Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія шкіри та хутра


Пущаловська Світлана Олександрівна. Розробка конструкції і технології захисного взуття для собак в умовах надзвичайних ситуацій : Дис... канд. наук: 05.18.18 - 2009.



Анотація до роботи:

Пущаловська С. О. Розробка конструкції і технології захисного взуття для собак в умовах надзвичайних ситуацій. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за

спеціальністю 05.18.18 – технологія взуття, шкіряних виробів і хутра. Національний

університет технологій та дизайну, Київ, 2007.

Дисертація присвячена вирішенню питань розробки раціонального захисного взуття для собак в умовах надзвичайних ситуацій на основі антропометричних досліджень їх кінцівок.

Вперше в Україні проведені антропометричні дослідження 720 кінцівок собак крупної, середньої та маленької груп порід із загальної їх класифікації (180 собак) та отримані гіпсові зліпки лап; встановлені суттєві специфічні відмінності різних розмірних ознак передніх та задніх лап собак та основні закономірності між різними параметрами передніх та задніх лап собак. Отримані рівняння взаємозв’язку між різними параметрами лап є базою для проектуванні деталей взуття для собак.

На основі аналізу умов використання захисного взуття для собак, були розроблені вимоги до нього та обґрунтовано вибір матеріалів. Розроблено програми автоматизованого вибору номенклатури показників властивостей та вибору оптимального варіанту матеріалів для деталей взуття за їх показниками якості.

На основі проведеного аналізу асортименту моделей взуття і результатів наших досліджень були розроблені класифікації основних конструкцій взуття та основних його деталей верху. На базі отриманих даних антропометричних досліджень та гіпсових зліпків кінцівок собак вперше в Україні були отримані УРЛ, визначені коефіцієнти розташування характерних анатомічних точок та методика проектування деталей захисного взуття, розроблено раціональну конструкцію і технологічний процес та виготовлено захисні чобітки для собак, які пройшли успішну апробацію при дослідному носінні.

  1. В останні роки чітко окреслилася тенденція до неухильного і стихійного

зростання частоти та небезпеки техногенних та природних аварій практично в усіх країнах світу, в тому числі, і в Україні. За роки використання в зонах нещасть собаки довели свою незамінність у якнайшвидшому пошуку потерпілих для надання своєчасної допомоги.

  1. Під час використання в зонах нещасть собаки можуть травмуватися. Для збереження їх працездатності і успішного виконання поставлених перед ними завдань виникає проблема захисту їх кінцівок за допомогою спеціального захисного взуття.

  2. Для цього вперше в Україні проведені масові антропометричні дослідження кінцівок і тулубів собак порід НВ, АПБТ і такса. Отримані дані оброблені статистично-математичним (за допомогою програми Access, Excel, Stat Plus) та

графічним методами.

  1. Встановлені наступні закономірності між різними розмірними параметрами кінцівок собак крупної, середньої та маленької груп порід: всі розмірні параметри кінцівок однорідних груп собак підлягають закону нормального розподілення (довжина, ширина, обхват, висота); середні обхватні та широтні розміри лап собак крупної, середньої та маленької групи порід пов’язані з їх довжиною ортогональною регресійною залежністю виду y = tgx + b; основні однойменні розміри лап (довжинні з довжиною лапи, широтні з обхватом п’ястка) мають між собою тісну пропорційну залежність; розроблено аналогову антропофункціональну математичну модель вибіркової сукупності лап собак.

  1. На основі аналізу умов використання захисного взуття для собак, різноманітних несприятливих дій на лапи навколишнього середовища та особливостей його поведінки були розроблені вимоги до цього виду взуття.

  2. Розроблено алгоритми та програми автоматизованого вибору номенклатури показників властивостей матеріалів та вибору оптимального варіанту матеріалу за його показниками, за допомогою яких були вибрані оптимальні матеріали деталей захисного взуття для собак.

  3. На основі проведеного аналізу асортименту моделей взуття для собак про-відних фірм-виробників, а також результатів наших досліджень були розроблені класифікації основних конструкцій взуття та основних його деталей верху.

