Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія взуттєвих та шкіряних виробів


Астістова Тетяна Іванівна. Розробка методики технологічного забезпечення виробництва взуття. : Дис... канд. наук: 05.19.06 - 2002.



Анотація до роботи:

Астістова Т.І. Розробка методики технологічного забезпечення виготовлення взуття. Рукопис дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.19.06 – Технологія взуттєвих та шкіряних виробів - Київський національний університет технології та дизайну, Київ, 2002 р.

Дисертація присвячена розробленю методики технологічного забезпечення виробництва взуття литтьового та клейового методів кріплення. Базою стала: розробка математичних моделей формування властивостей якості взуття та моделей функціонування виробничих систем та їх складових; встановлення вагомості властивостей якості; дослідження реально діючих виробничих систем вітчизняної взуттєвої промисловості.

На основі проведених аналітичних й експериментальних досліджень розроблена методика технологічного забезпечення виробництва взуття, що сприятиме підвищенню якості та конкурентоспроможності вітчизняного взуття.

Основні результати дисертаційної роботи полягають у наступному:

1. Проведений інформаційно-аналітичний огляд стану проблеми показав, що однією з причин не конкурентоспроможності і низької якості вітчизняного взуття є недостатній рівень технологічного забезпечення якості його виготовлення, який не відповідає сучасному стану науково-технічного прогресу, внаслідок чого вітчизняне взуття за своїми якісними показниками не відповідає вимогам споживачів.

2. Встановлено, що така складова технологічного забезпечення виготовлення взуття, як інформаційне супроводження технологічного процесу недостатньо розроблена. Бази даних для впровадження системи технологічного забезпечення в основному відсутні.

3. В роботі висунута гіпотеза, що однією з основних перешкод для застосування інформаційного супроводження технологічних процесів відноситься значний відсоток (до 40-50%) властивостей якості взуття, які невизначені кількісно значеннями своїх параметрів.

4. Проведені дослідження споживчих властивостей на сучасному ринку взуття, на базі яких визначено першочерговий перелік властивостей якості та їх ранжування за значимістю методом експертної оцінки, що дозволяє дати рекомендації по уточненню нормативної документації на показники якості.

5. Проведено системний аналіз функціонування виробничої системи виготовлення взуття на прикладі реально діючого виробництва і розроблена структурна модель формування властивостей якості, яка описана математичною моделлю у вигляді об'єднаних множин, що стала основою для розроблення систем технологічного забезпечення якості взуття.

6. Встановлені критерії технологічного забезпечення якості виробів, до яких віднесені: вхідна інформація у вигляді технологічних режимів робочих операцій (ТР-РП) та вихідна інформація у вигляді показників якості (ПЯ). Ці критерії є базою для практичної реалізації.

7. Створена база даних для практичної реалізації системи технологічного забезпечення якості взуття при його виготовленні на прикладі виробничих потоків литтьового та клейового методів кріплення низу.

8. Розроблена методика групування технологічних операцій по їх впливу на властивості якості з використанням кластерного аналізу.

9. Проведені експериментальні дослідження при застосуванні методики технологічного забезпечення якості виконання найбільш характерних технологічних операцій.

10. Розроблено три види систем технологічного забезпечення якості виготовлення взуття: на операції, на технологічному потоці та загальновиробничої системи.