Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень


Плавич Володимир Петрович. Роль права в формуванні ринкових відносин в Україні: теоретико-правові проблеми: Дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2002. - 167арк. - Бібліогр.: арк. 152-167.



Анотація до роботи:

Плавич Володимир Петрович. Роль права в формуванні ринкових відносин: теоретико-правові проблеми. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових вчень. - Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, Київ, 2002.

У дисертації здійснено комплексне дослідження проблеми сутності, функцій і особливостей правового регулювання сучасних економічних відносин України, визначено поняття правового регулювання економічних відносин, його мету та завдання; здійснено аналіз державного регулювання економічних відносин і ринкових механізмів впливу на економічні відносини і їх правове забезпечення, сформулювало критерії правового регулювання сучасних економічних відносин.

В дисертації розкриваються теоретичні і практичні питання правового регулювання економічних відносин та перспектив розвитку економічного законодавства України. Встановлено, що право впливає на економіку, по-перше, як чинник упорядкування економічних відносин та економічних процесів; по-друге, як інструмент здійснення економічної політики, як з боку держави, так і з боку господарюючих суб’єктів; по-третє, право закріплює економічні відносини, що складаються в державі, гарантує їх стабільність; по-четверте, право стимулює формування нових економічних відносин; по-п’яте, право підтримує і охороняє економічні відносини. Таким чином, праву належить провідна роль у становленні соціально орієнтованої ринкової економіки. В роботі визначається сутність і зміст економічних відносин, що формуються на сучасному етапі, зокрема їх ринковий характер.

Дисертант обґрунтовує висновок, що під правовим регулюванням економічних відносин слід розглядати дію норм права на економічні відносини за допомогою загальнодозвільних та інших міжгалузевих методів правового регулювання, через призму яких і забезпечується становлення в Україні соціально орієнтованої ринкової економіки. Акцентується увага на необхідності розширення сфери застосування загальнодозвільних, диспозитивних методів, а особливо методів рекомендацій та заохочень у правовому регулюванні економічних відносин. Зазначається, що лише збалансоване застосування міжгалузевих методів правового регулювання економічних відносин може вирішити проблему його достатності, необхідності та повноти.

Крім того, в дисертації окреслюються перспективи розвитку економічного законодавства та висновки щодо напрямів його удосконалення.