  4. Вперше в Україні була розроблена методика і отримана умовна розгортка лап (УРЛ), визначені коефіцієнти розташування характерних анатомічних точок та методика проектування деталей захисного взуття.

  5. На базі отриманих даних антропометричних досліджень було розроблено асортимент моделей захисного взуття для собак, а на основі встановлених вимог до взуття спроектовано раціональну конструкцію, розроблено технологічний процес та виготовлено дослідну партію, яка була передана Київській обласній федерації службово-спортивного собаківництва товариства сприяння обороні України для експериментального носіння, де отримала позитивний відгук та рекомендацію щодо впровадження цього захисного взуття у масове виробництво.

Публікації автора:

  1. Пущаловська С. О. Асортимент виробів та спорядження для собак / В. П. Коновал, Н. М. Омельченко // Легка промисловість. – 2007. №1. – С.48.

  2. Пущаловська С. О. Антропометричні дослідження тіла та кінцівок собак з метою розробки раціонального асортименту виробів. Повідомлення № 1 / В. П. Коновал, Н. М. Омельченко // Вісник Хмельницького національного університету. – 2007. №5. – С.250-253.

  3. Пущаловська С. О. Встановлення закономірностей між одноіменними та різноіменними розмірними ознаками тіла та кінцівок собак. Повідомлення № 2 / В. П. Коновал, Н. М. Омельченко // Вісник Хмельницького національного університету. – 2007. №6. – С.47-50.

  4. Пущаловська С. О. Антропометричні дослідження тіла та кінцівок собак з метою розробки раціонального захисного одягу та взуття / В. П. Коновал, Н. М. Омельченко // Вісник Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля. – Луганськ. – 2007. – №1. – С.341-347.

  5. Пущаловська С. О. Проектування спорядження для собак / В. П. Коновал, Н. М. Омельченко // Мир кожи обуви и меха. – 2007. №8-9. – С.36-37.

  6. Пущаловська С. О. Разработка тренований для проектирования конструкций обуви для собак / В. П. Коновал, Н. М. Омельченко // Международный сборник научных трудов «Техническое регулирование: базовая основа качества товаров и услуг». – Шахты: ЮРГУЭС. – 2008. С.105-107.

  7. Пущаловська С. О. Розробка конструктивної сітки креслення захисного взуття для собак / В. П. Коновал, Н. М. Омельченко // Тези доповідей VІІ всеукраїнської наукової конференції молодих вчених та студентів. – КНУТД, – 2008. – І-й том. – С.94.

  8. Пущаловська С. О. Розробка вимог до проектування конструкції взуття для собак на основі анатомо-морфологічних особливостей їхніх кінцівок / В. П. Коновал, Н. М. Омельченко // Вісник Київського національного університету технологій та дизайну. – 2008. – №2. – С.77-80.

  9. Красюк С. О. Розробка асортименту виробів для догляду за собаками / О. В. Богун, Н. М. Омельченко // Тези доповідей ІV всеукраїнської наукової конференції молодих вчених та студентів. – КНУТД, – 2005. – І-й том. – С.70.

  10. Красюк С. О. Антропометричні дослідження кінцівок собак з метою розробки раціонального асортименту виробів для них / О. В. Богун, Н. М. Омельченко // Тези доповідей ІV всеукраїнської наукової конференції молодих вчених та студентів. – КНУТД, – 2005. – І-й том. – С.71.

В публікації [1] автором представлений асортимент виробів та спорядження для собак. В статті [2,3,4] детально описані антропометричні дослідження тіла та кінцівок собак з метою розробки раціонального асортименту виробів для них. В роботі [5] проаналізовано необхідність проектування захисного взуття для собак. В статті [6] описана розробка вимог для проектування конструкції взуття для собак. В публікації [7] висвітлено розробку конструктивної сітки креслення захисного взуття для собак. В статті [8] автором запропоновано розробку вимог до проектування конструкції захисного взуття для собак з урахуванням анатомо-морфологічних особливостей їх кінцівок. В роботі [9] описано розробку асортименту виробів для догляду за собаками. В публікації [10] детально описано методику та результати антропометричних досліджень кінцівок собак.