілки.

3. У хворих із множинними оклюзійними поразками артеріального русла великої довжини в стадії критичної ішемії виконання дилатації устя глибокої артерії стегна дозволяє досягти позитивного результату у 58,3 % пацієнтів.

4. Можливість проведення повторної дилатації реоклюзованих сегментів у віддаленому періоді забезпечує збільшення частоти досягнення позитивного результату на 19,4 %.

5. Виконання дилатації клубово-стегнових сегментів у хворих з подовженою оклюзією артерій нижніх кінцівок на всіх рівнях дозволяє знизити тяжкість ішемії до компенсованого рівня у 89,1% хворих.

6. Встановлення внутрішньосудинних стентів дозволяє знизити частоту виникнення ретромбозу і рестенозу дилатованих судин з 54% до 14%.