Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Стандартизація та сертифікація


Павлова Ганна Олексіївна. Розробка нормативного забезпечення технологій складання з'єднань з натягом при індукційному нагріві: дисертація канд. техн. наук: 05.01.02 / Київський національний ун-т технологій та дизайну. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Павлова Ганна Олексіївна. “Розробка нормативного забезпечення технологій складання з’єднань з натягом при індукційному нагріві”. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.01.02 – стандартизація та сертифікація. Київський національний університет технологій та дизайну, Київ, 2003.

Дисертацію присвячено розробці теоретичних і практичних основ нормативного забезпечення технологічних процесів складання. У роботі запропоновано технологічну класифікацію з'єднань, що дозволяє обмежити різноманітність технологічних операцій та циклів складання. Виявлено параметри, що лімітують технологічний процес складання, і запропоновано раціоналізацію процесу локального нагріву, що дозволило визначити нормативні параметри процесу складання. Розроблено методику неруйнівного контролю частотно-тепловим методом. Виконані дослідження дозволили сформулювати принципи розробки нормативної документації на процеси складання.

Для впровадження отриманих результатів розроблено проект стандарту та керівні технічні матеріали на складання з індукційним нагрівом, що дає можливість отримувати високоякісні відповідальні з’єднання з натягом.

  1. Розроблено технологічну класифікацію і запропоновано систему кодування з'єднань за методом утворення, що має загальну характеристику з'єднання і додаткову, а також враховує тип з'єднання (різьбове, шпонкове, з натягом). Вона дозволяє створювати ТПС з обмеженою різноманітністю за принципом групування. Запропоновано рекомендації з технологічності конструкцій з’єднань з натягом, що враховують індукційний нагрів.

  2. Розроблено 3 схеми групових ТПС і 14 складальних операцій з обмеженою різноманітністю, що дозволяє розробляти робочі ТПС для двох- та багатоелементних з’єднань з натягом при нагріві, та цикли з обмеженою різноманітністю. Схеми ТПС враховують, яка з деталей є базовою, у якому положенні вона базується, одночасно чи послідовно встановлюються на охоплювані деталі, напрямок їх встановлення. Схеми і складальні операції служать базою створення технологічної НД.

Для розробки ТПС з нагрівом складено програму для ЕОМ.

  1. Виявлено параметри, які лімітують ТПС з’єднань з натягом при нагріві, що знаходяться у фізичному взаємозв’язку: температури нагріву і складання, сила складання, час транспортування нагрітої деталі.

  2. Встановлено кількісний взаємозв'язок між розширенням центрального отвору осесиметричної деталі і осесиметричним температурним полем, утвореним з використанням мінімуму теплової енергії, що йде на нагрів, при обмеженнях по напруженнях і температурі. Розроблено алгоритм пошуку оптимального температурного поля деталей тіл обертання на основі комплексного методу з лімітуючими параметрами. Зменшення витрат енергії при локальному нагріві середньо габаритної деталі ступінчастого профілю на 20 і більш %.

  3. Запропоновано і досліджено метод неруйнівного контролю з'єднань після складання, що ґрунтується на інформативному параметрі – зміні власної частоти коливання з'єднання перед і після впливу короткочасного теплового імпульсу на охоплюючу деталь з'єднання. Нормованими параметрами контролю є: частота власних коливань з'єднання, потужність і тривалість теплового імпульсу. Розроблено методику контролю з'єднання з натягом, яка включає 10 етапів.

  1. Виконані теоретичні та експериментальні дослідження дозволили розробити проекти стандарту “Складання з’єднань з натягом при використання нагріву” та 2-х КТМ: “Складання двохелементних зєднань з натягом при використанні індукційного нагріву”, “Складання трьохелементних зєднань з натягом при використанні індукційного нагріву”.

  2. Результати досліджень використані у розробці НД для технології складання з нагрівом комплекту кілець підшипників з віссю вагонної пари рейкового транспорту і для індукційного нагрівача, яка впроваджена у виробництво.

Публікації автора:

  1. Павлова А. Уніфікація і стандартизація технологічних процесів складання з нагрівом. // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2002. - №3 – С. 22-25.

  2. Павлова А.А. Нормативное обеспечение технологических процессов сборки сое-динений с натягом с использованием индукционного нагрева // Високі технології в машинобудуванні: Зб.наук.праць НТУ“ХПІ” - Харків, 2002. - Вип.1 - С. 292-296.

  3. Арпентьев Б.М., Павлова А.А. Автоматизированное проектирование процессов сборки на основе унификации и стандартизации // Сборка в машиностроении, приборостроении – М.: изд-во «Машиностроение», 2001. - №8 – С. 2-5.

  4. Арпентьев Б.М., Павлова А.А. Стандартизация технологических процессов сборочного машиностроительного производства // Вестник ХГПУ: Новые решения в современных технологиях – Харьков: ХГПУ, 2000. – вып. 80 - С. 71-73.

  5. Арпентьев Б.М., Павлова А.А. Модульное построение технологий сборки с термовоздействием // Вестник ХГПУ: Новые решения в современных технологиях – Харьков: ХГПУ, 1999. – вып. 55 – С. 35-36.

  6. Павлова А.А. Ресурсосберегающая технология сборки корпуса дифференциала // Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я: Зб.наук.пр. ХДПУ. вип.7. Ч.2: - Харків: Харк.держ.політехн.ун-т, 1999. – С. 194-196.

  7. Арпентьев Б.М., Павлова А.А. Система классификации и кодирования соединений // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах. - № 2 - 2002. – С. 127-132.

  8. Арпентьєв Б.М., Павлова А.О. Нормативне забезпечення технологічних процесів зборки з’єднань з натягом з використанням індукційного нагріва // Сучасні інформаційні та енергозберігаючі технології життєзабезпечення людини: Зб.наук. праць – К.: ФАДА, ЛТД, 2001. – Вип.9. – С. 210-213.