Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Експлуатація та ремонт засобів транспорту


Лук'янченко Олександр Юрійович. Розробка моделей і критеріїв забезпечення ефективності експлуатаційних властивостей пожежних автомобілів : дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Національний транспортний ун-т. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Лук’янченко О.Ю. Розробка моделей і критеріїв забезпечення ефективності експлуатаційних властивостей пожежних автомобілів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.22.20 – експлуатація та ремонт засобів транспорту. – Національний транспортний університет, Київ, 2005.

Дисертація містить наукові дослідження з питань забезпечення ефективної експлуатації пожежних автомобілів як оперативних транспортних засобів.

На основі проведеного аналізу процесів функціонування пожежних автомобілів запропоновано системний підхід до розв’язання актуальних науково-прикладних задач поліпшення й оптимізації їх використання за рахунок розробки та практичної реалізації моделей та алгоритмів взаємодії об’єкта дослідження з експлуатаційним середовищем.

Розроблено математичну модель взаємозв’язку конструктивних та експлуатаційних властивостей пожежних автомобілів, яка є основою для забезпечення ефективності їх проектування, виготовлення та експлуатації.

Проведено дослідження основних факторів середовища цільового використання пожежних автомобілів, що є підставою для визначення ступеня адаптивності конструкцій пожежних автомобілів до умов експлуатації й забезпечення ефективності їхнього функціонування за сучасних умов. Розроблено математичну модель взаємозв’язку системних властивостей пожежних автомобілів з факторами, що формують середовище їх експлуатації.

Запропоновані напрямки забезпечення підвищення рівня готовності пожежного автомобіля до використання за призначенням.

Сформульовано організаційно-технічні та технологічні аспекти для реалізації заходів забезпечення ефективності експлуатації пожежних автомобілів.

Запропоновано і апробовано варіант рішення актуальної науково-практичної задачі підвищення ефективності експлуатації двигунів пожежних автомобілів.

  1. На основі проведених досліджень функціонування пожежних автомобілів запропоновано системний підхід до розв’язання актуальних науково-прикладних задач поліпшення й оптимізації їх використання за рахунок розробки та практичної реалізації моделей та алгоритмів взаємодії об’єкта дослідження із експлуатаційним середовищем.

  2. Базуючись на узагальненні досвіду створення та використання пожежної техніки сформовано основні задачі вдосконалення конструктивних і експлуатаційних властивостей пожежних автомобілів на всіх етапах життєвого циклу.

  3. Розроблено математичну модель взаємозв’язку конструктивних та експлуатаційних властивостей пожежних автомобілів, яка є основою для забезпечення ефективності їх проектування, виготовлення та експлуатації.

  4. Запропоновано критерії для оцінки ефективності конструктивних і експлуатаційних властивостей пожежних автомобілів на всіх етапах життєвого циклу, які забезпечують високу оцінку кількісних і якісних показників у відповідних проектах створення та цільового використання пожежної техніки.

  5. Проведено дослідження основних факторів середовища цільового використання пожежних автомобілів як основи для визначення ступеня адаптивності конструкцій пожежних автомобілів до умов експлуатації та забезпечення ефективності їх функціонування за сучасних умов.

  6. Розроблено математичну модель взаємозв’язку системних властивостей пожежних автомобілів з факторами, що формують середовище їх використання за призначенням.

  7. Сформульовано організаційно-технічні та технологічні аспекти реалізації шляхів забезпечення ефективності конструювання, виробництва та експлуатації пожежних автомобілів.

  8. Запропоновано і апробовано варіант рішення актуальної науково-практичної задачі підвищення ефективності експлуатації двигунів пожежних автомобілів, що може бути досягнуто підтриманням певної температури охолоджуючої рідини під час перебування пожежного автомобіля в стані очікування з метою інтенсифікації післяпускового прогрівання двигуна для скорочення часу прибуття пожежного автомобіля до місця виклику, що має важливе значення для суспільства і національної економіки.

Впровадження результатів виконаних наукових досліджень підтвердило їх високу ефективність, актуальність та практичну значимість.

Публікації автора:

  1. Лук’янченко О.Ю. Вплив середовища цільового використання на якість функціонування пожежних автомобілів // Системні методи керування, технологія та організація виробництва ремонту і експлуатації автомобілів: Зб. наук. пр. – К.: НТУ, ТАУ, 2002. – Вип. 15. – С. 148-151.

  2. Лук’янченко О.Ю. Можливості підвищення середньої швидкості руху пожежного автомобіля // Системні методи керування, технологія та організація виробництва ремонту і експлуатації автомобілів: Зб. наук. пр. – К.: УТУ, ТАУ, 1999. – Вип. 6. – С. 45-49.

  3. Лук’янченко О.Ю. Основні задачі забезпечення ефективності використання пожежного автомобіля за призначенням // Системні методи керування, технологія та організація виробництва ремонту і експлуатації автомобілів: Науковий журнал. – К.: НТУ, ТАУ, 2003. – Вип. 16. – С. 187-192.

  4. Лук’янченко О.Ю. Побудова математичної моделі взаємозв’язку системних властивостей пожежних автомобілів // Системні методи керування, технологія та організація виробництва ремонту і експлуатації автомобілів: Зб. наук. пр. – К.: НТУ, ТАУ, 2001. – Вип. 12. – С. 80-86.

  5. Лук’янченко О.Ю. Проблеми забезпечення адаптивності пожежних автомобілів до середовища цільового використання // Системні методи керування, технологія та організація виробництва ремонту і експлуатації автомобілів: Науковий журнал. – К.: НТУ, ТАУ, 2003. – Вип. 17. – С. 104-108.

  6. Лук’янченко О.Ю. Системний підхід до оцінки рівня якості пожежних автомобілів // Системні методи керування, технологія та організація виробництва ремонту і експлуатації автомобілів: Зб. наук. пр. – К.: УТУ, ТАУ, 1998. – Вип. 5. – С. 32-35.

  7. Лук’янченко О.Ю. Типаж пожежних автомобілів і тенденції його розвитку // Системні методи керування, технологія та організація виробництва ремонту і експлуатації автомобілів: Зб. наук. пр. – К.: УТУ, ТАУ, 1998. – Вип. 5. – С. 36-40.