Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій


Фількін Кирило Михайлович. Розробка методів порівняльного аналізу і оцінки алгоритмів формування сигналів для радіосистем із CDMA : Дис... канд. наук: 05.12.13 - 2008.



Анотація до роботи:

Фількін К.М. Розробка методів порівняльного аналізу та оцінки алгоритмів формування сигналів для радіосистем з CDMA. – Рукопис.

Дисертаційна робота на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.12.13 – Радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій. – Державне пыдприэмсто «Український науково-дослідний інститут зв’язку»,
Київ, 2008.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню та розробці методів порівняльного аналізу, алгоритмів і структур пристроїв формування та генерування в системах радіотехніки та телекомунікацій, а також розробці математичних основ побудови нових підкласів сигналів для систем мобільного зв’язку, що базуються на технологіях з кодовим розділенням каналів.

В роботі вирішені задачі формулювання вимог до сигналів, які використовуються для передачі дискретних повідомлень в радіосистемах з CDMA та проведений аналіз методів формування оптимальних сигналів, побудованих на базі ПВП для радіосистем з CDMA. Проведено порівняльний аналіз та оцінка алгоритмів формування ПВП, уточнено принципи оцінки якості датчиків та їх порівняльного аналізу. Проведене диференціювання вимог до генераторів ПВП, які використовуються в стільникових системах зв’язку, модифіковано ряд існуючих та розроблені нові алгоритми і пристрої генерації ПВП для систем зв’язку з кодовим розділенням каналів. На основі ПВП GMW із властивостями ортогональності, досліджені особливості використання нових класів сигналів в інформаційних системах з кодовим розділенням каналів та синтезовані деякі похідні системи сигналів.

В результаті дослідження знайдені закономірності взаємокореляційних спектрів пар послідовностей з надвисокими піками взаємної кореляції, які дозволяють проводити відбір послідовностей для систем зв’язку з CDMA серед всього класу послідовностей, збільшуючи тим самим число послідовностей з прийнятними кореляційними властивостями. Побудовані нові сімейства m-подібних послідовностей високої лінійної складності, які можуть знайти застосування в широкосмугових системах багатостанційного доступу зі стрибаючою частотою.

В дисертаційній роботі проведені дослідження та розробка методів порівняльного аналізу, алгоритмів і структур пристроїв формування та генерування в системах радіотехніки та телекомунікацій, оцінки алгоритмів формування сигналів, а також розроблені математичні основи побудови нових підкласів сигналів для систем мобільного зв’язку, що базуються на технології CDMA. При цьому в роботі вирішені наступні наукові задачі:

– На основі формулювання вимог до сигналів, які використовуються для передачі дискретних повідомлень в радіосистемах з CDMA, проведений аналіз методів формування оптимальних сигналів, побудованих на базі ПВП для радіосистем з CDMA;

– На основі аналізу алгоритмів формування датчиків ПВЧ з рівномірним розподілом виконаний порівняльний аналіз та оцінка алгоритмів формування ПВП, а також уточнені принципи оцінки якості датчиків та принципи їх порівняльного аналізу;

– На основі диференціювання вимог, які ставляться до генераторів ПВП, використовуваних в системах з CDMA, модифіковано ряд існуючих та розроблені нові алгоритми і пристрої генерації ПВП для систем зв’язку з кодовим розділенням каналів;

– На основі ПВП GMW, що володіють властивостями ортогональності, досліджені особливості використання нових класів сигналів в інформаційних системах з кодовим розділенням каналів та синтезовані деякі похідні системи сигналів.

Публікації автора:

1. Скопа О.О., Фількін К.М. Генератор послідовностей GMW на основі слідів полів Галуа. // Наукові записки УНДІЗ. – 2008. – №2(4). – С. 77-82.

2. Фількін К.М. Новий алгоритм формування псевдовипадкових послідовностей // Моделювання та інформаційні технології. Зб. наук. праць ІПМЕ НАН України.
– 2008. – Вип. 49. – С. 216-221.

3. Скопа О.О., Фількін К.М. Нова послідовність GMW для підвищення безпеки радіосистем з кодовим розділенням каналів // Захист інформації. – К.: ДУІКТ. – Спец. випуск (40), 2008. – С.100-103.

4. Корчинский В.В., Филькин К.М. О выборе первичного датчика для задач имитационного моделирования // Моделювання та інформаційні технології. Збірн. наук. праць ІПМЕ НАН України. –2007. – Вип. 42. – С. 81-90.

5. Филькин К.М. Декомпозиційний генератор послідовності GMW // Наукові записки УНДІЗ. – 2008. – №1(3). – С. 87-93.

6. Фількін К.М. Експериментальна перевірка нових класів ПВП у системах зв’язку з кодовим розділенням каналів // Наукові записки УНДІЗ. – 2008. – №4(6). – С. 34-40.

7. Филькин К.М. Формирование сложных сигналов по псевдослучайным кодовым последовательностям // Под ред. В.В. Шахгильдяна / Матер. науч.-техн. семин. «Системы синхронизации, формирования и обработки сигналов для связи и вещания», 1-4 июня 2007 г., Москва-Одесса: IEEE-РНТОРЭС им.А.С.Попова. – С.174-176.

8. Филькин К.М. Критерии выбора ансамблей псевдослучайных последовательностей для систем связи с кодовым разделением каналов // Вісник УНДІЗ / Матер. Х Міжнар. наук.-практ. конф. «Еволюція транспортних мереж телекомунікацій. Проблеми побудови, розвитку та управління». – Ялта, 28-30 травня 2008 р. – С.43-45.

9. Шпинковський О.А., Фількін К.М. Одержання псевдовипадкових послідовностей для систем збору інформації / Матер. II наук.-практ. семін. молодих науковців та студентства «Сучасні телекомунікаційні та інформаційні технології», 12-14 грудня 2007 р., Київ: УНДІЗ. – С.76-82.

10. Корчинский В.В., Филькин К.М. Анализ моделей первичных датчиков псевдослучайных чисел / Матер. II наук.-практ. семін. молодих науковців та студентства «Сучасні телекомунікаційні та інформаційні технології», 12-14 грудня 2007 р., Київ: УНДІЗ. – С.20-24.

11. Филькин К.М. Определение спектра сложного сигнала, образованного по псевдослучайной кодовой последовательности / Матер. III Міжнар. наук.-техн. конф. «Сучасні інформаційно-комунікаційні технології COMINFO-2007», 24-28 вересня 2007 р., Ялта: ДУІКТ. – С.45-48.

12. Фількін К.М. Метод генерації двійкових послідовностей GMW з використанням зрушених копій m-послідовності / Матер. наук.-практ. конф. «Сучасні проблеми телекомунікацій – 2008», 28-30 жовтня 2008 р., Львів. – С.46-49.

13. Филькин К.М. Обобщение требований к сигналам, используемым для передачи дискретных сообщений / Матер. II звітної наук.-практ. конф. проф.-викл. складу та студентства Міжнар. гуманіт. ун-ту, 12 квітня 2007 р., Одеса: Міжнар. гуманіт. ун-т, 2007. - С.21-22.

14. Казакова Н.Ф., Скопа О.О., Фількін К.М. Плани проведення випробувань систем телекомунікацій з накопиченням пошкоджень / Матер. III Міжнар. наук.-практ. конф. «Наукові дослідження – теорія та експеримент-2007», 14-16 травня 2007 р., Полтава: Інтер-Графіка, 2007. - Т.7. – С.29-33.